Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának van joga 18....

Egy anyának van joga 18. életévét betöltött, továbbtanuló gyermekét anyagi támogatás nélkül kitenni az utcára?

Figyelt kérdés
Rám ez vár, meg is mondta, mert szerinte így helyes...
2010. szept. 26. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:

18:41 - ő szokott vitatkozni, én eléggé csendes vagyok. Furán hangozhat, mert a vitához alapból 2-en kellenek. Itt szabályos lelki terror van, tegnap kijelentette, hogy megöl, kártékony féreg vagyok... Én csak szimplán sírok ilyenkor...

Az is ok lehet erre, hogy március óta van barátja, de az Oroszországban él. Lehet, őt várja a helyemre. A névtábláról már lekerült a nevem, a postaládáról is, pedig nem egyforma a vezetéknevünk...

2010. szept. 26. 18:45
 32/64 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Esetleg kérdezd meg tőle, hogy ha téged kidob és őt meg majd a barátja dobja (ami várható), akkor mit gondol, 20 év múlva ki fogja kiszedni alóla a szaros lepedőt???
2010. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

A jog szerint, ha középiskola után azonnal felsőoktatási intézménybe, vagy OKJ-s képzésre jelentkezel és továbbtanulsz, egy szülő csak akkor tagadhatja meg a támogatást az első szakma, vagy diploma megszerzéséhez, ha bizonyítani tudja, hogy neki erre nincs pénze és veszélyezteti a taníttatással a saját megélhetését.


Ha úgy érzed, nálatok ez nem áll fenn, van pénz a taníttatásodra, akkor kérhetsz a bíróságon rokon tartást.

2010. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, amit utoljára írtál ez nagyon durva :( Nem irigyellek.

Figyelj, hová akarsz menni továbbtanulni? A koleszok nem olyan drágák, havi 15-16 ezer és hétvégén is maradhatsz. A kaja is durván ennyi egy hónapban. A tanulmányi ösztöndíj ezt fedezi, ha jól tanulsz és gondolom te szociálisat is kapnál mert félárva vagy és hát ugye egyedül vagy a háztartásban. Menni fog ez, ne keseredj el. Nagyon sajnállak :( Őszintén :( Nem sokkal vagyok idősebb nálad (21 múltam), de ha ilyet képes lennék tenni később a gyerekemmel akkor inkább örökre 21 maradok.

2010. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
65%

08:16-os vagyok, mielőtt lepontoztál, esetleg utánanéztél?

Igen, köteles, jogszabály írja elő a nagykorú, tanulmányokat folytató gyermek eltartására vonatkozó szabályokat. Persze nem ilyen egyszerű, de amennyiben a gyermek nem tanusít olyan magatartást, amely mellett a szülőtől nem elvárható a gyermek tartása (és amelyet mindig a bíróság egyedileg mérlegel, ha eddig fajul az ügy), úgy a szülő köteles bizonyos mértékig tartani a tanulmányokat folytató nagykorú gyermeket.

Jogász vagyok, nem a kisujjamból szedtem.

Talán kéne kicsit tájékozódni, mielőtt lepontozol!

2010. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
69%
Az utolsónak tényleg igaza van.
2010. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
Hanyadik kerület fele akarsz költözni?Ugyan én fiú vagyok,de ha gondolod befogadhatlak,ha a kaját megszerzed magadnak anyagilag,és nem a hűtőből:)
2010. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
55%

Bár nem vagyok jogász, de ezt én is megtaláltam a családjogi törvényben (lehet hogy van jobb szakasz is):

1. A rokontartás közös szabályai93

Csjt. 60. § (1) Rokonaival szemben, az alábbi rendelkezésekben meghatározott körben, az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja, és akinek tartásra kötelezhető házastársa vagy bejegyzett élettársa sincs.

(2) Tartásra a munkaképes leszármazó is jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul.

(3) Nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné vált.


Ez jó hír, de attól még nem irigyellek.

2010. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

kicsit hihetetlen a történet, de :


akkor onnantól ő majd úgy kezel, mintha nem is ismerne? vagy mi?


egyébként amire számíthatsz:

árvasági

családi pótlék

bursa hungarica

szoctám

tanulmányi ösztöndíj

diákmeló

diákhitel.


ha mindet sikerül megkapnod, akkor majdnemhogy gazdag ember leszel! :D

keress valami jó koleszt, próbálj életben maradni! és mutasd meg a világnak, hogy képes vagy szülői támogatás nélkül is sikeres lenni.

drága anyádat meg szard le vastagon, ha tényleg képes lesz erre...

2010. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:
Jogásznak: én mindenkit felpontoztam, nem én pontoztalak le.. És köszönöm a választ!
2010. szept. 26. 20:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!