Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a testvérem rossz szemmel nézi hogy otthon élek?

Figyelt kérdés

Szüleink úgy építették annak idején a családi házat hogy majd az egyik gyerek hátha otthon fog élni. Na ez a gyerek én lettem.. még némi változtatásokat kell tenni, hogy teljesen megfelelő legyen két család számára a ház, de nem lenne olyan bonyolult, természetesen én fizetném.


Viszont testvérem és a felesége elég rossz szemmel nézi, hogy én otthon tervezek élni a jövőben is.

Tesóm is ameddig nem volt felesége otthon élt, sosem lakott albérletben. Azóta lett egy házuk (sok hitellel), gyerekeik. Én jóval fiatalabb vagyok mint ő, se párom se semmi.

Nagyon rosszul esik hogy a felesége is mindig kérdezgeti hogy na mi a jövőre nézve a terv, mikor költözök el otthonról, stb? Mindig olyan kínosan érzem közben magam.

Szüleinknek mindegy hogy otthon élek majd vagy nem, mint említettem ezért is építették ekkorára a házat hogy két család elférjen benne.


Nincs pofám beszélni erről tesómékkal mert kicsit szégyellem magam hogy én nem tudok házat venni meg nem költöztem még el ennyi idősen (24), de közben az lenne a legpraktikusabb, ha már így épült a ház, nekem meg nincs pénzem úgy sem venni házat akkor otthon fogok élni mindig aztán kész..


Jogosan esik rosszul hogy ki akarnak paterolni engem is a házból ha már ők sem ott élnek?



2022. okt. 18. 00:50
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
23%

39: ha valaki komoly kérdést kiír, az olyan időpontban teszi meg, hogy azonnal lássa a válaszokat.


Hidd el, komoly sokéves tapasztalat, hogy az eltűnős kérdezők döntő többsége csinált, gumicsont kérdés....

2022. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
78%

En nokent a budos eletben nem koltoznek anyosekhoz, kulon lakreszbe se, de egy utcaba se, mert ebbol csak a baj van mindig.


Ha meghallanam, hogy a pasim otthon el, de nem akar elkoltozni soha, hagynam is inkabb a francba es menekulnek :D

Szoval ezt is bele kell kalkulalni kerdezo, hogy mi van ha megse olyan jo otlet otthon lakni.

2022. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
27%

A legtöbb családban előjön hasonló téma, ahol több gyerek van. A "kicsi" sokszor otthon marad, ezáltal(meg sokszor egyébként is), több támogatást kap a szüleitől, mint a nagyobbak.

Férjeméknél a válás után volt egy nagy lakása apósomnak 3 gyerekkel, majd elvett feleségül egy nőt 2 gyerekkel és lett egy közös gyerekük. Az 5 gyerek mindegyike vagy albérletben él, vagy kemény lakáshiteles évekkel a háta mögött tud felmutatni egy lakást, míg a közös gyerek otthon maradt és még kb kamasz volt, mikor kijelentették anyósék, hogy természetesen neki nem kell elköltözni, majd haláluk után is ő marad a házban. Odaszülte a 2 gyerekét is és esze ágában sincs elköltözni. Valamiért nem gondolom, hogy azóta gyűjtögetné a pénzt a majdani kivásárláshoz, pedig rengeteg pénzt megspórolt az elmúlt évtizedekben ezzel.

2022. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
35%

A "kicsi" sokszor otthon marad, ezáltal(meg sokszor egyébként is), több támogatást kap a szüleitől, mint a nagyobbak.


Vagy éppen sokkal nagyobb mértékben támogatja a szülőt, mint az idősebb gyerek.

2022. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
62%
41# negyedóráig nem jött semmi. utána meg lehet ment aludni.. de tea kákák is a csomót keresed.. Majd ha 2 nap múlva se írsz vissza akkor genyózzatok .
2022. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
90%
Pénzt más házára csak lepapírozva költs!
2022. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
0%
De hiába van számlája, az öröklésnél senkit nem fog érdekelni. Magát csak ugy tudja bebiztositani, ha tulajdonrészt kap az ingatlanból a felújitasra forditott összeg arányában. Szoval én ezt csinálnám.
2022. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
34%

47-es!


Szerintem ez hülyeség. Ő azárt költ rá(az ő lakrészére), hogy teljesen különálló rész legyen, tehát hogy neki komfortosabb legyen. Elmondása alapján egyébként sem nagy dolgokról van szó, és teljesen evidens, hogy ha már nem fizet a lakhatásért, akkor ez az ő reszortja. Ettől még neki nem jár nagyobb rész az örökségből.

2022. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
ír vissza*
2022. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
93%
Az állagmegőrző és az értéknövelő beruházások különböznek, egyik beleszámít, a másik nem. De a legjobb az volna, ha mindannyian összeülnének, megbeszélnék nyíltan a részleteket.
2022. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!