Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen húzás így elhozni...

Milyen húzás így elhozni valakit egy esküvőre?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak én vagyok elfogult, és reagálom túl, meg már igazából mindegy is, de a mai napig kicsit feltud bosszantani.

A feleségem unokatestvére (40 éves) az új párja oldalán érkezett az esküvőnkre, amivel semmi gond nincs.

Még nem ismertük az ő közvetlen családja számára is friss volt a férfi, nagyjából 3-4 hónapja voltak együtt.

Az esküvő előtt 2 nappal(!!) megkérdezték, hogy a párjának tudna e jönni a "kisfia" is az esküvőre?

Mit mond ilyenkor az ember? Nem firtattuk, mondtuk hogy persze. Gondoltuk szerencsétlen kisgyerek, biztos az apjánál van épp a felügyeleti jog, nem tudja hová lepasszolni vagy nem is akarja, kihasználná az időt, hogy a fiával lehessen, sokan leszünk az esküvőn, nem oszt nem szoroz +1 fő.


Viszont az ülésrend borult úgy ahogy van.

Mint említettem ugye sok vendég volt, akkorát kellett variálni az egészen, nem csak az hogy odateszünk egy széket.

Konkrétan összevitatkoztunk a feleségemmel, hogy hogy legyen. (mert ő nem ülhet oda, az neki nem jó, az neki nem jó stb)

Nem hazudok, de közel 1 óránk elment az új ülésrend megtervezésével, úgy hogy ezer egy dolgunk lett volna még.


Na, és akkor eljött a nagy nap, jöttek a vendégek és akkor megláttuk, hogy a kisfiú az egy nagy, cula 20 éves felnőtt ember.

Komolyan mondom, én nem hittem el...mármint nem az volt a baj, hogy +1 száj, hanem hogy mi a francnak kellett elhoznia a 20 éves fiát, nem tud vigyázni magára?

Oké, hogy hülyék voltunk, hogy nem kérdeztünk rá az életkorára, mert lehetett volna 2 éves is, és akkor nem kellett volna az ülésrenddel sem szórakozni, de valahogy azt gondoltuk, hogy a "kisfia" egy 4-14 év közötti gyereket takar.

Csak eleve nem ez volt a legnagyobb gondunk, hogy most hány éves.


Ezen kívül én azt sem értettem, hogy a fiú is ráállt minden képre amin az unokatestvér és az unokatestvér családja is rajta volt, bár szerencsére a szélére :D

Nem annyira kedvelem ezt az unokatestvért, nem szoktak tartós kapcsolatai lenni, bár ezzel az emberrel még mindig együtt van, néhány szakításuk ugyan már volt, de megvannak még.


Nem történt semmi, túléltük így is, nem is ez a legnagyobb problémám az életben, csak a minap eszembe jutott, hogy a fene vinné el ez milyen húzás volt már, de senkivel sem oszthatom meg a felháborodásomat.

Ezért választottam ezt a kedves célközönséget, azaz benneteket.

Érdekelne, hogy ki mit gondol?


Természetesen nem kell velem egyetérteni, kizárólag az arrogáns válaszokat pontozom le, vagy jelentem ha olyan.

Nem kell a feszültség, és ha valakinek van bármi hasonló kaliberű története szívesen olvasnám :)



2022. júl. 27. 18:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, megkérdezték, ti megengedtétek. Innentől a ti hibátok, hogy szenvedtetek az ülésrenddel , hogy nem kerdeztetek rá, mennyi idős, hogy ott szerepel a képeken.
2022. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen jogos a felháborodásod. Nem lenne pofám ilyet tenni.
2022. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
96%

Ronda húzás volt, és igazad van abban, hogy a fenének jutott volna eszébe, hogy a "kisfiú" 20 éves.

Viszont utólag tényleg csak fortyogni lehet. Ezt viszont abszolút jogodban áll, totál érthető.

2022. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%
Az ő részükről pofátlanság volt, de te is mondhattál volna nemet.
2022. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

1-es


Köszi, ugyanezt leírtam a kérdésben, nem erre voltam kíváncsi.

Ha elmondja, hogy 20 éves valószínűleg akkor sem mondunk nemet, csak nem véletlen fogalmazták meg úgy a kérdést, hogy "KISfia".

Így nem volt felesleges az ülésrend variálása sem, bár szintén nem értem miért 2 nappal előtte kellett rájönni, hogy őt is hoznák.

2022. júl. 27. 19:08
 6/43 anonim ***** válasza:
53%
Ez esetben nem értem, mi a problémád. Megkerdeztek, mondhattatok volna nemet. Most annak mi értelme, hogy duzzogsz magadban?
2022. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%
Ha azt hallom, hogy kisfiú, akkor max 12 évesre gondolok. Erre beállítanak egy 20 évessel, hát jó pofátlanok. Teljesen jogos a felháborodás, pláne ha az ülésrendet is fel kellett borítani miatta.
2022. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
97%
Pofátlan,szerintem is. Említsd meg neki valahogy,mármint az unokatesónak,akár viccesen,hogy elcsodálkoztál,mikor megláttad,mekkora az a kisfiú,ti gyerekre gondoltatok,hogy biztos,nem tudjátok hová tenni. Meg hogy mennyit szenvedtetek emiatt az ülésrenddel. Mindezt mosolyogva,anekdótázva,így a kapcsolat nem romlik,de te mégis kimondod neki a dolgokat.A feszültség oldódik majd benned,mert biztos van benned még most is minimum bosszankodás,ha még mindig ez jár az eszedben.
2022. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

6-os


Szintén leírtam a kérdésben.

Mert eszembe jutott, és nincs jobb dolgom.

Mondjuk azt is írtam, hogy nem kell a feszültség, mégis elég provokatívak a visszakérdezések.


Még egyszer: Hülyék voltunk, hogy nem kérdeztünk rá az életkorára, persze ha tudjuk sem mondjuk, hogy nem jöhet. Csupán a kérdésük megfogalmazása és a 2 nappal a nagy nap előtti megkérdezés nem tetszik, figyelembevéve, hogy egy 20 éves felnőttről volt szó aki nem ismerős, nem családtag, abszolút nem lett volna fontos megjelennie.

Magamból kiindulva eszembe sem jutott volna a fiú helyében eljönni, akkor sem ha az apám javasolja.

Gondolom ez érthető, hogy nem tetszik.

Erről szólna a kérdés.

Nem duzzogok semmin, 20 év múlva sem fogom ezt megérteni, de mivel most felfrissült az eset, és jelen pillanatban unatkozom elmeséltem, és feltettem hozzá 1-2 kérdést is.

Még valami amit nem értesz?

2022. júl. 27. 19:17
 10/43 anonim ***** válasza:
94%

Pofátlan húzás volt és lehúzás.


Teljesen jogos a felháborodásod, de már nincs mit tenni.


Legközelebb okosabb leszel. :)

2022. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!