Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor meghaltak nagyszüleid,...

Amikor meghaltak nagyszüleid, szüleid hová lettek a személyes dolgai? Ruhái, cipői stb?

Figyelt kérdés
Ki foglalkozott velük, mit reagált a család?

#közeli rokonok halála után, tárgyak
2022. júl. 29. 20:28
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Többes számban : dolgaik, ruháik, stb
2022. júl. 29. 20:29
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Egyik nagymamámnak fogalmam sincs, hova lettek a cuccai. Anyám testvérének a lakásában élt, így ami ott volt szerintem az vagy ott maradt, vagy ment a kukába. Igazából nagyon értékes tárgyai nem voltak, se semmi extrán személyes.


Másik nagyszüleimnél a rokonok mint a keselyűk elvitték az értékesebb dolgokat. Egyik elvitte a komplett fotóalbumokat, leveleket, személyes dolgokat. Másik a jobb bútorokat. A berendezés és értéktelenebb dolgaik nagyja azóta is ott állnak a házban.

2022. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
92%
Nálunk ki lettek dobva/rakva az utcára, ami kellett, azt elvittük vagy vitték a rokonaink, a dédnagyszüleim lakása pedig nagyjából érintetlen, ami a berendezést illeti, a ruhák ott is mentek a kukába.
2022. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Nagyapám halála után nagyanyám elajándékozta a még használható és neki nem kellő személyes dolgokat. Hogy az ő halála után az ő dolgaival mi lett, azt nem tudom, de feltételezem, hogy ugyanazt csinálta a család.

A másik nagyszüleim dolgai sok évig érintetlenül álltak, aztán amikor a gyerekeik eladták a házat, akkor persze ki kellett üríteni. A rokonság elosztotta egymás között, ami kellett nekik, a senkinek sem kellő, de még használható dolgok mentek rászorulóknak, ami pedig használhatatlan volt, az a kukába.

2022. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Még nem haltak meg szerencsére,de ha igen,odaajándékozom őket rászoruló szegényeknek,a személyesebb dolgaikat megtartom emléknek.
2022. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

Mamám tavaly halt meg, papám idén. A szüleimmel éltek egy nagy családi házban, csak ők az alsó szinten, szüleim a felső szinten.

A legtöbb ruhát anya elvitte a Klarissza nővéreknek, a többit pedig a szegényebb távoli rokonoknak adta.

Az ágyakat mama testvére kapta meg, a bútorokat kidobták mert már nagyon rossz állapotban voltak. Hűtőt egyik unokatestvérem vitte el. Én kaptam egy nyakláncot plusz 1-2 dísztárgyat megtartottam, anya dettó.

Unokatesóim vittek még el apróságokat, könyveket, széket stb.

Rokonok nem szóltak

2022. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Az igazán személyes dolgokat megtartottuk-fényképek, ékszerek, kézzel írt szakácskönyve, virágai.

Bútorokat, műszaki cikkeket, k család, rokonok, barátok elvitték, kinek mi kellett, hétvégi házunkba sokmindent levittünk.

Ruhái, cipői mentek a Vöröskeresztnek.

2022. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

Nagyszüleim holmijait odaajándékozták a gyerekeik.

Anyummal együtt laktam( 50 éves volt mikor meghalt). A temetés után hazamentem, és minden holmiját összeszedtem, ledobozoltam. Szó szerint mindent ami egy kicsit is rá emlékeztetett. A sütőt, a bútorokat, a laptopját, a tv jét, de még az edénykészleteket is. Odaadtam a gyerekjóléti szolgálatnak. Nem érdekelt mit fognak szólni hozzá a tesóim. Nem bírtam feldolgozni a halálát, és az hogy láttam a dolgait, amiket nap mint nap használt, csak még rosszabbá tette.

2022. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Nekem apum halt meg. Egy-egy személyes tárgyát kiválaszthattuk emlékbe, illetve pár ruhája megmaradt, a többit elajándékoztuk.
2022. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%
Ami olyan emgmaradt ruhák jo része eg adomány lett.
2022. júl. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!