Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a testvérem rossz szemmel nézi hogy otthon élek?

Figyelt kérdés

Szüleink úgy építették annak idején a családi házat hogy majd az egyik gyerek hátha otthon fog élni. Na ez a gyerek én lettem.. még némi változtatásokat kell tenni, hogy teljesen megfelelő legyen két család számára a ház, de nem lenne olyan bonyolult, természetesen én fizetném.


Viszont testvérem és a felesége elég rossz szemmel nézi, hogy én otthon tervezek élni a jövőben is.

Tesóm is ameddig nem volt felesége otthon élt, sosem lakott albérletben. Azóta lett egy házuk (sok hitellel), gyerekeik. Én jóval fiatalabb vagyok mint ő, se párom se semmi.

Nagyon rosszul esik hogy a felesége is mindig kérdezgeti hogy na mi a jövőre nézve a terv, mikor költözök el otthonról, stb? Mindig olyan kínosan érzem közben magam.

Szüleinknek mindegy hogy otthon élek majd vagy nem, mint említettem ezért is építették ekkorára a házat hogy két család elférjen benne.


Nincs pofám beszélni erről tesómékkal mert kicsit szégyellem magam hogy én nem tudok házat venni meg nem költöztem még el ennyi idősen (24), de közben az lenne a legpraktikusabb, ha már így épült a ház, nekem meg nincs pénzem úgy sem venni házat akkor otthon fogok élni mindig aztán kész..


Jogosan esik rosszul hogy ki akarnak paterolni engem is a házból ha már ők sem ott élnek?



2022. okt. 18. 00:50
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk pont úgy működik ez, mint a 29-esnél. Soha nem volt patikamérlegen mérve; ez kb. általános iskola után lehetetlen. Más élethelyzetek adódnak a testvéreknél, és azokat akkor és ott kezeljük. Ha épp a húgom kapott többet, engem sosem zavart. Lakást vettek, kapott hozzá. Ilyan-olyan fizetős suliba ment, ha tudták, állták a szüleim.


Én nem vettem lakást, és fizetős iskolába sem mentem, cserébe viszont későn tudtam elmenni dolgozni, mert olyan egyetemre jártam, ami mellett nem nagyon lehetett, és ez alatt "zsebpénzt" kaptam. Magyarul a húgom egyben nagyobb összegeket kapott, és hosszabb ideig kaptam kisebbeket. Sosem adtuk össze "ki járt jobban", viszont egyértelműen mindenki támogatva volt úgy, és akkor, amikor arra szüksége volt.


Szerintem ez sokkal fontosabb.

2022. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell patikamérlegezni, nem is az ottlakással van a baj szerintem sem, hanem, ha elvárja, hogy majd az övé legyen öröklésnél, mert hogy hova menjen, hogy ki tudja fizetni a tesót. Az viszont már tényleg fontos tényező, és jogosan jár az elköltözött tesónak.
2022. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
85%

De honnan veszed, hogy elvárja majd??

Erről szó sem volt.

2022. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
75%
Hát erre várunk választ, hogy mi a terv, de a kérdező eltűnt.
2022. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
13%
Szokásos kommentmágnes trollkérdés - a kérdező meg árkon-bokron is túl van...?
2022. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
25%

Egyszeru:


1. Irigyek. Tudod, azt a tipikus: ha mi torlesztunk, ha nekunk 💩, akkor nehogy mar neki jo legyen!

2. Attol felnek, hogy a teljes hazat "beveszed".


Figyu, egy kerdes: sogornodnek semmi koze hozza, nyilvan latja rajtad, hogy kellemetlenul erint, igy ez neki csak szarnyakat ad, hogy tovabb provokaljon. Nem ertelek. 24 eves letedre, csak ulsz ott mint egy kuka!?? Miert?!


Mond ezt:


"Klari! Miert kerdezed folyamatosan ezt? Miert foglalkozol az en eletemmel? A szulokkel igy beszeltem meg, nem tart el senki, eleg nagy a haz, akar ket csalad is elfer. Szoval, szeretnelek megkimelni a tovabbi kivancsiskodastol: jo itt nekem."

2022. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom itt arra célozgatnak valójában, hogyha szülők meghalnak, akkor nekik jól jön majd az örökség.

Nem véletlenül írtad, hogy tele vannak gyerekkel és hitellel. Szerintem te is tudod mire megy itt ki a játék, csak most még neked kényelmes a szüleid védőszárnyai alatt.

Amit belefeccolsz a házba, arról legyen számlád, hogy örökösödéskor ezt megkapd és közben készülj fel, hogy vagy kifizeted a tesókat majdan, vagy eladjátok és szétcsapjátok az árát.

2022. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
80%

báriylen meglepő, nem mindenkinek a gyakori az élete..

nyilván munkában van nem itt fog válaszolgatni.

2022. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
83%
34-35 nem unjátok már, de őszintén? kiírta kb 1 órakor, másnap meló héttel 4-ig.. az is lehet csake este ír választ és megteheti nem kell a nap 14 órájában itt lógnia...
2022. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
84%
vagy 24
2022. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!