Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "kötelező...

Mit gondoltok a "kötelező pofavizitekről"?

Figyelt kérdés
Amikor igazából szíved szerint nem mennél karácsonyra, húsvétra, vasárnapi ebédre, egyéb rokoni összejövetelre, de...
2022. jún. 23. 11:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
9-es: Igen, de ez a kérdés kifejezetten azokra a rokonlátogatásokra vonatkozik, amikor valójában nem szeretnél elmenni és ott lenni, akármennyi időről van szó. Ahová szívesen megy az ember, akár rokonokhoz, akár barátokhoz, ott nincs kényszer. Itt meg van. A kérdés, hogy figyelembe veszed-e.
2022. jún. 23. 13:40
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező körök nálunk sincsenek, szerencsére én már a szülői házból is ezt hoztam, anyámék leépítették az ilyet. Én ezt vittem tovább. Férjem rokonságában sincs ilyen.
2022. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Régen azt mondtam volna, hogy igen, menni kell, az illem kívánja. De mióta tudom, hogy mások is magasról szarnak rá, mi van velem, már azt mondom: nem kell odamenni ahova nem akarsz, vagy ahol nem látnak szívesen!
2022. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
"Ha a párodnak fontos és Te szereted a párod, akkor ez nem nagy ár" akkor párodnak se legyen nagy ár nélküled elmenni egyedül egy olyan helyre, ahova te nem akarsz menni,ha már elméletileg szeret és nem akar neked rosszat.
2022. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
11: mi azokhoz a rokonokhoz nem megyünk, akikhez nem szeretnénk.
2022. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Akit nem kedvelek vagy untat, ahhoz nem megyek és leszarom, ha ezen halálra sértődik. Azt is undorítónak tartom, mikor járni képes, ingyen utazó öregek vonyítanak, hogy a hétköznap elfoglalt, dolgozó gyerekük, akinek megvan a maga családja és baja, nem megy hozzájuk. Nehéz lenne felemelni a picsájukat és nekik menni ugye... Mindig csak menjen házhoz, mint a pizzafutár.


Ha ezeknek az embereknek nem fontos a másik annyira, hogy normális társaság legyenek, mikor ott van és normálisan töltsenek időt együtt vagy tegyenek bármilyen szempontból ők is a kapcsolat jóságáért, teljesen fölösleges a pofavizit. Ha olyanok lennének, úgysem kellene senkit noszogatni, hogy menjen. De nem olyanok, csak basztatni, hisztizni meg követelőzni tudnak.

2022. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére felnőtt ember vagyok, nem megyek el senkihez akihez nem akarok.


Az tény, hogy gyerekként bele voltam kényszerítve mert "úgy illik" meg "fontosak a kapcsolatok" a soha nem látott rokonokkal. És mivel se kocsi se döntési lehetőség nem volt így rohadtul utáltam.

2022. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
40%

Bármikor kerülhet az ember olyan helyzetbe, hogy szüksége van segítségre. Kihez fordulsz először, ha nem a rokonokhoz?


Unokahúgomat egyik napról a másikra rúgták ki a külföldi jól fizető munkahelyéről (étterem/covid). Drága, trendi albérletét nem tudta tovább fizetni. Minden barátja, kollégája elhúzott haza, senkije nem maradt odakint.

Ilyenkor jó volt neki, hogy mi, a lesajnált észak-balkáni rokonok elszállásoltuk pár hónapra a kis szobában. 5-6 éve felénk se nézett, égett az arca, de mi befogadtuk.

2022. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%

18

Hát nem a rokonokhoz, az biztos. 😂 Főleg nem azokhoz, akiket látogatni sem esik jól, mert annyira kellemetlenek. Van az embernek elég barátja, idővel van párja, vannak jófej ismerősök, kollégák, szomszédok. És van pénz is, amivel szakembert lehet fizetni, hogy ne apuci kókányolja össze a csempézést vagy anyuci kapjon gerincsérvet, mert feltétlenül rokonnal kell felcipeltetni a harmadikra a szekrényt.


Röviden: személy szerint kapásból 100 embert tudnék mondani, akihez tudok fordulni és akinek nagyobb hasznát veszem, mint a famíliámnak. Fizikailag mindenképp, de érzelmileg is bőven lepipálják a nagy részüket (anyukámat nem, de őt épp ezért kímélem és látogatom is kérés nélkül).

2022. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%
18-as! Normális embernek nem lenne pofája, mint az unokahugodnak ilyen esetben! Sőt, elmentem volna akárhova dolgozni, nem élősködtem volna azon, aki befogadott. Mert voltak munkahelyek, ahol volt felvétel, én is covid alatt váltottam.
2022. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!