Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Mit csinálnátok a helyemben? (Sürgős)

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb (16).

3 éve mentek szét a szüleim. Anyámmal elmentunk Szlovákiába. Ott lakunk 3 éve. Apám kint van külföldön. Én jelenleg még alapiskolába vagyok, mert Szlovákiába 9 osztályos a suli. A 8 osztályom megvan, de itt csak akkor kapom meg a papírt hogy ki jártam az alapiskolát, ha megvan az a plusz 1 év amiben csak ismétlik a régi tananyagokat. A két húgom egy szobába vannak, én az öcsémmel egy kisebb szobába. Ezzel még nem is lenne annyira gond, de anyám viselkedése kicsit túl megy a határon. Kint dolgozik (ápol), a háznak amiben jelenleg vagyunk nem fizeti a bérét meg semmit. 2 hetente jár ki dolgozni (2 hét ott, 2 hét otthon), de mikor itthon van akkor sem vagyunk igazán együtt mint egy család, mert inkább a pasasaival van. Nem nagyon foglalkozik az 5 éves öcsémmel sem, mert csak a telefont nyomkodja Együtt nem szoktunk menni sehova, mert inkább a szeretőivel van. Sokszor adja oda a keresetét az egyik barátjának aki csak kihasználja.


Apámhoz tudnánk menni ki Németországba, de ő is hát... Igazából úgy gondolom, hogy egyik szülőm sem teljesen normális. Nagyon sok rossz éven vagyunk túl. El sem hinnétek. Na kérdésem az lenne, hogy a helyemben ti ki mennétek Németországba és kezdenétek újra a 8-adik osztályt, vagy maradnátok itt felvidéken és kibírnátok azt az egy évet 9-Ben és utána mennétek ki? Anyám eddig nem akarta, de most már mindegy neki, hogy megyünk-e, mert inkább örül neki, hogy szabadabb lenne. Itt a szlovák nyelv nagyon nem megy, de az osztálytársaimnak sem sokkal jobban. Itt felvidéken mindenki magyarul beszél. Viszont a Német nyelv megint egy teljesen új dolog és szerintem visszahúzna nagyon. Félek, hogy megbuknék.


Nagyon összecsapott, zavaros lett a kérdés, de nagy zavarban vagyok, mert nem tudom mi lenne a helyes döntés. Egy csomó dolgot kihagytam amit leírhattam volna, de a lényeget ígyis leírtam és ha nem értenétek valamit, akkor válaszolok.



2022. aug. 3. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Intézet azért durva lenne.
2022. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz maradni, mert ha anyád a bérelt ház bérét nem fizeti, utcára kerültök úgyis, titeket intézetbe raknak, inkább apádhoz.
2022. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 1Léna ***** válasza:
77%
Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél. A testvéreiddel együtt is gondoljátok át. Anyukádnak és apukádnak is mondd el, hogy miyen kiszolgáltazottnak érzed magad. Nem tudod őket helyettesíteni. Szükség van rájuk.
2022. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!