Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek közös lakásvásárl...

Belemennétek közös lakásvásárlásba a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy 1/3 részben lenne mindenki a tulajdonos. Egy nappali + 2 hálószobás, Budapest belvárosához közeli, 2002-ben épült lakóparki lakást néztünk ki. Hitel nélkül vennénk így meg, úgy hogy én adnám a vételár 1/3 részét, a szüleim pedig a többit. Ha ebbe nem megyek bele, nem tudom, hogy hogyan lenne nekem lakásom, eladósodni 20-30 évre nem akarok. Van már egy lakásunk, ez a család második lakása lenne.

2022. jún. 30. 07:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
70%

Azt írod nem tudod hogyan lenne lakásod, aztán meg azt, hogy van már egy. magyarán akkor azt nem tudod, e nélkül hogyan lenne második lakásod.

Nem értem a dilemmát és eleve nem értem ki fog akkor eleve oda beköltözni és kié végülis az az egy, ami már megvan.

Jómagam nem közösködnék, mert annak sosincs jó vége, de ha mondjuk az a helyzet, hogy így lehet venni lakást, amibe te költözöl be és idővel akár törleszted a szülőknek, akkor oké, bár ha többen vagytok testvérek, problémás lehet ez is.

tehát akkor hogy is van pontosan a történet? mert erre így ebben a formában normálisan válaszolni nem lehet.

2022. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, hogy segíteni akarnak vagy kontroll alatt tartani a tulajdonjoguk révén. Ha nem szólnak bele az életedbe (dekorálás, kit viszel haza, nem járnak a nyakadra meglepetésszerűen, később összeköltözés valakivel), akkor működhet. Ha csak egy újabb gyerekszobaként kezelik, ahol irányítani tudnak és felülbírálni a döntéseidet, akkor semmiképp nem mennék bele.
2022. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
79%
2 hálószobás kis lakást biztosan nem-ha te esetleg családot szeretnél azt hova?
2022. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
91%
Van testvéred?-ha van akkor azèrt az öröklés is problémás lehet ebben a helyzetben
2022. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
94%

A lakás értékének az egyharmadával rendelkezel. Én a helyedben (fixkamatozású) lakáshitellel megvenném. Ha jól keresel akkor előtörleszthetsz.


Nem közösködnék a szülőkkel, mert később probléma adódhat.

2022. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
89%

Öszintén szólva nem.

Így a lakás soha nem lesz a tiéd, amíg ök élnek, még akkor sem, ha ök maradnak a mostani lakóhelyen.

Tapasztalat szerint, mivel "övék is a lakás", bele fognak szólni, ki lakhat ott, hogy rendezheted be, stb, így soha nem lesz kapcsolatod emiatt.

Mellesleg ha MOST felveszel hitelt, azzal csak te jársz jól, mert az infláció miatt a fizetendö törlesztés értéke egyre csökken, ami most még valamennyire magasabb összeg, az 5-10 év múlva nevetséges összeg lesz.

Csak egy példa: anyukámék felvettek annak idején elég magas kölcsönt - akkor egyiköjük fizetése erre ment el, ma meg fizethen 10000 Ft-ot, ami tényleg nem komoly összeg.

2022. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 NTBS ***** válasza:
94%
Attól függ. Bizonyos feltételek esetén igen. De jól végig kell gondolni.
2022. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Hitelt vennék fel. Ez így rengeteg bonyodalomhoz vezetne.
2022. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
95%

neked így nem lesz lakásod, csak tulajdonrészed egy lakásban... Majd akkor lesz, ha meghalnak.

Ha a pénzed felhasználnád önerőként, vennél fel mellé hitelt, jobban járnál.

2022. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
94%

Ha van testvér, akkor nem, mert az örökösödés problémás lesz.

A többi azon múlik, hogy milyen a kapcsolat a szüleiddel.

2022. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!