Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől van ennyi szegény...

Mitől van ennyi szegény család az országban?

Figyelt kérdés
Mégis akik szegénységben élnek, vagy csak szimplán rosszul mégis hol dolgoznak?milyen végzettségük van?mennyit keresnek(már ha meg lehet kérdezni)?Hány gyerek van a családban (v hányan vagytok testvérek)?
2010. szept. 25. 11:40
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
56%
Meg sokan elvégzik a xar büfé szakokat, aztán sírnak, hogy nem találnak állást, vagy minimálbéren élnek. Diploma és diploma közt hatalmas különbségek vannak! Korábban kéne gondolkozni.
2010. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
12:24 milyen diplomád van?
2010. szept. 25. 12:27
 23/47 Aelien ***** válasza:
47%

Akit annak idején szegény családba tojt ki a gólya, az általában csórón is fog meghalni.

Most inkább leírok egy személyes sztorit magamról:

Na, szóval én is egy templomegér vagyok, ezért arra gondoltam 2 évvel ezelőtt, hogy hátamra veszem a batyumat a hamuban sült pogácsával. Vagyis kimentem szerencsét próbálni Németországba. Kertészetben dolgoztam, ahol a legutsó török munkásnak is megvolt fixen a havi 1500 Euro. Igen ám, de a magyart ugyibár ki lehet használni a végsőkig, mert az nem dumál vissza. Na, velem osztán rossz lóra tett a német főnököm. Persze, amikor kifogásoltam. hogy én ugyanmár miért 400 Euróért gürizek napi 12 órát, amikor a török, lengyel, stb. vendégmunkások 1500 Eurót kapnak, még én voltam a szemét, panaszkodós magyar, aki lusta dolgozni. Igen, olyan lusta voltam, hogy a kezemre zoknit kellett húznom éjjel-nappal, mert a vége felé már fogni is alig tudtam. Persze, a magyarnak még azt a 400 Eurót sem adta oda a főnök, csak mindig a hónap végén. A török, lengyel, orosz és román persze kaphattak előleget. De nekem nem atdák ki a pénzem, csak a végén, hogy ne tudjak a megalázó helyzet elől hazamenni. Slusszpoénként a német főnököm még le is akatr fektetni. Aztán felhomályosítottam, hogy a magyar asszonyok ám nem olyanok!

Amikor a megalázó összegű fizetést kifogásoltam, az volt a válasz, hogy neki is meg kell élnie valamiből (a pasi mellesleg kőgazdag!)

Szóval, vigyázzatok a külföldi munkákkal, főleg Németország veszélyes, mert ott most a modern nácizmus a divat: a németek a magyarok vérét szívva akarnak megzsírosodni.

2010. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:56-nak

11.53-as vagyok

Látom nem tudtad kiolvasni az iróniát a mondatomból..Sebaj!

Tudom,hogy szegénység van,de éppenséggel pont azok nem szoktak annyira panaszkodni akik igazán bajban vannak..A legtöbbnek a szegénység ott kezdődik,hogy nem tud Amerikába menni...

2010. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

A szegénység relatív. Vannak országok, ahol ölni tudnának azért, hogy úgy éljenek, ahogy nálunk a szegények.


Szerintem a dolog azon múlik, hogy fel tudja-e mérni az ember az igényeit. Erre sokan képtelenek. Alapelv kellene legyen, hogy nem veszünk fel okkal-ok nélkül hitelt. Ehhez képest mennyi fogyasztási meg kártyahiteles van!!! Ők azok, akik azt hiszik, hogy kell nekik a plazmatévé meg a horvátországi nyaralás meg a karácsonyi nagybevásárlás hitelre. Aztán lesnek, hogy nem bírják fizetni.

A lakáshitel az egyetlen, amit megértek, ha felvesz valaki. Minden másra inkább gyűjtögetni illene. Autó nélkül meg lehet élni, plazmatévé nélkül is.

Mi szegénynek számítunk a párommal, albérleten és kaján kívül nem sok mindenre van pénzünk. De keressük pl. azokat a megoldásokat, hogy olcsón jól érezzük magunkat. Nem divat szerint vásárolunk, hanem mérlegeljük, hogy valóban szükség van-e valamire. Nincs pl. tévénk, de van internetünk, hírek olvasására, filmnézésre tökéletes (igen, illegális, de speciel ha nem tudnánk letölteni filmet, akkor sem mennénk el moziba, mert nincs rá pénz, legfeljebb nem néznénk meg az új filmeket). Nincs légkondink és egyéb nélkülözhető holmink. A fodrászom kétéves hitelre vette a légkondiját, holott, feleannyira sem meleg a lakása, mint a miénk (tégla vs panel), minek? Nincs kocsink, mert nem elengedhetetlen. Persze van, akinek a munkához kell, de az egész más kérdés, viszont sokan hitelre veszik meg és csak arra használják, hogy a nagybevásárlást intézzék vele. Ha egyszer gyerekem lesz, inkább megoldom, hogy kéthetente legyen nagybevásárlás, és akkor taxizom, havi kétszer 600 ft. Mennyi is egy kocsi havi fenntartása, törlesztője? Okosan csinálva nem luxus a taxi, hanem segítség. Rengeteg ilyen dolog van, amibe az emberek bele sem gondolnak, mégis mennyi pénzt elszórnak rá.

Sajnálom azokat, akik szegények és ez őket megviseli. Nekem a családom sem volt soha kimondottan gazdag és hárman vagyunk testvérek. Az osztálytársaink külföldre mentek nyaralni, mi meg a nagymamához, meg anya régi barátnőjéhez. Nem szórakozóhelyre jártunk bulizni, hanem házibulit tartottunk, mondjuk szalonnasütéssel egybekötve. És még sorolhatnám. Mindig megtaláltuk, hogy érezzük jól magunkat kevés pénzből.

Ma kb ugyanolyan az anyagi helyzetem, mint gyerekkoromban. Persze néha olyan jó lenne, ha megvehetném azt a gyönyörű húszezres cipőt a kirakatban. De látni kell, meddig ér a takarónk és azon belül ugrálni. Ezt felejtik el az emberek. Pedig a nagyszüleink még hogy tudták! Hat elemivel is, nem kell ehhez diploma.


Én egyetemre járok, mellette részmunkaidőben dolgozom, 40 ezer körül keresek. A párom minimálbért, technikusija van. Ebből 50 ezer az albérlet, a másik 50ből élünk ketten. Ha plusz bevételünk van valamiből, azt félretesszük. Gyerekünk még nincs, azzal megvárjuk, amíg én munkába állok. Sajnos magas bérre én sem számíthatok, valószínűleg közalkalmazott leszek.

Viszont szerencsések vagyunk, mert mindketten azt csináljuk, amit szeretünk. Ez nagyon sokat számít.

Nem tudom, hogy bírnám ki, ha semmi örömöm nem lenne az életben. De mindig megtalálom, mitől szép.

2010. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

a nagybátyám diplomás mérnök,a cég ahol dolgozott megszünt tavaly elött,ő hiába próbált másik cégnél elhelyezkedni nem vették és veszik fel a mai napig sehova mert azt mondják ő már idős(45 éves) és a fiatal friss diplomásokat veszik fel inkább. Lassan felélik az összes tartalékukat,alig van már pénzük,sokszor tőlünk kérnek kölcsön,de nekünk sincs mindig miből adni. A nagybátyám meg a diplomájával kénytelen operátorként dolgozni egy gyárban. Azért a régi és a mostani fizetése között jó nagy a különbség :S 2 gyerekük van,az egyik 20 éves de szülés közben komplikáció lépett fel,és kb egy 5 éves gyerek szintjén van agyilag,és mozogni se nagyon tud. Sokba kerülnek neki a kezelések,meg a gyógyszerek nagyon. A másik unokatestvérem meg 12 éves(ő teljesen egészséges).


Gondolom a kérdésed arra akart irányulni h akinek nincs diplomája csak mondjuk 8 általánosa azoknak síra szája h nem bírnak megélni. Hát nem csak nekik....

2010. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

off:

Mondhatnátok egy-két büfészakot!

Ha már annyira szídjátok őket...

Én nem tudom, melyik szak "büfé-szak"...

2010. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo,


En az USA-ban elek 11 eve, ha mar felhoztad a temat es van osszehasonlitasi alapom. Az embereknek mindenhol masok es masok az igenyeik. Otthon pl. azt hiszik aki itt van annak kolbaszbol a kerites....csakhogy...amikor talalkozol egy idetevedt emigralni vagyo vagy "dolgozni" vagyo magyarral aki frissen erkezett Mo-rol, elhul benned a ver! Eloszor is sirnak allandoan...a munka sokszor budos, ugyhogy a 70%-a vissza is menekul Mo-ra. Arrol nem is beszelve, hogy mindegyik no ugy nez ki, mintha a szepsegmagazinbol huztak volna ki, bacott nagy markafeliratos cuccban. Kormok, fodrasz es szolarium a minimum.

Tudod itt mennyi 50-65 eves koruli no van aki negykezlab takarit, azert, hogy a kolkei otthon jol eljenek? Egyik sem jon dolgozni, mindegyik csak a penzt varja!

Miert van otthon olyan sok szegeny? Mert kibacottul megengedheti maganak a mindenkori vezetes azt, hogy semmi mas nem szamit csakis a hatalom. Senki es semmi nem szamit. De a magyarnak sem, hiszen szerintem nincs masik olyan nemzet ezen a foldon amelyik akkora nagy lenne a feljelentgetesekben mint a magyar! Az osszetartas hianyarol inkabb ne is beszeljunk.

Rohadt magas az ado, pofatlanul alacsonyak a fizetesek es mindez a deficitre hivatkozva. (szeretik ezt a szot a sok oltonyos naplopo!)...meg azokat a szavakat amiket nem is ertek - ti igen?

En itt fizetek adot...de legalabb van mibol. Pedig nem vagyunk "gazdagok".

A masik pedig az, hogy ne itelj meg senkit! Nem tudhatod, hova kerulsz az eletben. Sokan vannak akik onhibajukon kivul kerulnek nehez helyzetbe es ott az a nem tudom mennyi eladosodott aki meg maganak es a latszatjoletnek koszonheti az adossagait.

En igenis becsulom azokat akik esszel vallalnak vagy vallaltak 3 gyermeket.

2010. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
91%

Kérdezted,hogy miért van annyi hajléktalan..A válasz egyszerű!Ismerek személyesen egy hajléktalant akinek a segítségével megismertem pár hajléktalan sztorit..Az ismerősöm azért lett hajléktalan,mert törvénybe ütköző dolgot tett,és kiderült.Pontosabban elvett egy nőt feleségül aki szerette,és szült neki két gyönyörű fiúcskát..Ám egy nap megjelent egy másik nő aki kijelentette,hogy ő a felesége a férfinak,és számon akarta kérni a második feleségtől,hogy miért nem választ másik szeretőt,hiszen 3 gyermek apukája..Persze kirobbant a balhé,és kiderült,hogy másodjára úgy nősült meg,hogy még nem vált el a feleségétől..Jöttek a perek,a munkahelyéről emiatt kirúgták,és a 2 feleség követelte a gyerektartást.Így mindenét elveszítette..Lakása nem volt,mert mindig ő költözött az asszonyhoz..Ma hajléktalan..Ahogy mondja saját magának köszönheti,de már nem tud kimászni belőle..Nem alkalmazzák sehol,és már nem is akar alkalmazkodni a társadalomhoz..

Volt egy másik férfi aki építész mérnök volt(ő a TV-ben is elmesélte a történetét)Ő is elmesélte,hogy neki 2 háza is volt,jól élt a feleségével,kislányával..de egy nap valaki halálra gázolta őket,és a pasas összeomlott..Előbb inni kezdett,majd szerencsejátékokba menekült..Állandóan a játékterembe volt,és szép lassan mindenét eljátszotta.A házát,pénzét,vagyonát..Ma már ő sem akar újra rendes ember lenni..ahogy mondja jó neki így ahogy van..

A legtöbben egyébként az ital miatt,a drog miatt,és azért mert tizenévesen úgy érezték várja őket a nagyvilág.Így elmentek otthonról,és nem tanultak tovább..A legtöbb hajléktalan magának köszönheti,hogy ilyen helyzetbe került..Persze vannak itt is ritka kivételek akik önhibájukból lettek azok! De ők vannak kevesebben..

Kérdezted,hogy miért nincsenek telítve az álláshirdetések..meglep ez a kérdésed hiszen ma már mindenki tudja,hogy a legtöbb álláshirdetés fals hirdetés..Hirdetnek mert a törvény szerint kell.De legtöbbször már rég megvan a munkatárs rá (házon belül) vagy egyáltalán nem is létezik ilyen állás..De a szabályoknak megfelelően hirdetnek..Szóval a legtöbb hirdetés ne is létezik..

Sokan írják,hogy a diplomások között sokan azért nem találnak munkát mert "büfé" szakon végeztek!Sajnos igazat kell adnom aki ezt mondja,mert a legtöbb diploma tényleg semmit nem ér,csak arra jó,hogy évekig "csendben" maradjon,és addig sem kell vele foglalkozni..Ma már nagyon kevés diplomáról mondható el,hogy HÚÚÚHHHAAAA diplomája van..Sajnos ma már akárki lehet diplomás..Nem a tudás számít. Ismerek olyan embereket akik diplomások,de hogyis mondjam az értelmi szintje a béka segge alatt van(de a szülők végül is kifizették a diplomát)

Az ilyen ne is csodálkozzon hogy nem kap melót..A másik,hogy a sok frissen végző diplomásnak van egy jól begyakorolt szövegük(tisztelet a kivételnek)

"Diplomás vagyok,nem fogok szaros 80.000 forintért elmenni dolgozni!" Akkor ne menjen.Sok ember akinek nincs diplomája elmegy,és nem is panaszkodik,hiszen van munkája..(csak megjegyzem éppen tegnap láttam a Tv-ben,hogy a mentősök havi 90.000 forintot keresnek..Mégis csinálják! Pedig nem lehet eléggé megköszönni a munkájukat!)

Szóval legtöbbször a szegénységet saját magunknak köszönhetjük..

Valaki írta,hogy ha az ember csóró családba születik az csórón is hal meg..Csak akkor ha jó neki ez az állapot..

Mi csórók voltunk..Annyira,hogy annak örültem,hogy legalább szakmunkás bizonyítványom van..Mi a testvéreimmel nem mehettünk egyetemre,mert a szülők meg is mondták.Nincs rá pénz..Nem tudnak tovább eltartani minket..18 éves korom óta dolgozom..Ahogy a testvéreim is..Ma a nővérem diplomás ember,és magas beosztásban dolgozik..Azt is mondhatnám,hogy a felső rétegbe tartozik,hiszek azok kevesek közé tartozik akik megengedhetik maguknak az évi háromszori külföldi nyaralást..Én nekem nincs diplomám,de sikeres vagy a munkámban,és mindenem megvan..Igaz én is külföldön érvényesültem,de keményen meg küzdöttem érte..A húgomnak sincs diplomája,de ő is olyan sokat spórolt,dolgozott,hogy ma sikeres cukrászdát vezet..Igaz kis cukrász üzem,nem lett gazdag tőle,de nyugodtan alszik,mert tudja,hogy biztos a munkája,és a lányait fel tudja nevelni..

Mindenki saját maga felelős a sorsáért! Ha nem akarunk szegények lenni akkor tenni kell érte valamit!

2010. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Azért, amiért annyi gazdag van, amennyi.
2010. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!