Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még itt rajtam kívül...

Vannak még itt rajtam kívül háztartásbeli nők? Ti ezt hogy élitek meg? Jó, rossz oldalai a dolognak? Hány éve vagytok otthon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 11:58
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
A férjem besokall hát ez cool...:D :X Miért a dolgozó nők férje nem sokallhat be?Egyébként meg lehet h nekem több időm van külsőmre ,mint egy dolgozó nőnek.Ráérek ápolt lenni csinos lenni.Jó kedvű és optimista lenni..Az én estemben ezt díjazza a párom ezeket dolgokat és még sok minden mást is :)
2010. szept. 29. 11:52
 32/43 A kérdező kommentje:
Egyébként ha nagyon törném magam bebizonyíthatnám a világnak h marha hasznos dolgozni....Felvehetnék bébiszitter..És elmehetnék melózni kicsivel többért mint a minimálbér.( a mi településünkön max ilyenre van lehetőség,ha van.....) és akkor mi haszon lenn e abból?ja meg majd a beteg gyerekemet hagynám egy idegenre???hogy???Meg minek?Minek bonyolítani?
2010. szept. 29. 11:58
 33/43 anonim ***** válasza:
86%

De, a dolgozó nő férje is besokalhat. Nem is kell igazából felelőst keresni, ha nem működik egy kapcsolat, bárki hibája lehet. De a dolgozó nő eltudja akkor is tartani a gyerekeit.

Nem reagáltam volna semmit különben, ha nincsenek olyan megnyilvánulások, hogy azok a nők, akiknek munkájuk is van irigyek a háztartásbeliekre.

Én elfogadom azt, hogy valakinek tényleg az okoz boldogságot, hogy otthon lehet. De engem ez nem elégített ki. És sokkal nagyobb biztonságban érzem magam mióta én is dolgozom (pedig sose hangoztatta a férjem még otthon voltam, hogy ő hozza a pénzt).

2010. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Útolsot is megértem ha neked ez a jó akkor ezt csináld!De hát válás estén sincsen gond bebiztosíthatja magát az ember..Ha akarja ezen nem múlik semmi.
2010. szept. 29. 12:07
 35/43 anonim ***** válasza:
56%
Igazad van abban, hogy legalább van időd a gyerekeidre meg a külsődre. Sokan azért válnak el mert a nő lestrapált lesz a munkájától, nem törődik a külsejével ezért a férfi inkább más nőket néz meg az utcán azokat akik tényleg törődnek magukkal. Azoknak akik sok időt tudnak otthon foglalkozni a gyerekükkel, otthon maradnak a gyerekkel lehet, hogy sokkal eredményesebb lesz a tanulás terén, hamarabb lesz belőle ügyvéd vagy orvos vagy valamilyen jól fizető magasan képzett ember, mint azok akik oda adják valami idegennek aki baby sitternek mondja magát, közbe meg lehet, hogy rá se néz a gyerekre csak újságot olvas amíg nem látod.
2010. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Ezt se lehet általánosítani, hogy az a nő lestrapált aki dolgozik, még a háztartásbeli mindig ápolt és csinos, mert van ideje magára.

Nagyon sok munkahelyen elvárás a jó megjelenés. Az ápoltság mindenhol alap persze.

Lehet nem magamból kellene kiindulnom (mindig), de mikor otthon voltam nem volt "elvárás", hogy igazán csinos legyek: eszembe nem jutott reggelente sminkelni, manikűröshöz és pedikűröshöz rohanni stb. Mindig a kényelemre törekedtem, amiben jól tudtam kúszni-mászni a gyerekkel, futni utána.

Mióta dolgozom adnom kell magamra, nem járhatok farmerban és sport cipőben, hanem kell a kosztüm és a magassarkú.

De ahogy hazamegyek átvedlek kényelmesebb viseletbe.

Tehát nálam még ezen a téren is jót tett, hogy dolgozom.

2010. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
12:29-e sel egyetértek.én is ezeket dolgokat tartom fontosnak és így élek!!!És támogatom a gyerekemet mindenben ráérek vele külön fogalakozásra, játszóházba stb..járni neki nagyon számít!!!Én nem hanyagolom el magam soha. A boltba sem mennék el úgy h nem vagyok kisminkelve stb..De nekem a jó megjelenés nem alkalom függő,nekem ez teljesen normális mindennapi dolog.Ha nem így lenne nem érezném jól magam.
2010. szept. 29. 13:08
 38/43 A kérdező kommentje:
Máskülönben meg nem kell elrohangálni körmőshöz.stb. Az ember ha ráér ,és van keratívítása megtudja magának is csinálni.Én is csinálom hobbiból ha akarnám azt is mondhatnám h ez munkám..De én csak úgy ingyen csinálom barinőknek magamnak stb..
2010. szept. 29. 13:12
 39/43 anonim válasza:
100%
42 éves vagyok,két éve vagyok itthon. A gyerekek 22 és 14 évesek.Meggyógyultam egy rákbetegségből,leukémiás voltam.A férjem csak szombaton és vasárnap van itthon.Én is és a teljes ismeretségi körünk vadászik nekem olyan munkára ami szabad hétvégés. Hatalmas kertünk van,tartunk néhány állatot.Minden nap magam sütöm a kenyeret,a péksüteményt,gyúrom a tésztát. A nyár és a kora ősz befőzéssel,fagyasztással telik minden nap. Tudok varrni,fillérekért veszek különféle maradék textileket. Mindent magam varrok a lakásba is. Sorolhatnék még rengeteg mindent.Semmiféle mesterembernek fizetnünk nem kell,mindent magunk csinálunk. A férjem munkája a hétvégén csak az,ami a hobbija is egyben,de még az ács és kőműves munkát is együtt végezzük. Valami születési rendellenesség folytán én is szeretek efféle fiús dolgokat alkotni. Szinte semmi kész vagy félkész kajáért nem kell pénzt kiadnunk,évek óta nem kellett lekvárt,befőttet savanyúságot vennünk. A férjem eltart,és én szinte mindent megteremthetek magunknak. A gyerekekről talán azért nem írtam,mert ti is sejtitek,hogy nem olyan törődést igényelnek,mint mondjuk a gyesen lévő anyukák gyerekei. a pénzt én osztom be,ha úgy tetszik a férjem pénzét, ha a gyerekeknek vagy barátoknak szüksége van rám.azonnal ráérek,legfeljebb az otthoni munka tolódik el egy kicsit. Mindez nem dicsekvés és nem panasz. az viszont dicsekvés is lehet,hogy a férjem soha ilyen sokra nem tartott,és soha ennyire nem becsült,bár mindig jó férj volt,mint amióta itthon DOLGOZOM.
2012. jún. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
60 eves vagyok es 28 eve vagyok itthon. gyerekem nincs es imadok itthon lenni. a penz nem okozott gondot az elmult evek alatt, van eletbiztositasunk mind a kettonknek ha valamelyikunk meghalna akkor eleg jelentos penzt kap a masik. Kulfoldon elunk itt mindenkinek jar a nyugdij (nem Europa) akkor is ha sose dolgozott. en otthon dolgoztam mert muszaj volt itt verge megszabadultam ettol.
2016. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!