Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom mindent elkövet,...

A családom mindent elkövet, hogy megkeserítse, ellehetetlenítse az életemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom hol kezdjem. Fiatal felnőtt vagyok, dolgozok, sokat. A gond az anyám és anyám családjával van, se apummal se a családjával nincsenek gondok. Fontos hogy jelenleg szüleimnél lakok, mert albérletre gyűjtök, mert minél messzebb szeretnék költözni és munkát találni, hogy végre megszabaduljak ettől a közegtől. A család egy burokban él: saját maguk gyártják a koronavìrussal kapcsolatos infókat, a háború szerintük görögországban van, rettegnek, egy teljesen más világban élnek, amit én sose értettem, de tudtam hogy én szeretnék jobb életet, pénzt keresni, fejlődni.


Mindent elkövetnek, hogy ne tudjak tovább fejlődni, haladni az életemben. Fenyegetnek, kitalálnak hülyeségeket (hátha beveszem ugye), olyanokat mondanak nekem hogy "nem fogsz te semmit se csinálni, mert én nem engedem." fenyegetően. Persze tudják hogy semmit sem tehetnek ha úgy döntök, hogy pl.elköltözök, saját lábra állok, elmegyek valahova stb.

Mindenben ellenem vannak, mindenben.

Az a baj, hiába teszek azt amit akarok, hatalmas balhé, ordíbálások, sírások vannak, már fizikailag beteg vagyok a lelki terrortól. Egésznap szorongok, és nem tudok kihez fordulni, hogy segítsenek, talán apumhoz tudok, de ő is fél anyámtól és a családjától.


Anyám hisztizik, olyan szinten idegbeteg hogy nem tud engem kontrollálni, hogy szerintem a kórházban fog kikötni, és mindenki engem hibáztat.


Igen, ez a bajuk hogy 22 éves vagyok, és nem tudnak "kordában tartani" kontroll alatt tartani. Mert mivel felnőtt vagyok, dolgozok, azt teszek amit akarok, és ha én pl.elköltözök, akkor el is fogok.

Nagyon nagyon el akarnak nyomni, hogy ne akarjak világot látni, ne csináljak semmit, éljek úgy ahogy ők, ne akarjak jobb életet. Úgy vannak vele, találjak már valakit, nem számít kit, mennyi idős, csak legyen pénze, aztán éljek úgy mint bárki más "normális lány".


Mit tegyek, mert teljesen egyedül vagyok vs ők. Nem tudom apum hogy tudna segíteni nekem, hiába gyűjtök, félek hogy valami történni fog, és félek hogy mindennek én leszek az oka. El fognak hordani mindenfélének, mert ők ilyenek. Anyum mindennaposan beszólogat, hogy dögöljek meg apámmal... ilyen vagyok, olyan vagyok, undorító mocskos szája van.


Ők cigánycsalád... szóval gondolhatjátok, én vagyok a feketebárány mert fehér vagyok, és magyar beütésem van.



2022. máj. 26. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

" Fiatal felnőtt vagyok, dolgozok, sokat."

tehát valszeg elég jól keresel.


Midnezt hogy tudják megtenni, hogy nem laksz otthon? Ha otthon laksz, akkor mi a kérdés értelme? Miért laksz otthon?

2022. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tűrd legalább az albérlet erejéig és menekülj. Nálam is a család fele cigány és utálom őket, szerencsére a szüleim normálisak és évente max egyszer látom a családnak azt a részét.
2022. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

A kerdest is felesleges volt kiirnod, mert te is tudod, hogy az egyetlen megoldas a koltozes.

Ok valtozni nem fognak, neked kell messzire menned.

2022. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Segíts nekik hát ha úgy észreveszik magukat!
2022. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Keress egy lakhatást biztosító munkahelyet, most pl. Balaton környékén rengeteg ilyen van.
2022. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el és élj saját éeltet.
2022. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ne türd tovább költözz el és viszontlátásra
2022. máj. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj neked egyedül lakást bérelned mehetsz lakotársakkal is együtt, barátokkal idegenekkel csak jobb lenne mint ez és akkor a költségek is nagyban oszlanak annyira hogy a munkádbol kifizesd simán és maradjon is. Ha csak egy szoba egy szoba de legalább béke és biztonság lenne.

Következő lehetőség ha összejössz valakivel és összeköltözök, jo ez nem egyszerű mert azért ez idő igényes de ez is egy jó megoldás mivel így olyannal élhetnél akiben megbízol és szeretsz.

Vagy olyan helyre menni dolgozni az országban ahol biztosítanak szállást a munka mellé, vagy utolso lehetőség külföldre menni dolgozni szintén olyan helyre ahol van szállás is úgy azért könyebb az elején ha nem magadnak kell minden is rendezni.

Szoval lehetőség még látatlanban ismeretlenül is van, na még ha a helyedben lennénk és tudnánk amit te, akkor is lenne + jó pár lehetőség hogy kievezz ebből. Aztán ha már nem vagy ilyen toxikus légkkörben eldöntöd mennyi időt foglalkozol a család az részével, beszél még velük vagy nem rajtad ál hogy lépsz fel ez ügyben.

2022. máj. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ert3lek. Most te konkrétan kivel elsz? Anyaddal? Akkor költözzön apadhoz. Vagy külön, az a legjobb megoldás.
2022. máj. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj másokkal összeköltözni, csak a családod ne tudja, hol élsz. Mikor nekem meghalt a nagyapám (erőszakos ember volt), féltünk kiadni a lakrészét, mert milyen lesz idegenekkel lakni. Mikor rászántuk magunkat, akkor csodálkoztunk el, mennyivel normálisabbak az idegenek, mint a borzalmas nagyfater volt, sokkal jobb azokkal együtt lakni.
2022. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!