Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők házasság után miért...

A nők házasság után miért veszik fel a férjük nevét?

Figyelt kérdés

Régen mindenki "Józsefné" volt,aztán jöttek a "Nagyné Kis Juliskák"..

Most meg az új trend "Nagy-Kis Juliska"


Szerintem rohadt hülyén hangzanak..


Miért nem tartják meg a születési nevüket?


2022. jún. 29. 23:43
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
29%

Nem mindenki veszi fel.


Szerintem főként azok veszik fel, akiknek nem tetszik a saját nevük vagy tudatni akarják a világgal, hogy nem maradtak vénlányok vagy mert ez a szokás/elvárás.


Szerintem nem a közös név fejezi ki az összetartozást, hanem az, amit egymás iránt belül éreznek.


Én a férjem nyomására felvettem a nevét, de képtelen voltam megszokni az új nevemet, így visszaváltoztattam miközben mindenki hlyének nézett, de nekem hatalmas megkönnyebbülés volt, mert úgy éreztem, hogy visszakaptam önmagamat, szóval nem érdekelt.


Szerintem talán a kötőjeles verzió a legjobb, de vkinek az is túl hosszú lehet.


Kétség kívül jobban/komolyabban hangzik az pl. hogy dr. Monostoriné dr. Apáti Etelka, mint az hogy pl. Kiss Anna, de szerintem mindenki vegye fel azt a nevet, ami neki tetszik, vagy maradjon a sajátján, ami tényleg az övé.


Sosem értettem, hogy miért kell azért nevet váltani, mert vki férjhez megy. Aztán rájöttem, hogy nem, nem kell. :)


A papírmunka meg tényleg borzasztó, lecserélni az összes igazolványt stb, aztán válás esetén megint, áááá!

2022. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Ráadásul a férfiak nem veszik fel a kötőjeles változatot,akkor mi értelme?
2022. jún. 30. 08:02
 23/48 anonim ***** válasza:
27%

22: na ez az! Ez megint egy felesleges teher a nőknek. De sztem az még nagyobb hlyeség, amikor a pasi akarja felvenni a neje nevét, de mééér?!

Én azon a néven szeretem a másikat, amelyiken megismertem és nem akarnám, hogy nevet változtasson, hacsak nem valami szörnyű neve van pl. dr Halál. :D

2022. jún. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
98%
#22 de van, aki felveszi:) Voltam már olyan esküvőn, ami után a közös, dupla vezetéknevet használták mindketten. Nekem ez nagyon tetszett, partnerséget, egyenjogúságot fejez ki szerintem.
2022. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
28%
Nekem meg pont hogy eroltetettnek tűnik ha mindkét fél kötőjeles lesz, ennyire kell a külvilág felé demonstrálni hogy ők egyenranguak?
2022. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
87%

#20 na de tele van az élet szimbólumokkal és felesleges (?) ritualiekkal. Én pl a lagzit tartottam feleslegesnek meg is meg tudom érteni, ha valakinek jelent valamit.


Egyébként bennem jó érzést kelt ha a ferjem vezetekneven szolitanak, de általában továbbra is Kinganak szoktak, nem pedig Tóth -nak :D

2022. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

#24


Na igen,ha lúd,legyen kövér,sz-pjon a pasi is a kötőjellel.


Férj nyomására nevet felvenni..

Tipikus birtoklás.


#26

Vannak,akik kifejezetten vezetéknevet használnak.

"Na jöjjön Tóth"

Aztán nő is vagy,meg nem is ilyen névvel születtél,de te leszel a "Tóth"

Röhejes.

2022. jún. 30. 09:27
 28/48 anonim ***** válasza:
32%
Házasság után? Olyankor nem veszik fel, amikor éppen elválnak, vagy megözvegyülnek. Gondold át ezt, kérdező!
2022. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
80%
Ha arra kerülne a sor, én valószínűleg felvenném párom vezetéknevét, mert jobban tetszik, mint a sajátom. Né sosem lennék,mert nekem az olyan birtokviszony jelző. A kötőjeles szerintem nem rossz, csak kicsit hosszú. Páromnak a kötőjeles tetszik, de úgy, hogy ő is felvenné az enyémet.
2022. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
83%

#10 Ezzel az erővel a férjed miért tartja meg az eredeti vezetéknevét, ha már te és a gyereketek lesz az új családja?

Én 17 éve vagyok férjnél, megtartottam a nevem, pedig nem vagyok sem orvos, sem ügyvéd.

2022. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!