Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatot keltenek amiért...

Bűntudatot keltenek amiért külföldre jöttem dolgozni, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és eddig a szülőfalumban éltem/éltünk a párommal együtt is már 8 éve.


Anyukám is, nagyiék is megszokták, hogy mindig ott vagyok, nagyon aranyos emberek és szeretnek, mi is őket.

Viszont mióta megtudták, hogy párommal együtt tervezünk menni kamionozni , teljesen beijedtek.

Amugyis nagyon negativ beállítottságuak, rögtön a rosszra gondolnak, de most konkrétan a nagyi 3 napja sír, és olyanokat vág hozzám, hogy a szomorúság miatt fog meghalni és a lagzinkat se éri meg. Anyukám dettó, ‘ne hagyjam itt, nem vagyunk normálisak…’


Teljes lelki terrorban jöttem el, lehúzták az en hangulatom is, már kezdtem gondolkozni hogy tényleg jó ötlet e ha ennyire a szívükön viselik és távol leszek az utolsó éveikben.

De tudom, hogy az én életem és nyomós okkal, célokkal kezdtünk ebbe bele, hagyni kellene hogy járjam az utam. Csak kissé nehéz így látni őket, nem is tudom mit mondjak màr hogy megnyugodjanak és az én kedvem se húzzák le.


2022. nov. 14. 15:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez bántalmazás..csak nem veszed észre.
2022. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd elfogadják / megszokják.
2022. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Valamilyen szinten érzem hogy ez nincs rendben és túlzás amit csinálnak, egyszerre szomorú is voltam de leginkább dühített ez a folytonos lehúzás. Kezdve onnan hogy ‘ elrabolnak, kirabolnak, cigányélet, nem egy ilyen törékeny lánynak való, meghalok karácsonyra, eszetlen vagy, na rendbe vagyunk stb ‘


Illetve az egyik hasonlóan lehúzó válaszadónak, aki szerint gyáva vagyok üzenem hogy már a kamionból irok, nem hagyom magam befolyásolni. Kiváncsi voltam hogy ez mennyire normális es így van e ez másoknál is, illetve ötleteket hogy hogyan kezeljem ezt jól.

2022. nov. 14. 20:38
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezelni úgy tudod, hogy elhiszed (de tényleg), nem a te dolgod az ő megnyugtatásuk. Megnyugtatni ugyanis csak azzal tudnád őket, hogy visszamész az általuk kijelölt helyedre és a hátralevő éveidet mélységes bűnbánattal töltenéd. Nekik vajon miért nem okoz lelkifurdalást, hogy milyen munícióval kellett nekiindulnod a nagyvilágnak? Hogy nem bátorítást hanem mélységes lehúzást, félelemkeltést kaptál tőlük? Szerinted ők ezen gondolkodnak egy pillanatig is? Egy fenét, ott puffognak és sajnálják magukat "miattad". Tedd meg magadért, hogy innentől a saját utad lebegjen a szemed előtt, az elmélázós idődben ne rajtuk agyalj hanem a saját álmaidon. Képzeld el az esküvődet (ha tervben van), a házadat, az autódat, a saját kis boldog családodat, ezzel ki tudod ütni a lehúzó gondolatokat. Hiszen ez a cél, és amíg célok vannak megy minden, megmarad a lendület. Mi meg (bár ez messze nem helyettesíti az otthoniakat) drukkolunk neked, hogy valóra váljanak az álmaid.
2022. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14-es ez most nagyon jól esett ❤️

Köszönöm a bátorító szavakat, teljesen igazad van… ők talán sosem tudták/merték megvalósítani az álmaikat( gondolom, mert mindig nagyon sokat panaszkodnak) és nekik az a megszokott.


Csakis a saját céljainkat fogom szem előtt tartani. Ha lehúznak, vissza jövök elolvasni a válaszod🥰

2022. nov. 14. 22:10
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
De cuki vagy, ölelés neked! :)
2022. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ignoráld őket.


Ettől vagy megjön az ezsük (a családomnak megjött, miután háromnegyed évig nem beszéltem velük pont a zsarolás miatt), vagy nem. Ha nem, a te lelki békédnek mindenképpen jót tesz, ha nem hallgatod a hisztit.

2022. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Csúnyán hangzik, de ha nem akarsz bekattanni az ő pszichés problémájuk miatt, muszáj meghúzni a határokat.
2022. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben kérdőre vonnám őket, hogy akkor hol voltak amikor az észt kellett volna örökölnöd tőlük. Aki arra a sorsra jut, hogy kamionozzon az bizony genetikailag nincs a toppon sem intelligenciahányadosban. Én is 8 általános végzettséggel lettem kamionos és annyi lerobbant emberrel ritkán találkoztam mint kamionsofőrként. De Apostol próféta meghallgatta az imámat és Hollandiában valódi szakmám lett mert megnyílt az intelligenciám és teológus lettem azóta kenetet teszek a kamionokra mert az nem élet ami a kabinban vár rád. Engem Apostol próféta vezetett a helyes útra. Üdv Hollandiából
2022. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!