Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatot keltenek amiért...

Bűntudatot keltenek amiért külföldre jöttem dolgozni, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és eddig a szülőfalumban éltem/éltünk a párommal együtt is már 8 éve.


Anyukám is, nagyiék is megszokták, hogy mindig ott vagyok, nagyon aranyos emberek és szeretnek, mi is őket.

Viszont mióta megtudták, hogy párommal együtt tervezünk menni kamionozni , teljesen beijedtek.

Amugyis nagyon negativ beállítottságuak, rögtön a rosszra gondolnak, de most konkrétan a nagyi 3 napja sír, és olyanokat vág hozzám, hogy a szomorúság miatt fog meghalni és a lagzinkat se éri meg. Anyukám dettó, ‘ne hagyjam itt, nem vagyunk normálisak…’


Teljes lelki terrorban jöttem el, lehúzták az en hangulatom is, már kezdtem gondolkozni hogy tényleg jó ötlet e ha ennyire a szívükön viselik és távol leszek az utolsó éveikben.

De tudom, hogy az én életem és nyomós okkal, célokkal kezdtünk ebbe bele, hagyni kellene hogy járjam az utam. Csak kissé nehéz így látni őket, nem is tudom mit mondjak màr hogy megnyugodjanak és az én kedvem se húzzák le.


2022. nov. 14. 15:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hisztikének hívják, ha azon aggódnának, nehogy megtámadjanak benneteket a kamionban vagy nehogy baleset érjen, egész más lenne. De még ha ezen aggódnának azt is max. egyszer illene szóba hozni, hogy gondoltatok-e rá. A többi maszlag, maguk mellett tartanának öregségükre. Aztán ha ők már nem lesznek -kb. 70 éves korodra- onnantól nyugodtan elkezdhetnéd a saját életedet.
2022. nov. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Érzelmi zsarolás, meg vannak ijedve. Ha határozott vagy túl fogják tenni magukat és leállnak, mert látják, hogy nem működik a trükkjük. S amikor meg hazalátogatsz, akkor valszeg nyakadba ugranak. Egy idő után büszkék is lesznek rád, hogy ilyen bátor dolgot mertél megtenni, amitől ők jelenleg igen szoronganak.
2022. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szeretet. Nem is volt sosem, csak eddig be lehetett aranypapírba csomagolni a szart. Ez kontrollmánia, önzés, lelkiismeretfurdalás keltés a részükről. Sajnálom, hogy nekem kell kimondani.
2022. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ők bezzeg a saját életüket élték, csak neked volna tilos.
2022. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod nekik, hogy nagyon szereted őket, de semmi közük hozzá. Majd jössz haza látogatni.
2022. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

előttem már minden fontosan leírtak.

Ne hagyd magadat érzelmileg zsarolni.

2022. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
megoldás: lekaka
2022. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt... Egyből mamám jajj ne , mert kurvnak állítanak meg jajj a szomszéd Béla is haza jött...


Hát akkor fizessék ki az elmaradásaimat ami összegyűlt míg nem volt munkám... Arra bezzeg csendbe van mind

2022. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%

Öklendezhetnékem támadt nagyanyádtól meg anyádtól.

Ez az, hagyd csak rájuk akkor. Várj még 10 évet, míg nagyanyád meghal, meg még 50-et, míg anyád. Aztán végre azt csinálhatsz, amit akarsz...

Jesszus. Gyűlölöm az ilyen bexari embereket, mint te.

Csak mert mamuci a halálával fenyeget...

és ha tényleg meghal? Na, hát akkor magának csinálta.

2022. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek. Nektek is csak egy életet adott a sors, hát csináljátok úgy, ahogy nektek jó. Ámen.
2022. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!