Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek közös lakásvásárl...

Belemennétek közös lakásvásárlásba a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy 1/3 részben lenne mindenki a tulajdonos. Egy nappali + 2 hálószobás, Budapest belvárosához közeli, 2002-ben épült lakóparki lakást néztünk ki. Hitel nélkül vennénk így meg, úgy hogy én adnám a vételár 1/3 részét, a szüleim pedig a többit. Ha ebbe nem megyek bele, nem tudom, hogy hogyan lenne nekem lakásom, eladósodni 20-30 évre nem akarok. Van már egy lakásunk, ez a család második lakása lenne.

2022. jún. 30. 07:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
22%

10, mitől lenne problémás?

nem lesz ettől problémás, csak a kérdezőnek mindig több része lesz, a saját harmada miatt.

2022. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
91%

És ki fog benne lakni?

Ha mindannyian együtt, akkor mi lesz a mostanival?

Ha csak én vagy csak ők, akkor miért jó, ha mindenkinek tulajdonrésze van benne?

Egyedül akkor látom ennek értelmét, ha mindenkinek megoldott a lakhatása, és ezt a lakást kifejezetten befektetési célból vennénk, hogy bérbe adjuk, és a bérleti díjon a tulajdonrész arányában osztoznánk.

2022. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Bárikor adódhat úgy, hogy valamelyik tulajdonosnak pénzre van szüksége. Mondjuk másik városban, országban akar lakást venni. Közös tulajdontól nehéz szabadulni, az egyik el akarja adni, a másik nem. Ha kifizetni nem tudják egymást a tulajdonosok, akkor vérre menő vita van.

A hitel nem ördögtől való. Sokkal jobb megoldás, mint a közös tulajdon a szülőkkel.

2022. jún. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen a viszony a szülőkkel. De ha rossz, még akkor is megérheti esetleg,mivel nem kell albérletet fizetned és összespórolhatsz egy másik lakásra közben. Akár úgy is, hogy egy másik önerőre, hitelt veszel föl, veszel lakást, kiadod, és kifizeti magát + előtörlesztéseket teszel bele. De ha nagyon rossz a viszony és közben stresszben élsz, mert odajárogatnak a szülők, akkor inkább vegyél föl hitelt, szinte mindenki azt teszi, nem tragédia.
2022. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
92%
Ez így kevés infó. Együtt laknátok? Vagy neked vennék, ők a másik lakásban laknának és nem rátelepedős-megmondós szülők? Milyen a viszonyotok egymással?
2022. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
73%
Nem mennék bele! El se kellett olvasnom a kérdést. Felnőtt vagy egészséges távolságtartás kell arról nem is beszélve, hogy hovatennéd a gyereket, ha lesz.
2022. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
89%

Nem vennék senkivel sem közösen.

És ennek így mi értelme van? Lesz 1/3-ad lakásod? Az miért jobb, mintha csak úgy egyébként velük élnél anélkül, hogy lenne tulajdonjogod?

2022. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%

Egyke vagy, vagy van testvéred? Jó a kapcsolatod a szuleiddel? Hagynanak önállóan élni, vagy állandóan "negjelennenek az ajtóban?"

Magas a jövedelmed? (az inkább hitel válaszok miatt kérdem).


Mert amúgy alapból nem rossz ötlet, főleg hogy hitel sem kell.


Gondolom az egyik már meglevő lakásban a szüleid élnének, ebben pedig csak te?


Csak a válaszok ismeretében lehet nagyjából jó választ adni, de meg úgy se 100%,hiszen sok más körülmény is befolyásolja az egészet.

2022. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
91%
Ha az én gyerekemről lenne szó, akkor nem tulajdonrészt akarnék a lakásból, hanem odaadnám az összeget és örülnék, hogy ennyi idősen lett egy hitelmentes lakása, ami ma óriási dolog. Mi a töknek fenntartani tulajdonrészt a saját gyereked lakásában? Mit nyer vele egy szülő?
2022. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
38%
19 pl azt hogy a gyerek nem irathatja rá akármelyik aktuális párjára a felét (igen, van aki ezt teszi,pont a napokban volt erről kérdés itt), nem játszhatja el, nem zálogosíthatja el, stb. Ha nagyon fiatal lenne a gyerekem, én is óvatosabb lennék, mert tudnak hülyeséget csinálni.
2022. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!