Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek közös lakásvásárl...

Belemennétek közös lakásvásárlásba a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy 1/3 részben lenne mindenki a tulajdonos. Egy nappali + 2 hálószobás, Budapest belvárosához közeli, 2002-ben épült lakóparki lakást néztünk ki. Hitel nélkül vennénk így meg, úgy hogy én adnám a vételár 1/3 részét, a szüleim pedig a többit. Ha ebbe nem megyek bele, nem tudom, hogy hogyan lenne nekem lakásom, eladósodni 20-30 évre nem akarok. Van már egy lakásunk, ez a család második lakása lenne.

2022. jún. 30. 07:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
57%
Mivel csak annyit tett bele, így jogos hogy annyival rendelkezik. Ha ez nem tetszik föl lehet venni a kölcsönt. Szerintem jogos ha valakihez hozzávágnak pár 10 millát akkor annak vannak feltételei. Általában a szülők is alaposan megdolgoztak azért a pénzért és szeretnék, ha nem úszna el. Nem kell ehhez feltétlenül hülyeség vagy rosszindulat, elég egy bántalmazó párkapcsolat, hogy kiforgassák az illetőt a vagyonából.
2022. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
23%

Te vagy az az ember, aki még a fizetése felét is letagadja és eldugja a párnahuzatba, mert még egyszer kiforgatja a vagyonából a párja.

Ez nem élet.

2022. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
87%
Kozos lonak turos a hata. Mindegy hogy mekkora az a lo.
2022. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
24%
32 nyilván kellenek ideális áldozatok is mert különben miből élnének a bűnözők és nyerészkedők. Így a te felfogásodnak is van létjogosultsága.
2022. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
66%
Így van, normális családban fel se merülne, hogy a szülő tulajdonrészt követeljen a saját gyerekétől.
2022. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen konstrukcióban biztos, hogy nem. Azt a részét még értem, hogy a szüleid biztos nem akarnak esélyt adni annak, hogy ők hozzásegítenek egy lakáshoz, aztán majd jön egy nagy szerelem, ami esetleg rosszul végződik, és a lakás látja kárát. Viszont én tartanék tőle, hogy ha közös tulajdon, akkor majd igényt formálnak rá, vagy rád, életük végéig a fejedhez vágják, esetleg beleszólnak a párválasztásodba, pontosabban annak odaköltözésébe. Te ismered őket, hogy segítenének, vagy fegyvert kapnának a kezükbe, amivel kontroll alat tarthatnak.
2022. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
85%
Soha! Nekem mi a biznisz ebben? Ugyan úgy élek anyámékkal, csak nem tehetnek ki? Juj de jó :/ Sikítva menekültem volna már korábban tőlük, ha tehetem.
2022. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
38%
Ez nálunk is felmerült annó apósomnál, van 3 lakása, felajánlott egyet a fiának, de csak akkor, ha kötünk házassági szerződést. Mindenképpen csak ez felelt meg neki, hogy a férjem 1/1 tulajdonos, és szerződés. Úgy sem volt jó, hogy ő maradjon a tulajdonos. Még azt is felajánlottuk, hogy irassa az unokája nevére a saját haszonélvezetével. Szóval nyilván itt az volt a lényeg, hogy az ő kontrollja alapján legyen a dolog, ő szabja a feltételeket, és engem meg lehessen alázni. Arra mondjuk nem számított, hogy nem fogadjuk el, de 2 év múlva lett egy újépítésű családi házunk, 3 év alatt pedig teljesen hitelmentes is már. Úgy megsértődött, hogy a kontrollja nélkül is boldogult a fia, hogy egy évig nem jött el. Szerintem valaki vagy adjon, vagy ne. De ha x évig nem tudta olyanra alakítani a kapcsolatot, hogy legyen egy kölcsönös bizalom, akkor az már régen rossz....
2022. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha én lennék a szülő,és egy gyerekem lenne, akkor 100 százalékban az ő nevére vennénk a lakást. A többi már az ő dolga.
2022. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
80%

#11

Attól lesz problémás (mármint ha van testvére a kérdezőnek), hogy miután a szülők (maaajd, valamikor) meghalnak, akkor testvér nélkül csak kérdező örökölne, ha pedig van tesója, akkor a szülők után a tesó is örököl a 2/3-ból, és nem lesz nyugta a szülők halála után sem a kérdezőnek, mert még fizetheti ki, vagy közösködhet a testvérrel. Vigyázni kell ezzel.

2022. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!