Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják úgy sokan,...

Miért gondolják úgy sokan, hogy együtt élés nélkül nincs jó házasság?

Figyelt kérdés

Számtalan kérdéshez adott válaszban olvasom,ohgy miért házasodnak össze x idő járás után hiszen még együtt sem éltek. Megfontolt gondolkodásra vall,hogy várnak .. stb


Nem kell ahhoz együtt élni valakivel házasság előtt, ohgy jó legyen az.

ez nekem olyan mint,hogy a boltban felpróbálok egy nadrágot.. de nem veszem meg míg rongyosra nem hordtam.. mert ki tudja valóban kényelmes lesz-e. Lehet durva hasonlat.. de ruhát is csak egy-két próbálgatás után veszünk. Az életben a házassággal is így lehet.


Ahhoz,hogy egy házasság jól működjön nem szükséges előtt rongyosra próbálni.

Én is házasságban élek előtte a férjem 2 évig udvarolt... tudtuk,ohgy összefogunk házasodni már az első naptól,hogy megismerkedtünk. De NEM éltünk együtt. 1 évet távkapcsolatban csináltunk végig. Utána meg egy városban laktunk de nem egy szobában hanem 4-6 utcával arrébb.


2010. szept. 28. 10:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez zsákbamacska. Szerencsés vagy, hogy a férjedre találtál rá, és vele ez sikerült.


Nekem viszont olyan görcsösnek tűnik a "nadrágpróba". (Ha már ezzel az analógiával élünk.) Mintha becézgetnéd, simogatnád, szépen lassan belebújnál, és mikor kiderül, hogy szorít, vagy valahol be kéne venni, akkor rögtön idegesen felkiáltasz: "Nem jó, jöhet a másik!"

2010. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
55%

*csak nekem teljesen más az értékrendem.


És ez miért baj? Attól, hogy más, még nem jobb vagy nem rosszabb, bármennyire szeretnéd így beállítani.

Nincs abszolút igazság, az egyik ember ilyen, a másik olyan, mások az igényei.


Örülj neki, hogy találtál olyan pasit, aki nem akart együtt élni házasság előtt. Mert ha akart volna, komoly gondban lettél volna... vagy összeköltözöl, vagy szakítasz vele annak ellenére, hogy szereted. Vagy ráerőszakolod a saját akaratodat, ami vagy sikerül, vagy nem - ha nem, szétmentek, ha igen, az nálam nem szeretet.


Nem az a fontos, ki hogy dönt, hanem hogy olyan párt találjon, aki ugyanazt várja a kapcsolattól, mint ő. Lehet boldog a házasság előzetes együttélés nélkül, és lehet boldog néhány év együttéléssel is. És mindkettő tönkre is mehet - személy szerint a tied és az enyém is, te nem éltél együtt, én igen, és nem tudhatjuk, mit hoz a jövő. Sőt, lehet boldogan élni házasság nélkül is, csak köszönjük, sem te, sem én nem kértünk belőle. Másoknak meg működik.


A lényeg az, hogy a saját elképzelésedet ne próbáld ráeröltetni senkire, mert ezzel baromi könnyű emberi kapcsolatokat, barátságokat, párkapcsolatokat és házasságokat tönkretenni. Nem hinném, hogy csak ebben az egy témában van ilyen határozott és makacs véleményed, ami nem baj, de a házasságodba ne hurcold be ezt az erőszakos térítést, mert tönkreteszed.

Az "azt csinálsz, amit akarsz, amíg azt akarod csinálni, amit én akarok" típusú hozzáállás nem igazán célravezető, ha érted, mire gondolok.

2010. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
15:10 Baromira nem erőltetek rá semmit másokra.
2010. szept. 28. 16:30
 24/24 anonim ***** válasza:
95%

én "kénytelen" vagyok együttélni a párommal, mivel nem szeretnék házasodni :D


egyébként osztom a véleményt. fontos, hogy lakva IS megismerd azt, akivel egy életre szóló szerződést írsz alá.

még így is tönkremehet, és enélkül is működhet.


az házasság sikere nem ezen múlik. hanem inkább azon, h mennyire becsülitek egymást. mi pl. egy évet vártunk, mielőtt lefeküdtünk egymással, pedig már nem voltunk se tinik, se szűzek.

számomra ez bizonyítja azt, hogy nem fog eldobni csak úgy, mint egy használt zsepit.

2010. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!