Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek közös lakásvásárl...

Belemennétek közös lakásvásárlásba a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy 1/3 részben lenne mindenki a tulajdonos. Egy nappali + 2 hálószobás, Budapest belvárosához közeli, 2002-ben épült lakóparki lakást néztünk ki. Hitel nélkül vennénk így meg, úgy hogy én adnám a vételár 1/3 részét, a szüleim pedig a többit. Ha ebbe nem megyek bele, nem tudom, hogy hogyan lenne nekem lakásom, eladósodni 20-30 évre nem akarok. Van már egy lakásunk, ez a család második lakása lenne.

2022. jún. 30. 07:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
94%
De ha ennyire hülyének tartja valaki a gyerekét, akkor mi garantálja, hogy egy résztulajdon esetén nem fogja állandóan azzal zsarolni?
2022. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
86%

20: Ezt meg lehet oldani úgy, hogy a gyerek a tulajdonos és a szülő a haszonélvező.

Vagy akkor legyen teljesen a szülő a tulajdonos, a gyerek meg majd úgyis megörökli.

2022. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
66%

"Ezt meg lehet oldani úgy, hogy a gyerek a tulajdonos és a szülő a haszonélvező."


Ez esetben a szülő be se kell hogy engedje q gyereket az ingatlanba. Jó megoldás, valóban....

2022. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
96%
Számomra a kérdésből ez úgy jött le, hogy a kérdező szeretne vagy lenne szüksége egy lakásra, de egyedül nem tud venni és a szülei ilyen módon tudnak segíteni nekik. Mondjuk ezt megtehetnék úgy is, hogy odaadják neki a pénzt és nem kérnek belőle tulajdonrészt…. Engem ez nem rettentene el és belemennék, mert nekem olyan a kapcsolatom a szüleimmel, hogy tudom ez nem okozna semmi konfliktust. Azon múlik nálatok milyen a családi viszony.
2022. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
94%

"19 pl azt hogy a gyerek nem irathatja rá akármelyik aktuális párjára a felét"

Az egyharmadot is ráírathatja, akkor ugyanott vannak.

Mi van akkor, ha a gyerek költözni akar és máshol lakást venni?

2022. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
93%

Én bármikor belemennék ilyenbe, de nyilván szülőktől függ. Nekem még vacillálni sem jutna eszembe ilyenen, hanem hálás lennék a segítségért.

Ahány ház, annyi szokás.

2022. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
27%
Ha elég nagy ház, simán.
2022. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám ugyanezt csinálta anno az öcsémmel, csak nem kért se tulajdonreszt, se haszonélvezeti jogot. Kulcsa ugyan van a lakáshoz, de sose megy át, csak ha elutaznak és kimondottan kéri anyát, hogy menjen át locsolni.


Ha normális és egészséges a családon belüli kapcsolat, akkor mindent meg lehet oldani.

2022. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
89%

25, ha költözne, akkor így járt, ő ment bele, vagy marad, vagy megegyezik a szülőkkel.

Az egyharmadot is elajándékozhatja a gyerek valòban, de az az ő pénzéből van, és nem akkora a kàr.

2022. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
81%
Na erről van itt szó. Ha a saját maguk által nevelt ember döntéseiben nem bíznak, akkor mindig gyerekként fogják kezelni. Eltelik néhány év így és az illető teljesen röghöz lesz kötve, mert csak az ingatlan értékének a harmadával rendelkezhet, a többivel nem.
2022. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!