Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom "férjhez akar...

A családom "férjhez akar adni" és ellehetetlenítik az életemet itthon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy, hol vagyok, vagy hol lakom, vagy ellátom-e magamat egyedül, úgy bánnak otthon velem, mint a kutyával, amiért nem vagyok még férjnél.
2019. márc. 22. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menj hozzájuk!
2019. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ne látogasd őket!

Mivel lehetetlenítik el az életedet? Mivel és hogyan zsarolnak, hogy férjhez menj valakihez?

2019. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Régen, amikor még otthon laktam, csak szapultak, frigidnek csúfoltak, meg azt mondták, hogy majd meglátom, hogy nem fogok kelleni senkinek. Ha volt barátom és szakítottam vele, vertek, amíg nem fogadtam vissza. Amikor elköltöztem és néha hazalátogattam, az egész rokonság az én magánéletemben vájkál.
2019. márc. 22. 11:20
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha megaláznak, vernek és ezt tűröd is, akkor mi még a kérdés?

Nem kell hazajárni hozzájuk, mindenféle kapcsolatot meg kell szakítani az ilyen emberekkel, akár családról van szó, akár nem. Mert ez nem család.


Függsz tőlük anyagilag?

2019. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon, mivel, azért, amit műveltek velem, képtelen vagyok hosszútávon dolgozni, illetve kell pénz gyógyszerre/pszichológusra, amit ők fizetnek.
2019. márc. 22. 11:26
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Annyira csak nem veszes a helyzet, ha ezek utan is latogatod oket.
2019. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Vannak hullámvölgyek, a mélypont az volt, amikor vertek, mert szingli voltam, de vannak "jobb időszakok".
2019. márc. 22. 11:28
 8/19 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy össze-vissza beszélek, de ilyen minta alapján működik az életünk. Voltak rossz időszakok, amikor bántalmaztak, szidtak, ugyanakkor jó időszakok, amikor úgymond knalták a popómat és mindent megkaptam. A kapcsolatom velük, olyan mint egy hullámvasút. Amikor nagyon rosszul bánnak velem, utána általában nagyon jól bánnak velem, cserébe úgy kell tennünk, mintha a rossz időszak nem történt volna meg.
2019. márc. 22. 11:30
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagytok normalisak. Sem te, sem a csaladod. Szoval eltursz mindent, mert ugy gondolod, hogy a felhok mogott sut a nap?!


Ilyenrol meg nem is hallottam, hogy valakit azert vernek mert szingli!

2019. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Kamunak tűnik a kérdés...


De amennyiben ez igaz, akkor végy erőt a mentális betegségeden (ne járj az agykurkászodhoz amíg nem feltétlenül muszáj) és állj a saját lábadra.

Mindenképpen egy biztos, képességeidhez illő állásra van szükséged. Ha erőt vesz rajtad a pánikbetegség akkor gondolj arra, hogy kell a munka, csak erre fókuszálj.

Ezzel párhuzamosan pedig kérj egyre kevesebb dolgot a szüleidtől - redukáld ezt csak az ételrevalóra. Fontos hogy ők ne ismerjék a szándékaidat, és tedd előttük a szépet (nem bántalmaznak ha azt mondod amit hallani akarnak). Ha érzelmileg manipulálnak akkor készíts a telefonoddal hangfelvételt, ha megütnének akkor vetess látleletet az orvossal, és kérj ingyenes ügyvédi tanácsadást. Amint külön költöztél ezek a dokumentumok előnyödre válnak majd (olyan helyre tedd ahol a családod nem fér hozzá).

Amikor pedig egyenesbe jöttél folytasd a terápiát a szakemberrel, a családodat meg kerüld el messzire.

A párkereséssel szerintem ne foglalkozz amíg lelkileg nem tetted magad rendbe, mert nagy a kockázata, hogy a partneredben is ezt a fajta "hullámvasút" dinamikát fogod keresni.

Ha ismét manipulálni akarnak miután rendbe jöttél akkor kérj segítséget egy ügyvédtől.

Sok sikert, legyél erős!

2019. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!