Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkremehet emiatt a kapcsolat...

Tönkremehet emiatt a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Már sokszor próbáltam megbeszélni a párommal, hogy nekem ez rosszúl esik, de hiába. Előző kapcsolatából van egy 8 éves kislánya, aki születésétől fogva mindent megkapott és nagyon le lett kényeztetve. Én nagyon nagy szegénységben nőttem fel, és sok minden csak most (hogy van saját keresetem) adatik meg. A párom meg folyamatosan a lányához hasonlít. Pl. hogy neki milyen jól megy a lovaglás (pedig már jó ideje csinálja, én meg most kezdtem el), meg ezt meg azt milyen ügyesen csinálja, milyen tehetséges, stb. Ha én mesélek neki valamit, hogy ezt meg azt mennyi időn keresztűl tanultam (pl. egy nyelvvizsgára készülni), akkor átnéz rajtam mint egy ruhadarabon és közli, hogy azt a lánya pikk-pakk megtanulná, mert biztos nagyon nagy érzéke van hozzá. Mit tehetnék?
2010. szept. 29. 17:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Igen, itt nem a kislány a hibás, nem tehet róla, hogy megvan mindene, lehetősége stb.

Itt a párod az, aki borzasztó érzéketlen, tapintatlan, és nem is fogja fel, nem is érzi át a nehézségeidet, és nem is veszi észre, hogy megbánt... és hogy szegényebben mekkora nagy meló elérni dolgokat. Szerintem ez tönkreteszi a kapcsolatot, mert az önértékelésedet és a köztetek lévő meghitt szeretetet vágja tönkre.

2010. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is alázd le, ha elmondanád neki mit érzel úgyis a kislány pártját fogná!!! Ha még akkor se veszi észre magát vágd ki lesz másik aki megbecsül Téged!!!!
2010. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

A kislánya mellett mindig csak második leszel, ami így is van rendjén, de ettől még nem kellene így viselkednie.

Nem a kislány miatt, hanem a pasid viselkedése miatt fog ez a kapcsolat szerintem szétesni.

2010. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

szia,

Igen, tönkre mehet a kapcsolatotok, de tényleg nem a kislány miatt, hanem a párod hozzáállása miatt. Nem kell itt senkit alázni, sem visszavágni. Az a természetes, hogy a párodnak a kislánya mindig fontosabb lesz mint te. Az én páromnak is van egy kislánya és ez tényleg így van rendjén. De az nincs, hogy téged a kislányához hasonlít. Ti teljesen más szerepet kell, hogy betöltsétek az életében, és ha nem tud különbséget tenni, akkor itt komoly baj van. Milyen nagy a korkülönbség köztetek? Lehet, ő nem is nőt látja benned, csak egy kislányt... Egyébként gratulálok, hogy sikerült kitörnöd a szegénységből, légy büszke magadra, tudom milyen lentről felküzdeni magad. Légy büszke, és járj nyitott szemmel. Tiszelj önmagad, és mások is tisztelni fognak, ha mégsem, akkor lépj tovább. hallgass a szívedre. Hidd el, hogy a legjobbat érdemelsz. sok sikert a továbbiakban

2010. okt. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
Felnött nő vagy minek méred a saját teljesitményed egy gyerekhez, az meg hogy az apja büszke a gyerköcre elég szimpla dolog, minek ebből problémát csinálni.
2010. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem túl egészséges dolog, ha az ember a lányát a párjával hasonlítja össze. Az helyes, hogy ők a két legfontosabb nő az életében, de az egyikük iránt érzett büszkesége ne menjen a másik iránt érzett tisztelet rovására. Nyilván egy jómódban élő kislánynak minden sokkal egyszerűbb, mint egy magát a szegénységből felküzdött hölgynek, és pont ezért a kettőtök összehasonlítása nevetséges. És az a baj, hogy ezt a párod nem látja át.

Vagy beszélj vele, vagy ha nem ért belőle, akkor tedd azt, amit már itt jó páran javasoltak. Hozd őt is nap mint nap ilyen kellemetlen helyzetbe, és akkor majd talán átérzi, hogy ez milyen.

remélem sikerül.

22L

2010. okt. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Gondolom a válaszadók,akik a párod hibáztatják,jobbára nők...én férfiként úgy látom,hogy tönkremehet a kapcsolatotok,de a te túlreagálásod miatt.A leírtakból nekem az jön át,hogy féltékeny vagy a kislányra,nem az,hogy bunkó a párod,hiszen együtt vagytok,nem?Lehet,hogy tévedek,nem ismerlek benneteket,de hogy túlliheged,abban biztos vagyok.


Tisztelettel


30f

2010. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kicsit arra hasonlít ez a dolog, mint amikor van egy bezzeg gyerek a családban, és van a másik, aki mindig mindent rosszabbul csinál és vagyis legalábbis ez hozzák ki a szülők... :)


Ha egyszer egyszer előfordul, akkor nem kell felvenned, de ha állandóan egekig magasztalja a gyereket, és ezzel látványosan egy senkinek tűnsz, akkor tényleg gáz a pasi. Szerintem esetleg neked meg magadat kell a pasihoz mérni, mondjuk hozz fel olyan példákat amikben te sokkal jobban teljesítesz a pasasnál. Biztos van ilyen.


Sosem kedveltem azokat a szülőket akik egekig magasztalják a saját porontyukat. Az én anyám sose csinált ilyet. Mindenkinek vannak erényei, ügyes valamiben, minden gyerek aranyos, de ettől még nem kell hasra esni.


vagy még egy taktikát ajánlanék, hogy magadtól kezdd el magasztalni a kislányt, akár magad elé helyezve is a teljesítményét... próbáld ki egy ideig, és szerintem a pasi fordulatot fog venni, nem fogja magasztalgatni a gyereket, sőt a hibákat fogja kihangsúlyozni. Persze ez csak akkor működik, ha nem veled van baja és tényleg téged néz hülyének.


32/N

2010. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Egy felnőtt nő könyörgöm legyen már annyira intelligens ,hogy nem féltékenykedik egy 8 éves kisgyerekre........... vagy mit vársz,neked is vegyen kindertojást mert tanulsz a nyelvvizsgádra?:D szerintem ez nevetséges
2010. okt. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én a helyedben otthagynám ezt a faszit. Ha nem vagy neki jó, keressen mást!
2010. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!