Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 évesen otthon lakni?

24 évesen otthon lakni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, nemrég óta dolgozom, otthon élek q szüleimmel, segítek amiben tudok stb. Sajnos barátnőm nincs 1 éve lett vége.


Szerintetek gáz még így otthon laknom? (Szülők azt mondták maradjak, dolgozzak, gyűjtsem a pénzem)



2022. júl. 8. 06:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%
Nekem van egy 17 éves ismerősöm, aki az anyjával alszik egy ágyba, (nem lenne nekik muszáj) ehhez képest semmi.
2022. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Ez alapján így önmagában szerintem nem lehet eldönteni. Azt fontos megbeszélni, hogy mik a terveid ezzel és hogy ezek a tervek rendben vannak-e a szüleidnek is.


El tudok olyan szituációt képzelni, ahol ez egy bölcs döntés és olyat is, amit nem tartok szerencsésnek. Végső soron nem más felé kell elszámolnotok ezzel, ez csak az együtt élőkre tartozik.

2022. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem soha nem az a gaz; ha a felnott gyerek otthon lakik.


Az a problemas, ha nem dolgozik, nem tanul, nem segit be, csak a szulei csinalnak mindent helyette.

2022. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

Érthető, hogy feszült vagy emiatt. Ha nagyvárosban laksz egy fokkal jobb a helyzeted mert helyben lehet jobb melód. Nézz körül mennyibe kerülnek az albérletek, szerintem jobban jársz ha otthon beleadsz a rezsibe, és gyűjtöd a pénzed.

Ajánlom, hogy nézz meg ilyen takarék lehetőségeket, (lakás, nyugdíj, állampapír, bármi) hogy amíg gyűjtöd a pénzed addig sem értéktelenedik el. Nekem egy ócska lakástakarék is nagy segítség volt.

2022. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
90%
Túl van ez misztifikálva! Én nem tudom ki találta ezt ki, h "22 évesen már költözz el, különben lúzer vagy!", és nem is ez a jellemző! A munkahelyemen a két kezemen se tudnám megszámolni, hányan laknak együtt a szüleikkel, és vannak köztük 30-asok, sőt 40-esek is! Pl. egy 32 éves egyedülálló nő minek költözzön albérletbe, ha jól elvan a szüleivel, és el is férnek? Kertes házról meg nem is beszélve, gyerekkoromban nálunk 3 generáció lakott együtt. Tudom nem ez az ideális, de nehogy már azért fizessen potyára 100 ezreket albérletre, mert jaj mások mit szólnak!
2022. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 NTBS ***** válasza:
93%
Semmi gáz vele, de spórolj a saját jövődért. Legyenek célok.
2022. júl. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

A gáz, hogy vadidegenek véleményére adsz, miközben Te vagy tisztában az okokkal, miért alakult így.


Egyébként a nagyátlagot tekintve ez megszokott.

2022. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
98%

Nincsen vele gond. Csak a filmekben és a gyk-n teheti meg az ember, hogy rögtön iskola után elköltőzik, nyilván megtakarítással, kocsival és minden mással együtt

A valóságban nálad idősebbek is sokszor otthon laknak és spórolnak

2022. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
27%

"Csak a filmekben és a gyk-n teheti meg az ember, hogy rögtön iskola után elköltőzik, nyilván megtakarítással, kocsival és minden mással együtt"


Nem gondolom, hogy ez a normatív, de azért nem kell ritkaságnak beállítani. 9 közeli barátom van, mindenki külön lakik a szüleitől. Ketten saját lakásban, 4-en rokon lakásában, ahol minimális bérleti díjat kell fizetniük vagy csak rezsit, a többiek pedig rendes albérletben, egyedül, párban vagy lakótárssal. Lehet, hogy én mozgok túl "speciális" körökben, de mifelénk a szülő és a gyerek is igényli azt, hogy pár évvel a munkábaállás után különköltözzenek. Sokan csak azért, hogy közelebb legyenek a munkához, egyetemhez vagy épp a párjukhoz, de van, akinek más az indoka.


21-29 évesek vagyunk.

2022. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
95%

13!

Nekem a 30 éves munkatásam alszik egy ágyban az anyjával, nekik sem lenne indokolt. És pasiról beszélünk.

2022. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!