Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának van joga 18....

Egy anyának van joga 18. életévét betöltött, továbbtanuló gyermekét anyagi támogatás nélkül kitenni az utcára?

Figyelt kérdés
Rám ez vár, meg is mondta, mert szerinte így helyes...
2010. szept. 26. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

Azért a "tartásra érdemes" részen gondolkodj el.

Csak magad miatt.

Kétdiplomás nő nem egy pasi, vagy a klimax miatt mond olyat a lányának amit neked mondott anyád.

Ne haragudj, de tényleg az motoszkál a fejemben, hogy mit csináltál?

2010. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 A kérdező kommentje:
Istenem.. Tényleg semmit sem csináltam, ez olyan hihetetlen? :(
2010. szept. 27. 14:21
 53/64 anonim ***** válasza:

Hát vannak előitéleteim.

De ha te szeretnél otthon maradni, én örülök, hogy úgy látszik megteheted.

Csak a béke megteremtése miatt lehet, hogy jó lenne tudnod, miért van rád kiakadva az anyukád valójában.

Másrészt nagyon furcsa nekem, hogy nem örököltél semmit.

Mivel nincs rokonotok, édesapád minden vagyona téged illet.

2010. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 A kérdező kommentje:
Édesapám újranősült, mert anyámtól 7 éve elváltak, és az özvegyre száll a vagyon. Pluszban, mivel még nem vagyok nagykorú, az örökségről anyám rendelkezett.. És az örökösödési tárgyalásra nem mehettem el, nem igényeltük az örökséget...
2010. szept. 27. 15:11
 55/64 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az özvegy nem örököl, csak a leszármazott. Jó lenne megint valaki aki ért a joghoz.

Kiskorú nevében pedig szerintem senki sem mondhat le az örökségről. Ki is akadna a gyámügy.

Visszatérve anyádhoz. 7 éve egyedül nevel. Csak kialakult köztetek, valami intim bizalmi kapcsolat. Vagy mindig rossz volt a kapcsolatotok?

2010. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:
Nem volt egyszerű, az biztos... És az a baj, hogy ő az, aki nem mond meg dolgokat, meg úgy bánik velem, mint a kutyájával.. Meg olyat mondott a nagyapámnak még régen, hogy én nem vagyok családtag...
2010. szept. 27. 15:39
 57/64 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész be a gyámügyre, hogy az a gyanúd. hogy valaki eltüntette az örökségedet...

Az örökös mindig a leszármazó (gyerek). Hacsak nincs végrendelet, de akkor is jár a köteles rész. És a nevében valóban nem lehet lemondani az örökségről szóval ez bűzlik...

2010. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rosszul hangzik, tényleg sajnálom.

A lányom és én köztem is vannak veszekedések, de sok a szeretet is. Nem igazán tudom elképzelni, hogy egy szülő ne szeresse a gyerekét. Persze tud haragudni, megbántódni, de a végén csak a szeretet az erősebb.

Hát sok erőt kivánok neked a tanuláshoz, az élethez, és hogy egyszer rendbe jöjjenek a dolgok.

2010. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Ha édesapád újra nősült, halála esetén a tulajdonát, (ingatlan, igazolható készpénz, számlapénz, nagyobb értékű ingóság) kizárólag a gyerekei öröklik és nem az új feleség!!!!!


Ha Te akkor kiskorú voltál, akkor valószínűleg anyukád lett a gyámod, de a tulajdonodat csak kezelheti, nem adhatja el, nem költheti el. Lehet, ez a gyűlölködése alapja??? Lehet, hogy az zavarja, hogy minden, ami apukádé volt, a Tiéd lesz 18 éves korodban?


Sürgősen járj utána a Gyámhatóságon, hogy mi van nálatok, mert úgy tűnik, Te semmit nem tudsz a jogaidról, ami rád vonatkozik és anyukád nem egyenes veled.

2010. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Az eszetekbe sem jut, hogy az édesapja ráíratta a vagyonát az akkori feleségére? Így alapból az övé lett minden, mert nem az édesapja nevén van, ergo az nem örökölhető, ami nincs a tulajdonában.
2010. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!