Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők házasság után miért...

A nők házasság után miért veszik fel a férjük nevét?

Figyelt kérdés

Régen mindenki "Józsefné" volt,aztán jöttek a "Nagyné Kis Juliskák"..

Most meg az új trend "Nagy-Kis Juliska"


Szerintem rohadt hülyén hangzanak..


Miért nem tartják meg a születési nevüket?


2022. jún. 29. 23:43
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
90%

#11, abszolút egyetértek veled, nekem a férj vezetékneve + nő keresztneve full az, mintha testvérek lennének.

Nekem a kötőjel tetszik, azzal úgyis csak a saját életemet nehezítem meg, hogy hosszabb nevet kreálok magamnak, de így egyszerre van meg benne az összetartozás és én magam is.

2022. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
91%
Ezt én se értem, miért érzik úgy hogy változik a személyazonosságuk egy esküvő miatt. Nekem nagyon bizarr ez a szokás.
2022. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem minek.Én sem vettem fel, fel sem merült.
2022. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
74%

Második házasságomban élek. Az elsőben felvettem az exem nevét (Xné Y Z) formában, mert ő szerette volna, ha felveszem. Én nem akartam alapvetően megváltoztatni a nevem, mert nagyon szeretem, egyedi, tudtommal nincs névrokonom Magyarországon, de a kedvéért megtettem. Aztán 5 év múlva elhagyott egy 10 évvel fiatalabb fruskáért (akivel persze nem működött a dolog, így az exem azóta is eszi a kefét és egyedül van, de ez már az ő baja).

A válás után visszavettem a lánykori nevem, és így is marad a dolog. A második férjem nem akarta, hogy felvegyem a nevét, aminek nagyon örülök. Azért nem amúgy, mert ő is elvált, az ex-felesége anno felvette kötőjelesen a nevét, majd válás után nem csinálta vissza. Ez azzal járt, hogy mikor újra férjhez ment, az új férje felvehette volna az én párom családnevét. Jogilag lehetséges, hiszen a feleség hivatalos neve volt - akkor is, ha se neki, se az új férjnek igazából nem volt köze az én párom elég különleges vezetéknevéhez.

Szerencsére nem használták ki ezt a kiskaput, hanem a nő inkább felvette az új férje teljesen átlagos vezetéknevét, és most élnek, mint Tóth László és Tóth Andrea.

Mi viszont a születendő gyermekeinknek kötőjelesen odaadjuk majd mindkét vezetéknevünket. Ez nekem fontos, mert nálunk senki sem viszi tovább a családnevet. Velem kihalna, ezt pedig nem szeretném. Szeretem a nevem.

2022. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
86%

Én azért vettem fel Nagyné Kis Juliska formában, mert szerettem volna követni a hagyományt abból a szempontból, hogy a nevemből kiderüljön, hogy házas vagyok. Tetszett a férjem neve, és a saját nevemet is szeretem, így a házas nevem főleg tetszik.

A kötőjeles és a férj vezetéknevére váltás nekem azért nem tetszik, mert nem derül ki, hogy házas, úgy meg minek váltani. De van rá példa a családban, aki azért váltott a férje vezetéknevére, mert a saját nevét utálja, a xy-né meg nem nem tetszett neki. Így érthető, csak akkor se derül ki bemutatkozásnál, hogy saját neve, vagy testvérek, vagy házasok.

2022. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem miért fontos kivulalloknak hogy testvérek vagy házaspár vagyunk e a férjemmel bemutatkozáskor. Minket még soha nem neztek testvéreknek egyebkent.


Másnál se érdekel h hazas-e.

2022. júl. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
82%
Számomra sosem volt lényeges, hogy a nevemből mindenki tudja, hogy házas vagyok. Ahogy a férfiak nevèből sem lehet tudni, nőként a legkevésbé sem érdekel, hogy ki hisz egyedülállónak és ki nem.
2022. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
79%

szerencses voltam mert amikor en mentem ferjhez X Yne volt a 90 % a aferjezett noknek. imadtam a ferjem nevet mert ferfi nevben a kedvencem volt. valamint nagyon buszke voltam ra hogy hordom a nevet. aztan kulfoldre koltoztunk vegleg es a ferjem vezetek es az en keresztnevem a jelenlegi. nekem ez nem okozott oromet de itt ez a bevett szokas vagy marad a lanykor neve az illetonek. szoval en azon kevesek koze tartoztam aki szivesen volt

Kis Belane most mar csak Kis Mari maradok amig elek;-(((

2022. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!