Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya vagy az apa végzi az...

Az anya vagy az apa végzi az alábbi teendőket nálatok?

Figyelt kérdés

Sütés-főzés

Bevásárlás

Mosogatás

Mosás-teregetés

Takarítás

Szállítás (azaz ki viszi a családot az autóval)

Pénzügyek, hivatalos ügyek intézése

Kertészkedés (már ha van kert)



2022. jún. 4. 19:01
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
93%

Sütés-főzés - én (anya)

Bevásárlás - én 90%ban

Mosogatás - én

Mosás-teregetés - én 90%ban

Takarítás - én

Szállítás (azaz ki viszi a családot az autóval) -én

Pénzügyek, hivatalos ügyek intézése - én

Kertészkedés (már ha van kert) - nincs, nem akar családiházat, mert azzal csak neki lenne dolga...

2022. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
93%
21 vagyok, mindketten dolgozunk, rendes főállásban, 8 órában, az lemaradt
2022. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
93%

#21, 22:

Természetesen felpontoztalak, mert hasznos a válaszod (ha Ti így csináljátok, akkor így is csináljátok). Azért gondolkodj el, hogy miért csinálsz mindent Te, ha egyszer mind a ketten dolgoztok. Ez nem normális, nem neked kellene mindent csinálni, hacsak valamilyen különleges okod nincs rá (pl. nagyon beteg férj).

2022. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
persze, tudom, hogy nem normális. de szerencsére csak egy kis panel van, szóval bele nem halok. hát ez van
2022. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 Metionin ***** válasza:
92%
24. És a férjed mit csinál miközben te a háztartást rendezed? Ha a felsoroltakat mind te csinálod, akkor neki minimum az összes szabadidejét a gyerekkel kellene töltenie. Mi lenne ha te pl. hirtelen lebetegednél?
2022. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
ha beteg vagyok, nem vagyok otthon, megcsinálja, én az átlagos napokról írtam
2022. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 Metionin ***** válasza:
92%
És az átlagos napokon mit csinál miközben te ezeket elvégzed? Hazaértek mindketten a munkából és te elkezded otthon a második műszakot. Eközben ő?
2022. jún. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 Inike válasza:
100%

Mindent én, a feleség.

A férjem ritkán vezet, azt is inkább én szoktam, a kertészkedésbe pedig néha besegít a nagypapám, mert a férjem arra sem hajlandó.

Sajnos ez nem tartható...

Hiszen a közös élet velejáróit mindkét félnek épp úgy kellene vállalnia!!

2022. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
90%
A nagyi mindent Mi nem dolgozunk
2022. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a felsoroltak közül minden az én felelősségem nálunk, de vannak területek, amikben besegít a férjem. A gyerekek logisztikája és a mosogatás az, ami nagyjából közös tud lenni (2 autó van, mindketten vezetünk). Mióta terhes vagyok újra, olykor már kérni sem kell, hogy elmosogasson! Különleges helyzetekben, mint pl. ha beteg vagyok, vagy most a terhességi rosszulléteim alatt a tergetés és bevásárlás az, amiben még besegít (tergetésnél csak kiterítés részben, a ruhák beszedését és hajtogatását már nem csinálja), a kertben pedig a nagyi segít sokszor, de amúgy alapvetően hozzám tartozik az a feladat is.

Főzni csak én szoktam, ő soha, de ha nem főzök, nem panaszkodik, gyorskajákat ő is elő tud venni (mirelit pizza, mikrós készételek, zacskós leves).

Mosást, takarítást, pénzügyeket, hivatalos ügyeket én intézem teljes egészében, de takarításkor néha meg tudom kérni egyszerűbb, konkrét feladatokra.

Viszont hozzá kell tenni, hogy én nem dolgozom, itthon vagyok a negyedik gyerekkel a pocakban, szóval alapvetően rendben van, hogy minden háztartási feladat hozzám tartozik, ő meg csak olykor besegít, ha szükség van rá. Hozzám tartoznak az olyanok is, mint: autószervíz, ház körüli javítások, egyéb barkácsmunkák. Viszont a gyerekek körüli dolgokat elégge megosztjuk: minden este ő fürdet, kb. 50%-ban ő tanul a gyerekekkel, és mióta rosszul vagyok, a gyerekaltatást is átvette este.

2022. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!