Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben más a házasság mint ha...

Miben más a házasság mint ha csak együtt élünk?

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok, sokáig a szüleimmel éltem. 2 éve járok egy 33 éves sráccal és 1,5 éve együtt élünk. Neki van lakása. Ő akar gyerekeket, én is, de házasságot akarok előbb.

Tipikus, tudom, de nekem ehhez azért kell a házasság hogy komolyan gondolja, érezzem azt, hogy felelősséget vállal értem és a leendő gyerekekért.

De egy baj van: nem akar házasodni, neki nem jelent semmit.

Én viszont így nem látom a jövőnket. Nem akarom, hogy pár év múlva csak kidobhasson:S


Mivel rosszabb/jobb a házasság?


2010. jún. 18. 21:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem sokban. Illetve a házasság nekem adott egy megmagyarázhatatlan kötődést (jobban mint eddig), de alapjában véve nem változott semmi. Nem szeretem sem jobban, sem kevésbé a férjemet, mint azelőtt. Szerintem mi élettársi kapcsolatban is le tudtuk volna az életünket élni, de akartunk egy lagzit. Jó buli volt!:)
2010. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Totál le leszek pontozva, de leírom. Ha a házasság jelentene bármit is ezen a világon, akkor nem lenne ennyi válás, ennyi egyedülálló szülő és így tovább. Szóval ne kapkodj két kézzel utána, de te tudod.
2010. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Szia, én meg tudlak érteni. Nekem is mindig azt mondták, hogy a házasság csak egy papír, nem attól lesz jó a kapcsolat, ami teljesen igaz, de: nekem a házasság a hagyományt is jelenti és ezt a férjem végül megértette. Számomra fontos ugyanúgy a szép karácsony, a húsvét, egy születésnap, névnap, családi hagyomány, hogy ezekre nagyon készülünk, mint az is, hogy akik közös jövőt terveznek, gyerekeket, azok házasságban élnek. Felveszed a nevét, ha róla beszélsz, nem azt mondod, hogy a barátom/élettársam, hanem azt, hogy a férjem. Valahogy másképp hangzik, közelebbi és biztonságot nyújt neked is, és majd a gyereknek is. Nem értem, hogy sok férfi miért fél ennyire ettől, ez lett a divat?
2010. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%
Azon túl, hogy országnak-világnak kikiabáltuk, hogy mi együtt vagyunk és komolyan gondoljuk, nekünk is adott valami megmagyarázhatatlan plusz kötődést. Többször voltunk már a szakítás szélén, de a válás valahogy komolyabbnak és félelmetesebbnek tűnik, mint a szakítás...
2010. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
55%
tudjátok, hogy nagyon nagy üzlet van a rengeteg magányos emberből, elváltból, szingliből? Nem véletlenül tukmálják az emberekre azt, hogy nincs értelme a házasságnak, váltogasd a párod, egyre több a felszínes kapcsolat és a boldogtalan ember.
2010. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
63%

Ha veled akarja leélni az életét és gyereket akar tőled mégis miért nem akar elvenni? Nekem az ilyen dolgok mindig sántítanak, és csak takarózásnak illetve kifogásnak tartom az olyan beszédet, mi szerint az csak egy papír, nincs jelentősége stb...

Akárki akármit mond, én nem szülnék úgy gyereket hogy csak a "barátnője" vagyok valakinek, igenis vállalja fel, hogy a felesége, ez így helyes. Aki nem akarja elvenni a párját, nekem az a férfi olyannak tűnik, minta mindig is egyfajta "vészkijáratot" szeretne megtartani, ha bármikor mégse működne a dolog, végülis könnyebb és olcsóbb csak úgy lelépni, mint válni, meg ugye a házasság sem feltétlen 10 forint...

De te tudod, hogy így vállalod-e, én azért még párszor átbeszélném ezt a dolgot, és nem hagynám magam egykönnyen.

2010. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
Biztos jobb lenne házasságban élni, nekünk már van gyerek, meg minden, de ő nemnagyon szeretné, én meg már inkább fel sem hozom a témát, csak irigykedhetek másokra, hogy de jó nekik őket biztosan jobban szereti a párja, meg egyéb hülyeségek jutnak az eszembe.Legbelül nagyon rossz érzés, a férfiak nem is sejtik , milyen mámor amikor megkérik egy nő kezét, olyan mint egy vallomás hogy csak te kellessz senki más: Remélem hogy a te barátod szeret annyira , hogy magától rájöjjön hogy ezzel tudná neked a legnagyobb örömet okozni! sok szerencsét:D 22L
2010. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Nem szeret ő annyira téged, mint ahogy te azt gondolod. Most nem jövök olyan közhelyekkel, hogy "a papír nem jelent semmit, és ha nem tetszik egyik erre a másik arra."

Boldognak kellene lennie attól a gondolattól, hogy az imádott nő, az ő nevét viseli, hogy asszonnyá tett, téged ő.

Lehet hogy régimódi vagyok, de mindig cikinek, szégyellnivalónak találtam, ha egy kismama a terhesgondozóba a lánynevén jelentkezik be. Ennyivel megtisztelhetne igazán. Vagy neki mindegy, hogy egy lányanyától,z@bigyereke születik? vagy egy szép családba érkezik meg az a gyermek? Az idő úgyis eldönti, hogy együtt maradtok-e. Ebből a szempontból viszont teljesen teljesen mindegy, hogy össze vagytok-e házasodva, avagy sem, mert ha nem jön össze, így is úgyis elhagy. De legalább adja meg neked, és a leendő gyermekének a tiszteletet.

2010. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
56%
Ha neki a házasság nem jelent semmit, nem érdekli, akkor miért zavarná annyira, ha összeházasodnátok, mert neked ez fontos? Egyébként tényleg más érzés házasságban élni. Nem változnak a napi dolgok, de mégis más:)
2010. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

A házasság egyrészt elköteleződést jelent. (Amire te is vágysz!) Nem garancia semmire, de a szándék nagyon fontos, legalábbis számomra az volt.

Miért kéne lemondanod az álmaidról (házasság) érte, ha ő nem áldozza fel a függetlenségét érted? Mert te jobban szereted, mint ő téged? Van így értelme?


Másrészt anyagi biztonságot jelent. A lakás az övé marad, de minden házasságban szerzett jövedelem (bárki bármennyit keres) közös (ha a másik nem dolgozik, akkor is). Márpedig ha gyereked lesz, állam bácsitól nem sok jóra számíthatsz. Ha a pasi lelép, miből neveled fel az általa áhított gyereket, ha nem kapod meg a közösen szerzett vagyon felét? Erre hivatkozva el fogja venni tőled a gyereket, és akkor se pasi, se pénz, se gyerek.


Akkor már inkább se pasi, minél előbb, hogy ne pazarolj rá meddő éveket. Ha nem vesz el, nem szeret eléggé. Ha nem szeret eléggé, bármikor szerelmes lehet másba. (Mondani nem elég, hogy szeretlek!!) Minél előbb kidobod, annál nagyobb esélyed van megtalálni idejében az igazit. Mert ha 5-6 év múlva mentek szét, sokkal rosszabb helyzetben leszel.


Volt egy barátnőm, 6 évig áltatta egy pasi. Most 35, gyerek nélkül.

2010. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!