Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, anyósom pedig...

Terhes vagyok, anyósom pedig túlbuzgó. Beszéljünk vele már most, vagy várjuk meg, milyen lesz a szülés után a kapcsolat vele?

Figyelt kérdés

A páromat anno eléggé elhanyagolta, őt a nagyszülők és a dadus nevelte fel. Anyósom többször be is vallotta neki már felnőtt korában is, hogy azért lett vele terhes, mert apósomat így akarta magának megfogni. Később sem lett jobb a kapcsolatuk, most, hogy tudja, unokája lesz, próbál nyitni felé, felénk.

76 éves, szerintem attól is fél, hogy mi lesz vele később, mert egyre jobban öregszik, apósom már nem él, a férjemen kívül nincs másik gyerek, rokona.


Az nem lenne baj, ha "csak" érdeklődne, vagy segíteni akarna, de sokszor kotnyeleskedik, burkoltan beszól valamit. Olyan dolgokról akar tudni, amihez semmi köze (pl. hogyan/hol szülök). Ma azon sértődött meg, hogy ő karácsonyra a babának aranyfülbevalót akar venni és azt majd vigyük a kórházba is már, ott rögtön szúrassam ki a fülét (jelzem, márciusban fogok szülni). Mondtam neki, hogy ezzel bőven ráér még, mert amíg a lányunk nem fogja kérni, mi nem rakunk a fülébe fülbevalót. Erre megkaptam, hogy majd akkor mindenki fiúnak fogja nézni és hogy jobb ezen hamar túl lenni.


Páromnak nem igazán panaszkodtam még ki ezek miatt magam, mert tudom, hogy az én oldalamra állna azonnal, összeveszne vele és ott lennénk megint, ahol a part szakad... Nem akarom, hogy rossz kapcsolata legyen ismét az anyjával, de félek attól picit, hogy ezek a "jó tanácsok" csak sokasodni fognak. Mit tanácsoltok?


2022. nov. 22. 20:13
1 2 3 4 5
 21/44 Darius- ***** válasza:
88%

Nézzuk ezt: Bemasolom. Olyan dolgokról akar tudni, amihez semmi köze (pl. hogyan/hol szülök).Olyan dolgokról akar tudni, amihez semmi köze (pl. hogyan/hol szülök).


Ne engedjétek, hogy a maganéletetekben tulzottan turkaljon. Azzal lehet kezdeni, hogy nem mondtok el neki semmit. Talan ebbol arra rajon, hogy vegyen vissza.

2022. nov. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
13%

"Megkeresztelni nem szeretnénk, sem közvetlenül a születése után, sem később. Semmilyen vallást nem gyakorlunk, én meg sem vagyok keresztelve."


Akkor a karacsonyt sem tartod, ugye? 😃

2022. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
32%

Ha 76 éves, simán benne van, hogy nem tudja, meddig lehet nagymama.

Miért fáj neked, ha megvesz a fülbevalót? Megbeszéled vele, hogy köszi, kiválasztod, kifizetheti, amikor sorra kerül, majd be lesz rakatva


Azt se tudom, miért titok, hol szülsz, nem vagy te a királyi család tagja...


Bár szerintem szokásos edző mese, túl sok benne a kommentmágnes részlet m

2022. nov. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
81%

Olyan dolgokról akar tudni, amihez semmi köze (pl. hogyan/hol szülök


Nem titok egyáltalán, hogy hol fogok szülni. El is mondtam neki


Most akkor tudni akar róla vagy tud róla?

2022. nov. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
76%

Zárd le az ilyen beszélgetést tárgyilagosan és gyorsan, ezt lehet kevésbé bántóan is csinálni. Ha még később hívogat, akkor tedd le ugyanazzal a szöveggel, majd az apja és te eldöntitek a megfelelő időben, de neki ebben csak véleménye lehet. Ezt meghallgattad, nem érzed szükségesnek újra belekezdeni.

Tudom, hogy milyen, nekem a kevésbé kotnyeles friss nagymamák is osztották a jó tanácsként tálalt utasításokat: Így fogd; úgy altasd; a lázát így KELL csillapítani; túl melegen öltöztetted; nem látod, hogy fázik; már kapnia kéne szilárd ételt; minek adtál neki ilyen korán, miattad lett kiütéses; kell/nem kell fülbevaló; ráadtad-e a kisruhát, amit hoztam, mert nem láttam képeken; itt a pörkölt szaftos kenyér a fél évesnek, hadd nyammogja; miért nem szóltál babakocsi választás előtt; és még sorolhatnám. Az a válasz se nyugtatta meg őket teljesen, hogy folyamatosan egyeztetek a védőnővel és a gyerekorvossal, az ő tanácsaik szerint csinálom, valószínűleg életben tudom tartani a gyerekemet. Mindig volt egy "Persze, de..." válasz, de újra ismételtem, hogy a baba tiszta, jóllakott, elégedett, majd kérdezek, ha szeretnék valamit. Ezután vagy elmentem az aktuális mama közeléből (ha hozzánk jött) vagy hazamentünk. 1-2 év alatt csitult a dolog, második gyermeknél el se kezdték.

2022. nov. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

"Tényleg ki tudja meddig örülhet, aztán majd magadat fogod szidni, ha meghal, és tudod, hogy kizártad őt az életetekből, ezzel szomorúságot okozva neki..."


Miért, ő nem okozott 45 évig szomorúságot a fiának?! Nem egy kedves, idős néniről beszélünk, hanem valakiről, aki érzelmileg tönkretette a gyerekét! Oké, próbál ezen most hátsó szándékkal javítani, de nem fogunk hasra esni a próbálkozásai miatt.



"Akkor a karacsonyt sem tartod, ugye? 😃"

Nem. :) Eszünk, iszunk, ajándékozunk és ennyi. Semmi vallásos dolog nincs karácsonykor sem nálunk. Lépj ezen túl, nem mi vagyunk az egyetlenek így.


"Azt se tudom, miért titok, hol szülsz, nem vagy te a királyi család tagja..."

Nem titok, el is mondtam neki, mint írtam. De az nem fér bele nekem, hogy utána hallgatom azt, hogy "mégis miért?", meg hívogat is, ha ott hagyjuk.

2022. nov. 23. 08:04
 27/44 anonim ***** válasza:
18%

De ezek szerint megis "tartod", csak annyival, hogy szelektalsz..ami eppen inyedre van, azt kiveszed belole.

Kepmutato vagy. Minek szulsz egyaltalan? 🤔

2022. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nyugodtan legyél vele határozott, ezt még csírájában el kell fojtani ha téged ennyire zavar. Ha megszületik a gyerek csak még rosszabb lesz: ne így altasd, hagyd sírni attól erősödik a tüdeje, fázik, melege van, miért kell állandóan szoptatni, adjad neki a tejbegrízt 3 hónaposan... stb.

Én megmondanám neki hogy neki is volt esélye gyereket nevelni, és elrontani azt úgy csinálta ahogy akarta, az én gyerekemet meg én nevelem és rontom el úgy ahogy akarom.

2022. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de kinek gondolod magad, hogy ilyen kérdést felteszel egy terhes nőnek? Mi közöd van hozzá, hogy ki vallásos, ki kereszteli meg a gyerekét és ki hogyan ünnepli a karácsonyt?!

Te aztán sokkal jobb vagy ezzel a vadparaszt stílussal!

2022. nov. 23. 08:44
 30/44 A kérdező kommentje:

"Ha megszületik a gyerek csak még rosszabb lesz"

Én is ettől tartok... Hogy most még ez csak a kezdet. Tényleg nem akarom megbántani, de nála rosszabb anyát nem ismerek. A férjem olyanokat mesélt el a gyerekkoráról, fiatalkoráról, hogy sokszor a hajam égnek állt.

2022. nov. 23. 08:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!