Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának van joga 18....

Egy anyának van joga 18. életévét betöltött, továbbtanuló gyermekét anyagi támogatás nélkül kitenni az utcára?

Figyelt kérdés
Rám ez vár, meg is mondta, mert szerinte így helyes...
2010. szept. 26. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
40%

a lányok ilyenkor szoktak egy jómódú emberhez hozzámenni.

ha lány vagy te is tedd ezt. őrizd a hagyományt...

2010. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, de ezt inkább kihagynám :)
2010. szept. 26. 18:24
 23/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nincs más választásod, muszáj lesz munkát vállalnod és munka mellett megcsinálni az iskolát (nem Te leszel az egyetlen, akinek így lesz diplomája.) Ha több lány mellé betársulsz és bérelsz egy szobát, azt még szűken ki is lehet gazdálkodni a fizetésből. Tandíj? Hát, az sajnos diákhitelből. De drukkolok neked, hogy anyád meggondolja magát és jóra forduljanak a dolgok.
2010. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
65%
Ez engem nagyon fel tud bosszantani.Verd képen anyádat és mond meg neki hogy mi a lófaszt képzel magáról.Ez anyának nevezi magát?Hányingerem van az ilyenektől...Büdös krva.
2010. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:

na, akkor benne vagy az 1%-ban!

gratula!

2010. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
69%

Én nem tudom a jogszabályokat, de én biztos nem akarnék egy olyan anyával maradni, aki ki akar tenni az utcára, mégha jogilag rá is van kényszerítve, hogy "letartson". Mert ahol csak tudna keresztbe tudna tenni, mégha jogilag ki is harcolod, hogy maradhass.

Szerintem anyukádnak nincs meg az összes kereke, ha ilyenre készül.


Viszont, ha megteszi, akkor nem sok választásod van. Pl jelentkezhetsz olyan állami képzésre, amihez jár kolesz, felveszed a diákhitelt, abból nagyjából kihúzod a hónapokat. És mellé keresel diákmunkát. Elméletileg így is végig lehet csinálni. Ismerek olyat, aki nem kapott otthonról semmi támogatást, és elkezdte a fősulit. Aztán reménykedhetsz, hátha észheztér.

2010. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
66%

Érzésem szerint komoly problémák vannak a kapcsolatotokban, ha ilyennek még csak a gondolata is felmerülhet!

Nem igaz, hogy két nő nem fér meg egy lakásban, ahol korábban hárman laktak.

Nem lehet, hogy kissé késve érkezett nálad a lázadó korszak, és anyád így próbál fegyelmezni? Esetleg némi elhanyagolt házimunka nem állhat a háttérben? Vagy a haverok-buli-fanta?


Ha mégis kitesz, akkor tudnod kell, hogy 25 éves korodig (ha nappali tagozaton tanulsz) jár utánad a családi pótlék (nevelési támogatás újabban), azt ha jól tudom te is lekérheted a saját számládra, azután létezik még a diákhitel intézménye is. Így már több, mint 40 ezer bevételre is szert tehetsz. Ha összeállsz valakivel közös albérletre, akkor éhen nem fogsz halni.

2010. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
85%

És ez anyának nevezi magát? Hát gratulálok neki.

Testvérem most költözött haza, rokkant lett egy műhiba miatt. Amúgy 27 éves.

2010. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

valami miatt csak meg akar szabadulni tőled.

egy anya ragaszkodik a családjához, gyerekéhez még ha felnőtt is. tettél valamit ami nem tetszik neki? szoktatok vitatkozni? mennyit beszélgettek? jól kijöttök? segíteni szoktál neki? valami gond kell hogy legyen. vagy veled vagy anyád agyával...

elmondtad neki hogy nincs hova menned ha kitesz és utcára kerülsz mint egy csöves amíg nem találsz munkát? egyedül nem lehet megélni sem egy fiatalnak suli mellett... hogy képzelte? elmondta? kíváncsi lennék.

2010. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:
18:35-nek: nem járok sehova a heti 3 karateedzésen kívül, amit én fizetek, tanulok mint az őrült, hogy ösztöndíjat kapjak, vagy legalább államilag támogatottra vegyenek fel. Bulik nem érdekelnek igazán, lehet hülyének néztek, de ez van :) Persze szoktam, csak szünetben, nyáron :)
2010. szept. 26. 18:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!