Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha barátnőtök úgy nevezné el a kisbabáját, ahogy te szeretted volna?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok,kinek mi a véleménye arról, ha van két (legjobb) barátnő.Nyilván sok lány van úgy, hogy ha egyszer lesz gyereke,akkor ez meg ez lesz a neve.Mi is beszéltünk már erről régebben.Most babát vár és először úgy volt, hogy lány lesz.A neve az lett volna ,amit én találtam ki.Aztán kiderült, hogy fiú lesz.Tegnap bejelentette, hogy úgy fogják hívni,ahogy én szeretném, ha egyszer lesz.Persze ő nem emlékezett arra, hogy erről beszéltünk volna.

Természetesen mivel jelen esetben ő vár gyereket kettőnk közül,így nyilván el kell neveznie.Ettől függetlenül én is hívhatom így a sajátomat,de van itt olyan,aki esetleg meggondolná magát ilyen helyzetben és azt mondaná, hogy más nevet keres?


2010. szept. 28. 13:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelne. Mindenki azt a nevét adja a gyerekének, amit akar, én is, a barátnőm is. Ez nem a barátnőről szól és nem is rólad, hanem a gyerek(ek)ről. Őt hívják így egy életen át, őt becézik vagy gúnyolják.
2010. szept. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Természetesen azt a nevet adnám a gyerekemnek, amit én szeretnék, amiről én mindig álmodtam. Nem zavarna, ha a barátnőm gyerek is az. Hidd el, hogy mire agyereked 10-20 éves lesz, ez a barátnő sehol nem lesz, te meg szidnád magad, hogy miatta nem úgy hivják a gyerekedet. Semmi értelme.

Nekünk 2 fiú lett, bajba voltunk, nem volt fiú nevünk. Nagy nehezen találtunk kettőt, az lett a nevük. Rá 10 hónapra született a barátoknál fiú, előtte mondogatták, hogy a mi egyik fiunk neve tetszett volna nekik is, nincs ötletük. Mi azonnal mondtuk nekik, hogy nyugodtan nevezzék el ugyanúgy a kisbabát, hát ez aztán egyáltalán nem probléma. Nagyon hálásak voltak és a kisbaba szintén azt a nevet viseli, mint a mi egyik gyerekünké és ez abszolút nem zavar senkit...

2010. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én büszke lettem volna...:)És ma is büszke vagyok, amikor valakinek annyira tetszik a kislányom neve, hogy úgy nevezné el a saját gyermekét.A nevek különben sem jogvédettek.Sosem értettem ilyesmin hogy lehet problémázni...;)
2010. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%

nem hiszem el, hogy vannak emberek, akiknek ez a legnagyobb problémájuk!

nem mindegy, hogy mindkét gyermek neve kunigunda, avagy bölömbér??

komolyan gondolkodom azon, hogy mindazon szülőket, akik merészelték a gábor nevet adni a gyereküknek, üstöllést beperlem az összes lehetséges fórumon, mivel elrabolták a fiam nevét!

kedves kérdező!

ülj szépen vissza a tv elé, neked már mindegy...

2010. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Bence,Zsófi
2010. szept. 29. 07:59
 16/18 anonim válasza:
Szia! Én korábban azt írtam, hogy nagyon nem szeretem az olyen embereket, akik másokat utánoznak, és nincs saját ötletük. De most kiderült, hogy a Bence névről van szó. A Bence évek óta a 100 leggyakoribb fiú nevek listáján az első helyen áll. Én azt hittem valami ritkább névről van szó, és jogos a felháborodásod, de így! A barátnőd ezt a nevet 1001 helyen hallhatta, nem csak tőled! Keress másik nevet, Bencékből már Dunát lehet keríteni. :D
2010. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nos, én is ezt akartam irni, de nem akartalak megbántani...

Bence és Zsófi minden ovis csoportban min. 5 van....

A barátnődé lesz a legkevesebb, hogy azt IS igy hivják... elcsépelt nevekké váltak sajnos, pedig szép név mindkettő....

2010. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát igen. ez a kérdés, majd 10 év múltán is megmosolyogtató!

Nem mindegy a barátnőd minek kersszteli a gyerekét? Ha neked is a Lajos tetszik, akkor két Ljcsika fog játszani az udvaron, és le fogják szarni, hogy ti mit össze nem agyaltatok ezen.

2019. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!