Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
17/F vok, majdnem 18, szüleim nem akarják, hogy barátaim legyenek, az összes haveromat kitiltják itthonról, és nem engedik, hogy velük lógjak. Mindig vitatkozunk, hogy miért mentem át xy-hoz, pedig magamtól hazajövök mindig max 8ra. Ha nem vagyok otthon, folyton hívogatnak, a barátnőmet is kiutálják szinte. Anyám mindig azzal jön, hogy biztos kábítózok, pedig nem próbálnám ki, nem is cigizek, és nem piálok. Miért lehet ez?
2008. dec. 22. 20:51
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Mert féltenek, egy bizonyos pontig oké féltsenek. De mondmeg nekik h szeretnél ide elmenni, szeretnéd hoyg ezt a személyt elfogadjáák,meg mond meg nekik ha szeretnékhoyg egy degeneráált legyél(már bocs!), és hogy ők tartasak el még 50 éves korodban is akkor nyugodtan láncoljanak magukhoz. Az embernek társas életet kell élnie és szabadszellemünek kell lenni valami szintehogy normálsi életet tudjon élni, normálisan szociálodjon. Megijednek attóla ténytől hoyg felnőlsz lassan.
2008. dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Mint ha én írtam volna a te korodban, néhány évvel vagyok idősebb és lány. Hát kitartást. Miért ilyenek, azt az enyémeknél se tudtam megfejteni.
2008. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj el otthonrol sokszor, inkabb nalatok legyetek. Mondd meg a szuleidnek, hogy muszaj hogy legyenek barataid, ez teljesen normalis dolog. Nagyon rosszul teszik, ha tiltanak a barataidtol. De ezt a kabitos dolgot kicsit nem ertem, van neki barmilyen alapja?????

Legyetek nalatok, es talan ugy jobban elfogadjak oket. Ha ez is problema nekik, mondd, hogy talan jobb, ha itthon vagyunk, mint az utcat roljuk, nem???? Anyukad keszithet szendvicset es uditot is, hogy a barataid jol erezzek nalatok magukat.

Persze igy par mondatbol nem lehet megallapitani, hogy milyen haverjaid vannak.

2008. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
többnyire rendes arcokkal próbálok barátkozni, volt 2 régen aki füvezett de azokkal már nem vagyunk barátok kb 1 éve. (Nekem is lett volna sokszor alkalmam kipróbálni a füvet de nem tettem meg) Ha átjön valaki akkor anyám "gyerekként" kezeli, elkezd vele dumálni, tök ciki dolgokat kérdez tőle. Már többen mondták, hogy ha így folytatják elöbb utobb nem lesznek barátaim. Elhiszem, hogy féltenek de ennyire ne féltsenek :s Szüleim diplomás emberek, anyám tanár, apám igazgató volt, a barátnőm szülei meg nem diplomásak, ezt mindig hangoztatják, hogy milyen műveletlenek hozzájuk képest, meg hogy normálisabb lánnyal kéne járnom. Régen pár éve még azt is megengedték, hogy ottaludjak haveroknál, 2 éve meg még nálam is aludtak 3-an, de ilyesmikről mostanában szó sem lehet. Rengeteget veszekedek a szüleimmel ezek miatt, főleg az anyámmal.
2008. dec. 22. 22:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ülj le velük beszélni de ne csak azt mondd el hogy mi nem jó, min kéne változtatni hanem nyugtasd meg őket arról amikkel kapcsolatban kétségeik vannak! Pl: Valóban lett volna alkalmad kipróbálni tiltott szereket mert manapság könnyű ilyesmihez hozzájutni de eszed ágában sincs.

Tudniuk kell hogy érett felnőtt vagy és azzal hogy ezekről nyíltan beszél már azt jelzi.

Ha kerülöd ezt a kényes témát akkor az feltűnőbb és gyanút kelthet bennük.

A hangnem végig legyen higgadt és ha ők kioktató stílust használnak vigyáz hogy ne menj át gyermek-be mert gyorsan győzhetnek.

Ne engedd alárendelni magad egy beszélgetés során, ész érvekkel támaszd alá kéréseidet!

Sok sikert! V.

2008. dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy pont azért féltenek ennyire mert tanult emberek, bár nem nagyon értem, mert ezt általában lányoknál szokták eljátszani. Ha pedig tanult és értelmes emberek akkor ülj le velük egy komoly beszélgetésre és magyarázd el nekik, hogy mi a helyzet. Ha tiszta a lelkiismereted és tényleg olyan barátaid vannak, amiket írtál nincs mitől félned. De ezt a szüleidnek is látniuk kéne, hogy a barátokkal nincs semmi gond, főleg akkor ha tanárok és gyerekekkel foglalkoztak egész életükben. Mond el nekik, hogy nem csinálsz semmi illegálisat csak barátkozni szeretnél felügyelet nélkül, lassan 18 vagy engedjék el a kezed, nem fogsz csalódást okozni ezzel. Szeretnél egy kicsit önnálósodni, nincs ezzel semmi baj. Ha pedig valamit ennyire tiltanak a szülők a gyerek annál inkább at fogja csinálni...ez köztudott. Meg az embernek fiatalon kell kiélnie magát, nem pedig 25-30 évesen. Ha ezeket elmondod nekik nincs az az isten, hogy nemet mondanának. Ha pedig mégis akkor a szüleiddel van a baj, egy kicsit be lehetnek gyepesedve... már bocs a kifejezésért. Ha ez a helyzet akkor fogalmam sincs mit tegyél. De ha mégis leülsz velük beszélgetni, akkor látni fogják, hogy érett gondolkodású vagy és hogy bízhatnak benned. Ha pedig nem akkor tényleg a szüleiddel van a baj. A diskok tele vannak 13-15 éves gyerekekkel én 22 éves fejjel már nem is járok ilyen helyekre pont ezért. tymy
2008. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

már próbáltam velük beszélni, mindig azt mondja anyám, hogy én is kábítós vok, nem fogja fel h nem próbálnám ki. :S


am nem járok discoba, egyszer elmentem régen de nem tetszett

2008. dec. 23. 14:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor fogalmam sincs hogy mit tegyél. Ezek ellenére sem akarnak elengedni sehova. Esteleg még annyit megpróbálhatsz, hogy beszélsz a szüleid vagy a család legközelebbi barátjával. Elmondod neki a problémádat és megkéred, hogy segítsen neked, mert te nem tudsz hatni a szüleidre. tymy
2008. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt (van) nálunk is, csak nálam apám ilyen durván hülye, anyu enyhült (anyu beteg volt, és azóta változott a hozzáállása, amióta elkezdett gyógyulni, apám meg szimplán féltékeny, ha másnak valami jó, és bemárt mindennek, kábítósnak is, nálam is volt, szóval ismerős a helyzet, teljesen megértem, mit érezhetsz). Nem nagyon tudsz csinálni, ha megbeszéléssel se megy, amint tudsz, állj a saját lábadra, én csak ezt tudom tanácsolni, mert ilyen légkörből csak menekülni lehet. A nálad néhány évvel idősebb lány vagyok, aki már válaszolt. Aki nem élt így, sokszor gőze se lehet, milyen.
2008. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azert anyukadat allitsad le arrol, hogy ilyet mondjon rolad, hogy kabitos vagy. Ha tenyleg semmi de semmi alapja nincs, (ezt csak te tudhatod, mert ide azt irsz, amit akarsz, de miert tenned??!!)azert ne sertegessen mar teged az ilyen egyaltalan de nem jatekos dolgokkal!!! Beszelj faterral, kerd allitsa mar le anyukadat, mert igy csak megjobban ellene fogsz fordulni, nem eri el a tiltasaval es a beszolasaival azt, amit szeretne. Epp az ellenkezojet.

Csodalom hogy tanar letere ilyet mond neked, es tilt a barataidtol, pedig ok aztan tanulnak a gyerekek lelki vilagarol is a fosulin,egyetemen. Talan azert felthet ennyire, mert latja, hogy mennyire feje tetejere all a vilag, es mennyi rossz dolog tortenik a mai fiatalokkal. De mashogy kellene szigorunak lennie, es en biztosan ha ekkora lesz a fiam mint te vagy, akkor leszek a legboldogabb, es legnyugodtabb, ha nalam lesznek a baratokkal egyutt.

Lehet dumalni, filmet nezni, szamitogepezni, tanulni, bohockodni. Hol legyen a gyerek, ha nem az otthonaba? Hol erezze magat a legjobban, ha nem otthon? Mondd meg anyukadnak, hogy mindenhol jo, de legjobb otthon. De a baratokkal, mivel az ember tarsas leny.

Mindenesetre ne veszekedjel, hanem tanulj, es menj egyetemre, fosulira, majd ott tobb idot tudsz a haverokkal tolteni!

2008. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!