Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még itt rajtam kívül...

Vannak még itt rajtam kívül háztartásbeli nők? Ti ezt hogy élitek meg? Jó, rossz oldalai a dolognak? Hány éve vagytok otthon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 11:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem lennék háztartásbeli, mindig is lenéztem az ilyen nőket...
2010. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
60%
15:19-es Én is 24 éves vagyok és még soha nem dolgoztam, mint ahogy Te sem. Szerintem mindenki ugyanolyan hasznos és egyenrangú ember aki dolgozik, most mindegy, hogy egy irodában dolgozik vagy otthon. Akármikor el mehetsz dolgozni, a munkába járás nem olyan mint az iskola, hogy kötelező járni ennyi és ennyi éves korig.
2010. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Én is 25 vagyok ,és ha lenen lehetőség el is mennék melózni csak itt nincsen olyan melóhely ami 9-15oráig van.és eltűrik ha a gyerek miatt 3 heteket vagyok otthon amíg ő beteg..E-mellet elvégeztem tanfolyamokat de ott is sokat hiányoztam..Nem tudtam mindig részt venni.ÉS az előttem szólóknak senki sem haszontalan a házimunka és éppúgy hasznos, és munka.Akik negatív válaszokat adnak azok irigyek és megkeseredettek ez meg az ők szegénységi bizonyítványuk.ciki:)
2010. szept. 28. 17:20
 24/43 anonim ***** válasza:
0%
Én is írtam már, három lurkómmal vagyok itthon, várjuk a negyediket. Első gyermekem születése előtt 13 évet dolgoztam. Tizenöt évesen kezdtem dolgozni, huszonnyolc évesen szültem az első gyermekem. Tehát, tudom, hogy milyen dolgozni. Nővérem kisfiát nyolc hónapos korától szinte én neveltem (anyukájának nem hiányzott), így azt is tudom, milyen 12 órás munka után még a gyerekkel is törődni. Az viszont tény, hogy a három gyermek melletti itthoni meló, gyakran felér a régi munkám energiabefektetésével.
2010. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
55%

"senki sem haszontalan a házimunka és éppúgy hasznos, és munka."

Igen, az is munka és hasznos, csak ne felejtsük el, hogy sok nő ezt képes elvégezni munka mellett is.

Úgyhogy ne jöjjenek sokan azzal, hogy Ők azért vannak otthon, mert végzik a házimunkát.


"Akik negatív válaszokat adnak azok irigyek és megkeseredettek ez meg az ők szegénységi bizonyítványuk.ciki:)"

Ezt tényleg így gondolod, vagymagadat nyugtatod? Te magad írtad,hogy nem tudsz dolgozni.

Vannak nők, akiknek tényleg "elhivatottság" az anyaság, a család és nem vágynak másra.

Te viszont kénytelen voltál beletörődni abba, hogy nem tudsz dolgozni, hogy egy férfitól függsz. Te választottad ezt, nincs is ezzel baj, ha neked megfelel (bár én úgy érzem többre vágysz), de miért gondolod, hogy azok a nők akiknek több adatott meg: család, karrier, anyagi biztonság/függetlenség, szabadság stb irigyek rád?

2010. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
66%
Miért ne lehetne karrier nélkül is élni?Azon kívül pedig mindenem meg van.Család, anyagi biztonság/függetlenség, szabadság, szórakozás.Igen, szerintem sokan lennének a helyünkben./Ja, mellesleg diplomám is van./
2010. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
10:42-hát csak a támadó véleményeik miatt gondolom.alaptalan butaságokat írnak.hát igen bele kellett törődnöm, nekem ez jutott.De annyira nem is esik nehezemre beletörődés mert több jó oldala is van dolognak.
2010. szept. 29. 11:42
 28/43 anonim ***** válasza:
70%

Lehet élni karrier nélkül is. De ha munkám nincs nem vagyok anyagilag független (hacsak nem örököltem előtte egy csomót).

Én elfogadom, hogy sok nőt boldoggá tesz, hogy otthon lehet, "kiszolgálhatja" a családját. Nem vagyunk egyformák mindenkinek más a fontos.


De a kérdező kommentejiből kilehet venni, hogy ő nem az a nő, aki ettől boldog. Ő kénytelen volt beletörődni, hogy nem tud dolgozni, mert nincs aki elszaladjon a gyerekekért óviba, iskolába, nincs akire néha rábízhatná őket. És bárki bármit mond ez egy kiszolgáltatott helyzet. Hisz a férje bármikor besokalhat, hogy egymásra nem tudnak soha időt szakítani, sose lehetnek kettesben. És akkor vagy beletörődik, hogy a férje csalja, kimaradozik otthonról vagy válnak. De gyanítom egyedül meg nem tudná eltartani a gyerekeket (hiába a gyerektartás), nem biztos, hogy egy vidéki ház árából kifutná két kis ház stb. Ez nem kiszolgáltatottság? Én ezért nem tudok irigykedni.

2010. szept. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
A kérdésem egyébként a hozzám hasonló sorsúakhoz szol!!! És nem a ki oktani vágyó embereknek, akiknek köze nincs az ilyen élethelyzethez.Másrészt kinek mi köze van hozzá h az anyagi jólét miből származik lehet az ember eltartott is akár...aztán?Kinek fáj ez?
2010. szept. 29. 11:46
 30/43 anonim ***** válasza:
76%

"Igen, az is munka és hasznos, csak ne felejtsük el, hogy sok nő ezt képes elvégezni munka mellett is. "

Az én környezetemben nincs olyan nagycsaládos, aki munka mellett rendesen eltudná látni a családot. Valamiben a munka a család rovására megy. Hiszen ha az ideális 8-4-ig tartó munkaidőt nézzük is, sokkal kevesebb marad mindenre. Bizony meló után vásárolni kell, három gyereket hazavinni, különórára szállítani. Főzni, takarítani, ruhát készíteni, három gyerek cuccát átnézni, ellenőrizni, gyakorolni, tanulni velük. Mindezt du. 4-től, 8,9,,10 kitudja hány óráig. Gyakran még egy gyerek mellett sem megy a szülőknek. Persze ha van nagymama az nagy terhet levesz a szülők válláról, de nincs mindenhol. Akiknek megy valamennyire, azok nem főznek, hétvégén sem, mert nagyszülőknél ebédelnek, mama viszi-hozza a gyerekeket az iskolából, óvodából, hordja őket külön órákra. Tehát egyedül nem megy.

2010. szept. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!