Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, anyósom pedig...

Terhes vagyok, anyósom pedig túlbuzgó. Beszéljünk vele már most, vagy várjuk meg, milyen lesz a szülés után a kapcsolat vele?

Figyelt kérdés

A páromat anno eléggé elhanyagolta, őt a nagyszülők és a dadus nevelte fel. Anyósom többször be is vallotta neki már felnőtt korában is, hogy azért lett vele terhes, mert apósomat így akarta magának megfogni. Később sem lett jobb a kapcsolatuk, most, hogy tudja, unokája lesz, próbál nyitni felé, felénk.

76 éves, szerintem attól is fél, hogy mi lesz vele később, mert egyre jobban öregszik, apósom már nem él, a férjemen kívül nincs másik gyerek, rokona.


Az nem lenne baj, ha "csak" érdeklődne, vagy segíteni akarna, de sokszor kotnyeleskedik, burkoltan beszól valamit. Olyan dolgokról akar tudni, amihez semmi köze (pl. hogyan/hol szülök). Ma azon sértődött meg, hogy ő karácsonyra a babának aranyfülbevalót akar venni és azt majd vigyük a kórházba is már, ott rögtön szúrassam ki a fülét (jelzem, márciusban fogok szülni). Mondtam neki, hogy ezzel bőven ráér még, mert amíg a lányunk nem fogja kérni, mi nem rakunk a fülébe fülbevalót. Erre megkaptam, hogy majd akkor mindenki fiúnak fogja nézni és hogy jobb ezen hamar túl lenni.


Páromnak nem igazán panaszkodtam még ki ezek miatt magam, mert tudom, hogy az én oldalamra állna azonnal, összeveszne vele és ott lennénk megint, ahol a part szakad... Nem akarom, hogy rossz kapcsolata legyen ismét az anyjával, de félek attól picit, hogy ezek a "jó tanácsok" csak sokasodni fognak. Mit tanácsoltok?


2022. nov. 22. 20:13
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
76%
Ez attól függ, hogy kezeled a helyzetet. Ha komolyan veszed egy 72 éves nő tanacsait, nyüzsgését felhergeled rajta magad, akkor igen, rosszabb lesz. Értelmetlen veszekedni, hisz úgyis azt csinálsz, amit jónak látsz. Ő 72 évesen nem változik, hisz nem tud. Még az idő előrehaladtával rosszab tulajdonságai is előjöhetnek. Ennek tudatában kezeld lazán a helyzetet. A férjed lelki sérülésein nem segít, ha összevesztek. Szerintem tovább ront, ami az anna halála után fog kibukni belőle. Jobb a békesség hidd el.
2022. nov. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
16%
Mennyire szánalmas már, mikor valaki egy 76 évessel keménykedik...
2022. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Ki keménykedne itt? :)

Befejezhetnétek a kérdésem alá történő hülyeségek írását! Annyi dolgot lehet még csinálni ezen kívül, miért itt rontod a levegőt a haverjaiddal?

2022. nov. 23. 09:00
 34/44 anonim ***** válasza:
6%

"Nála rosszabb anyát nem ismerek."

Te még egyelőre semmilyen anya nem vagy, de már profin űzöd a hisztériázást, ha valaki kérdezni mer. Ha a nénike nem kérdezne a kölökről, akkor meg az lenne a baj, ugye?

Tudod, totál más dolog nagymamának lenni, és teljesen általános jelenség, hogy a szaranyákból, amilyen te is lehetsz még majd ha lesz gyereked, jó nagymama lesz.

Ajánlom a meditációt, mert ha már most ilyen hisztis vagy, szülés után a kutya se nyitja majd rád az ajtót.

2022. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hisztis. De ha ő írt volna ki kérdést, őt szednétek szét itt ugyanígy. Itt nem lehet jót írni, mert a csűrhe idetalált, így látom. Mindenbe bele kell kötni, amit leírok, ki kell forgatni a szavaimat, személyeskedni kell. Ilyet megkérdezni egy terhes nőtől, hogy minek szül egyáltalán?! Normálisak vagytok ti?
2022. nov. 23. 09:07
 36/44 anonim ***** válasza:
0%

Ennek a nőnek az a jó amit hallani akar 😂😂


Tok felesleges volt ezt ide kiirni.. tukorbe megkerdezted volna magadtol es valaszoltal volna es minden szuper lenne..



Szegeny gyerek.. szegeny csalad.. szegeny ferj..

2022. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Nem igaz. De az, hogy ilyeneket írtok, "minek szülök", kötöszödtök mindenen feleslegesen, nem segítség. Ahogyan az sem, ha személyeskedtek, azon lovagoltok, hogy vajon hány éves a férjem (nem a "pasim", mint ahogy a kommentekben nevetségesen megkérdeztétek többször is!).

"Szegeny gyerek.. szegeny csalad.. szegeny ferj.."

Ezt is muszáj volt odabüfögnöd a végére, igaz?

2022. nov. 24. 07:51
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Párod miért tartja a kapcsolatot az anyjával?


Nem bántásból, hanem komolyan.

Gyakorlatilag le se tojta őt, felőle - csúnyán szólva - meg is halhatott volna (ha nem neveli más).


Mit akar egy ilyen embertől, miért az életetek része? Főleg ilyen mértékben???

2022. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Ebben én vagyok a hibás, az az igazság...

Mikor megismerkedtünk, akkor már egyáltalán nem beszéltek szinte. Mondta, hogy szülinapokkor beszéltek telefonon pár percet, karácsonykor is, de egyikőjük sem szorgalmazta nagyon, hogy töltsenek együtt időt, találkozzanak stb.


Mivel az anya jelenléte, szerepe eléggé fontos egy gyerek életében, a páromon látszott, hogy sosem volt jó kapcsolata az anyjával. Nekem ez furcsa volt, mert én meg olyan családból jövök, ahol bármikor számíthattam/számíthatok a szüleimre, a mai napig nem tudnék olyat kérni, amit ne teljesítenének. A nagyszüleim is ugyanilyenek. Szóval egy nagyon összetartó, szeretetteljes családból jövök és szerettem volna, ha legalább megpróbálna a párom nyitni az anyja felé.

2022. nov. 24. 08:02
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Fú, de elrontottad! Egy ötéves tudja, hogy kutyából nem lesz szalonna! Egy egész családdal szúrtál ki! Saját magaddal és a gyerekkel is! Nem lesz jó nagyszülő! Kifejezetten kellemetlen nagyszülő lesz!
2022. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!