Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy tilos az iskolák...

Igaz az, hogy tilos az iskolákban, illetve ovodákban csoportpénz szedni? Büntetnek érte, ha bemész az önkormányzathoz?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha valakinek több gyereke van,és nem tudja fizetni ,és evéget kiközösitik?
2008. dec. 19. 12:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
98%

Nézd szerintem ha csak félig meddig hasznos válaszokat kapsz akkor nem az lenne a legegyszerűbb ha bemennél és egyszerűen megkérdeznéd???

Mindenhol más a 'szokás', így ergo ez lenne a legegyszerűbb??

2008. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Nézd, ennyi erővel mindegyik válasz félig-meddig hasznos lesz, kivéve, ha a te gyereked osztálytársainak a szülei válaszolnak, de ezt nyilván nem tudhatod. Mindenhol más a szokás, tehát egyik válasz se rossz vagy félig jó a kérdésre, mert nem neveztél meg konkrét iskolát, nem kell, persze, nem azt mondom, hogy nevezd meg, de nem csak iskolánként, de osztályonként is változik, sokminden a szülői közösségen múlik, akik többet megengedhetnek, többet rászánnak, akik kevesebbet, ők csak az alapokra. Itt nincs rossz válasz, nem ismerjük a ti szülői közösségeteket.

Ami biztos, hogy az osztálypénzt sehol nem a pedagógus kezeli, volt olyan szülői közösség, ahol a szülők megvettek mindent, a tanárt megkérdezték, mire van szükség, de tudok olyanról, ahol semmit nem csinálnak a szülők, a tanártól várják, akinek kisebb gondja is nagyobb annál, hogy rohangáljon (gondolok itt a fél évi szöveges értékelésre alsó tagozatban, vagy az óravázlat készítésére, dolgozatjavításokra... stb.).

Nem minket kell fel-le-félig pontozgatni, hanem kérdezd meg azt, aki nálatok a pénzt kezeli, hogy mire kell a pénz, mire szedik be. Ha itt nem a ti szülői közösségből válaszol valaki, itt nem fogsz jó választ kapni a te egyedi kérdésedre.

2008. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én arra szeretem volna bocsika ha nem érteteted választ kapni ,hogy szedhetnek-e jogosan csoport pénzt!?Büntetnek-e érte?Vagy nem tudsz olvasni ezért értékeltem félig meddig hasznosnak mivel nem a kérdésre válaszoltál!Nem azt kérdeztem mire költik el!
2008. dec. 19. 18:37
 14/16 anonim ***** válasza:
41%

A polgarmesti hivatal oktatasugyi osztalyan kerdezd meg, hogy mennyire jogos az, ahogy nalatok mukodik. Jarj utana, mert ha tobb gyermeked is van, es nem tudod fizetni, akkor legyel tisztaban azzal, hogy mit is tehetsz.

Az "okos" kisdiak, aki tobbszor is valaszolt, pedig nagyon gyerekes, jobb ha nem osztogatja az otleteit, hiszen az o osztalypenzet is a szulei fizetik ki, fogalma nincs, mennyibe kerul az elet a gyerekekkel egy olyan orszagban, ahol meg a wc papirt is a szuloknek kell bevinni az iskolaba! Ez nagyon szomoru, es nagyon felhaborito! Persze azt tudom, hogy errol az "okosok" tehetnek a Parlamentben.

2008. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, az egyik kiegészítő hozzászólásodban megjegyezted, hogy mire megy el az osztálypénz, mert te nem látsz belőle semmit, hogy a gyerekre menne. Én pedig erre írtam példát. Nos, valóban, nem a kérdésre, hanem a kiegészítő hozzászólásodra reagáltam. Ha nem tudsz olvasni, és emiatt értetlenkedsz, vagy nem tudod, mit írtál, akkor sajnálom.
2008. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen értetlenkedő szülők miatt nincs már semmi fegyelmező eszköz a pedagógusok kezében. A jogaikat jobban tudják, mint a gyerek kötelességét.
2008. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!