Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, anyósom pedig...

Terhes vagyok, anyósom pedig túlbuzgó. Beszéljünk vele már most, vagy várjuk meg, milyen lesz a szülés után a kapcsolat vele?

Figyelt kérdés

A páromat anno eléggé elhanyagolta, őt a nagyszülők és a dadus nevelte fel. Anyósom többször be is vallotta neki már felnőtt korában is, hogy azért lett vele terhes, mert apósomat így akarta magának megfogni. Később sem lett jobb a kapcsolatuk, most, hogy tudja, unokája lesz, próbál nyitni felé, felénk.

76 éves, szerintem attól is fél, hogy mi lesz vele később, mert egyre jobban öregszik, apósom már nem él, a férjemen kívül nincs másik gyerek, rokona.


Az nem lenne baj, ha "csak" érdeklődne, vagy segíteni akarna, de sokszor kotnyeleskedik, burkoltan beszól valamit. Olyan dolgokról akar tudni, amihez semmi köze (pl. hogyan/hol szülök). Ma azon sértődött meg, hogy ő karácsonyra a babának aranyfülbevalót akar venni és azt majd vigyük a kórházba is már, ott rögtön szúrassam ki a fülét (jelzem, márciusban fogok szülni). Mondtam neki, hogy ezzel bőven ráér még, mert amíg a lányunk nem fogja kérni, mi nem rakunk a fülébe fülbevalót. Erre megkaptam, hogy majd akkor mindenki fiúnak fogja nézni és hogy jobb ezen hamar túl lenni.


Páromnak nem igazán panaszkodtam még ki ezek miatt magam, mert tudom, hogy az én oldalamra állna azonnal, összeveszne vele és ott lennénk megint, ahol a part szakad... Nem akarom, hogy rossz kapcsolata legyen ismét az anyjával, de félek attól picit, hogy ezek a "jó tanácsok" csak sokasodni fognak. Mit tanácsoltok?


2022. nov. 22. 20:13
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj de sajat magadat hazuttolod meg aki egy szeretetteljes csaladbol jon az nem viselkedik igy a szeretett ferfi anyjaval ..
2022. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
Igen, tudjuk, néhányótok szemében én vagyok a szadista hisztis anyuka, mert nem gondolom, hogy létszükséglet egy 3 napos csecsemőnek a fülbevaló, megkeresztelni sem fogjuk és még azt sem értem, miért akar valaki beleszólni abba, hol fogok szülni és miért pont ott. Lapozzunk, kifejtettétek már a kis kéretlen véleményeteket itt jópárszor. 😊
2022. nov. 24. 14:38
 43/44 A kérdező kommentje:

Nem, nem véleményt kérdeztem. Hanem hogyan építsem le picit az anyósomat.

Továbbá pedig az nem vélemény, hogy “minek neked gyerek”, “szegény gyerek, szegény férj” és társaik. Sz.r kis megkeseredett életetek van néhányótoknak, oké. De ne az én kérdésem alatt éljétek már ki magatokat! ☺️

2022. nov. 25. 09:05
 44/44 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mi megkérdeztük az illetőt, hogy megfőtt-e már az ebéd és ha nem miért nem arra figyel, le ne égjen
2022. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!