Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának van joga 18....

Egy anyának van joga 18. életévét betöltött, továbbtanuló gyermekét anyagi támogatás nélkül kitenni az utcára?

Figyelt kérdés
Rám ez vár, meg is mondta, mert szerinte így helyes...
2010. szept. 26. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
67%

sto?

miért volna köteles 25 éves koráig eltartani????????????

akkor 25 év alatti munkavállalók nem is lennének

2010. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
77%

Pff...Nem tudom, h milyen környezetben éltek, ha felétek mindenki így csinálja....

Büszkének kéne lennie rád, hogy tovább szeretnél tanulni, szeretnél többet elérni az életben. (Nem bunkóságból, de feltételezem, hogy neki nincs felsőfokú végzettsége). Próbálj vele még egyszer beszélni, mondd el, hogy vállalnál diákmunkát a suli mellett, és nem a nyakán akarsz lógni, hanem egyszerűen a tanulás mellett nem lehet annyit dolgozni, hogy 100%-ban el tudd magad tartani. Illetve lehet, de akkor tanulni nem nagyon fogsz.

Egyébként az édesapád, esetleg más közeli rokonok mit szólnak ehhez?

2010. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
47%

Akkor köteles eltartani, ha a gyerek továbbtanul. Az eltartás pedig ebben az esetben a lakhatást jelenti.

Amúgy nem hiszem, hogy a 18 szülinapodon kidob az utcára, és lecseréli a zárat, mindenféle előzmény nélkül, csak úgy.

2010. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Oroszországban végzett egyetemet, 2 diplomás :P

Édesapám tavaly meghalt, és élő rokonom anyámon kívül sajnos nincs..

2010. szept. 26. 18:17
 15/64 Morfologus ***** válasza:
8%

18:13

Haveromnak mondták munkanélküli hivatalba (szlovákia)

2010. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
80%
Már nem azért, de mi az, hogy "köteles" ?
2010. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukád meghalt, akkor annak a háznak amiben laktok az apukádra eső részét, vagyis a ház felét - már ha nincs testvéred vagy nem volt végrendelet - Te örökölted, vagyis az a Te tulajdonod, így azért kicsit más a helyzet a kidobást illetően.
2010. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Jogilag megteheti :( Nem tudom, hol éltek, hogy felétek mindenki így csinálja, de ez elég durva. Én lassan 22 vagyok, nem dolgozom, nappalis hallgató vagyok és itthon lakom. A szüleim támogatnak, mert azt akarják, hogy jól tanuljak és én ugyanígy fogom csinálni a gyerekemmel. Én ezt tartom helyes gondolkodásnak, nem vágnám ki az utcára, csak mert a magyar jog erre lehetőséget ad. Létezik valami, amit érzésnek hívunk, mégpedig szülői érzésnek. Nem hiszem, hogy ez 18 éves korig szól.
2010. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
jahhhhh, szlovákia
2010. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:
Budapesten élünk :) Semmi extra, körülöttünk normális emberekkel, senki sem csinálja így. Apámtól semmit nem örököltem, a ház 100%-ig anyám tulajdona.
2010. szept. 26. 18:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!