Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig fog még sértődőst...

Meddig fog még sértődőst játszani a család, amiért elvonulok tanulni, ahelyett, hogy őket hallgatnám, meg állandóan ugráljak körülöttük? (a kiegészítést is olvasd el, köszönöm)

Figyelt kérdés

Tehát, 30-án államvizsgázok, közel van. Szeretnék jól felkészülni rá a 42 tételből. A családom viszont mindig talál alkalmat, hogy felállítsanak az asztal mellől, hogy ilyen-olyan munkahelyi vagy magánügyi dolgaikat meghallgassam, vagy főzzek-mossak-takarítsak, kb. félóránként... Természetesen ma reggel is arra ébredtem, hogy veszekednek egymással a szüleim, és hogy lehülyéznek engem is.

Betelt a pohár és már inkább elvonulok, füldugózok, de ha akár csak pisilni megyek ki vagy megcsinálni magamnak valami kaját, egyből elkapnak.

Mindkét szülőm diplomás egyébként, öcsém meg elment szakmunkásnak pár hónapja, de amikor éppen nincs munkája, akkor csak döglik, és most mondott fel, de új helye nincs, tanulni meg nem akart.

Valakinek bevált ez az elvonul-tanul, majd az eredmény után talán rájönnek módszer?

Nem mint ha soha nem csinálnék meg semmit, mert eddig is nagyon sokat segítettem, de most nagyon szükségem van minden időre a végső hajrában, és szeretném, ha megértenének.


2010. szept. 24. 14:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
A szülediet rohadtul nem érdekled csak asaját nyomoruk valszinű csak miattatok maradtak együtt és betelt a pohár,kollégium albérlet.
2010. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja még valami, beszélni már próbáltam velük, de arra mindig azt mondják, hogy ők is lediplomáztak, csak éppen anyu kollégiumban lakott, apám meg mozdonyvezetés közben tanult (ott meg nem zavarta senki).
2010. szept. 24. 14:35
 3/21 A kérdező kommentje:
Kollégiumba nem vesznek fel, pláne, hogy végzek, albérletet meg nem tudok fizetni hosszú távon.
2010. szept. 24. 14:35
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Ebből is látszik, hogy a diplomához nem jár ész. Van ilyen. Kitartás.
2010. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes, hogy szakmájukban mindketten kiválóságok.
2010. szept. 24. 14:39
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

hát nem könnyű!


Esetleg könyvtár?

Vagy zárd magadra az ajtót...

vagy csináld azt, hogy egy nap maximum 1/2 órát szentelsz rájuk és ezt ki is jelented, hogy döntsék el, hogy mikor: pl.: este 8 - 8.30-ig


Nálam még az jött be anno, hogy éjjel tanultam így senki sem zavart, mert ők már aludtak...de reggel meg nálunk is ment a csapkodás, de legalább nem jöttek a hülyeségeikkel...


Amúgy nem lehet hogy valamennyire "irigyek", és ezért nem hagynak tanulni? (tudod, előjönnek azzal, hogy bezzeg ők anno ezt és ezt csinálták mikor államvizsgára készültek...stb)

2010. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Én is inkább éjjel tudok jobban tanulni, akkor már alszanak, és hajnali 1-4 között végzek. Ez se túl egészséges, de más lehetőség nem nagyon van egyelőre, meg persze zárom az ajtót.

Most viszont szerencsére csend van, úgyhogy majd később visszanézek pár tétellel később, ha írna még valaki.

2010. szept. 24. 14:46
 8/21 anonim ***** válasza:
Csak aludni kajálni járj haza a többit old meg máshol leleményesség.Csak leeseik nekik h baj van ha észreveszik h még az utcán is szivesssen vagy a pdon mint otthon,mert igazából te otthon nem érzerd jpl magad valószinű és itt nm csak a tanulásra értem,veszekedésre kelsz lehülyéznek,tipikus látszat család akik együtt maradtak a gyerekek miatt.ezért kell elválni,két boldog szülő normális légkörben felnővő gyerekek,nem pedig veszekedés orditás közepette tanulni élni.
2010. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Én viszont most vessenek meg, de rákontrázok az előttem szólókra.

Szerintem te vagy a hibás és azért pikkelnek rád, mert egy léhűtő vagy. Otthon élsz rajtuk, ők tartanak el, te meg csaka tanulást hozod fel mindig indoknak.

Az más kérdés, hogy néha oktalanul bántanak, de felnőtt vagy, ideje lenne önállósodni. Dolgozhatnál végre, hogy lássák, legalább megpróbálod.Könnyű ám az élet, úgy hogy te csak tanulsz, közben meg mindenki kidolgozza a belét körülötted.Vedd már észre magad!!

2010. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
2006. óta dolgozom suli mellett folyamatosan diákmunkát és mást felváltva. Július végén táppénzen voltam 1 hetet izületi gyulladással, és utána már nem is kellettem a munkahelynek. Nem vagyok lusta élősködő, de ezután most úgy döntöttem, nem keresek azonnal munkát, mert az államvizsga fontosabb, mint interjúkra járni. Stimm?
2010. szept. 24. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!