Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnátok egy ilyen nőt?

Befogadnátok egy ilyen nőt?

Figyelt kérdés

A feleségem nővérének a férje 2020ban motorbalesetet szenvedett és 35 évesen amputálni kellett a bal lábát. Előtte minden szép volt, de a baleset után a sógornőm válni akart vagyonmegosztással. Pucér seggel érkezett a házasságba, mindent a férjének köszönhetett, dolgoznia sem kellett mellette. Végül melléfogott, mert alig kapott valamit és most még tető sincs a feje fölött. A feleségem megsajnálta és azt akarja, hogy fogadjuk be néhány hónapra amíg talpra áll.

Nekem eszem ágában sincs egy ilyen számító szajhát a házamba engedni, főleg nem eltartani. Soha életében nem dolgozott, most sincs munkája, tehát ha ideköltözik az lenne, hogy nekünk kellene eltartani. Ugyanezt mondtam a feleségemnek is, és most én vagyok a rossz, mert nem segítek egy családtagon.



2022. jún. 3. 18:40
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
10%

"Előtte minden szép volt"


Mert te aztán ott voltál a hazassagukban, tartottad a gyertyát, mi?

Attól hogy kívülről jónak tűnik egy házasság még nem biztos hogy az.

2022. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
89%
Ne fogadjátok be, mert az életben ki nem teszitek.
2022. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
16%
jó kis troll kérdés így hétvégére... ügyes :) főleg a vidéki válaszod után mondom, hogy 100%, hogy kamu
2022. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
95%
Így nem.Dolgozzon.
2022. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem fogadnám be. Nem tudtok megszabadulni tőle.
2022. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
91%

Megmondanám az asszonynak, hogy ha még egyszer felhozza, beadom a válópert,aztán felőlem úgy tartja el ezt a parazitát, ahogy akarja.

Mondom nőként.

2022. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
97%
Nekem összességében az a tapasztalatom, hogy ha valaki nem szinte 100% stabil háttérrel szállást kér az embertől, akkor utána nem valósul meg, hogy "x időre jövök aztán megyek is." A volt páromnak egy haverja költözött be hozzánk a mamahotelból, mert kapott egy tök jól fizető állást, viszont az albérletekről mindig lecsúszott vagy nem volt elég pénze. Befogadtuk, mondván max 1-2 hónap, és amúgy se lesz útban mert sokat melózna. 2 hónappal később kérdeztem rá, hogy hogy áll az albi kereséssel, "ja hát még igazából sehogy". Egy hónappal később bevallotta, hogy a jó fizujából nem nagyon rakott félre semmit, helyette elbulizta, elnetpincérezte, stb. A párom rakta ki végül, vagyis visszaküldte a szüleihez (másik város, így másfél órát kell oda-vissza utazni), amikor azzal kezdtem fenyegetőzni, hogy én megyek ha a haver nem hajlandó. Felzabálta a hűtőt, ha valamit félig evett meg, akkor egyszerűen kint hagyta a pulton vagy az asztalon (ergo mehetett a kukába tök feleslegesen). Nem vagyok rendmániás de tőle a falra másztam. Amikor hazaért, hullottak le róla a ruhák. Szó szerint le lehetett követni milyen útvonalat járt be a lakásban, mielőtt felvette az otthoni gönceit. Utána nem szedte össze a ruháit persze. Rokontól is hallgattam már panaszt, hogy befogadta a frissen elvált testvérét a testvéri viszonyra alapozva, fél évig a tartalékaiból szállt be az anyagi dolgokba és csak otthon feküdt és sorozatozott. Újabb fél évig alkalmi melókat vállalt el, hogy a hit ott legyen, hogy keresi ő a rendes munkát csak nem talál. Úgy tudták elküldeni, hogy kinéztek egy olcsóbb albérletet ahova az első hónapot fizették neki. Miután elvitte a cuccait, a tesója lecserélte a zárakat. Ha nem megbízható ember, aki szinte még egy tábla csokit is meg akarna adni, nem ajánlom, hogy befogadjátok.
2022. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
93%
Kollégámnak van egy kertesháza egy nagyvárosban, de nem ott lakik. Az egyik haverja megkérte, hogy átmenetileg hadd' menjen oda, mert nincs hol laknia, odafogadta úgy, hogy még bérleti díjat sem kért tőle. Ez volt 6 éve, a srácnak esze ágában nincs otthagyni az ingyenes szállást. Mindig ledöbbenek, ha ilyet hallok, őrületes pofa kell az ilyesmihez. Meg persze egy "hülye", aki tűri, akármilyen jóhiszemű szegény.
2022. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is az a legjobb ha segìtesz bèrelni vmi szobàt rövid ideig mert akkor segìtettèl is ès nem is kell kitenni( ami szinte lehetetlen lesz) Alapbòl mondanàm hogy ne segìts csak az a gond hogy a felesèged viszont akkor eltàvolodik majd tőled ès a testvere mellè fog hùzni.
2022. jún. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nagyon max akkor mennék bele ha szerződést ír alá, hogy meghatározott ideig lakik csak ott x meg y feltételekkel, pl minimum valamennyi forinttal be kell szállnia anyagilag, mert annyival több kaját kell venni, annyival több vizet fogaszt, stb. De ez is olyan, hogy a feleséged nem biztos hogy tetszene, mert hát a tesójáról van szó, de na. Csak úgy, hogy "egy picit" "befogadjátok", arra nem lennék hajlandó.
2022. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!