Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál az egyik sógornőm,mit...

Hans Pötterman kérdése:

Utál az egyik sógornőm,mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Párom (N) amióta hozzám költözött,azaz messzebb került a családjától(gondolom emiatt),a húga érezhetően nem kedvel. Értem én hogy ez egy új helyzet volt az életükben,de nem kellene már elfogani,felnőni hozzá? Az az igazság, hogy kezdek belefáradni így 5 év után,hogy én csak próbálkozom vele jóba lenni ,de mind hiába. Próbáltam beszélni erről vele,de sose ismeri be,csak hallgat. Párom nem beszélt erről vele soha,ő elfogultan csak mentegeti,adjak neki időt. Úgy érzem adtam eleget,de azt is tudom,ha mostantól nem foglalkozok vele egyáltalán, akkor azért leszek a szemét.

Bánt ez a dolog mert tényleg így van,rosszul esik, de már egyre kevésbé tud érdekelni, meguntam.



2022. nov. 29. 18:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%
Húsos-csontos vibes...
2022. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%

"Szerintem ebben a helyzetben már 15 évesen is elvárható a normális viselkedés."

Szerintem egyáltalán nem.

Egyébként is, egy 15 éves eleve nem "normálisan" viselkedik, hanem úgy, mint egy kamasz, itt kezdődik... ;-)

2022. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

#12

Nem úgy értem, hogy makulátlan az etikettje, csak arra céloztam, hogy normális esetben egy tizenéves sem utálatoskodik a nagyobb testvére párjával csak azért, mert a tesó el merészelt vele költözni, mint egy normális ember. Ezt pl. egy 15 évesnek már nem kihívás felfogni. Nem is tudom, mi mást várhatna helyette. Plusz a tizenévesekben is szokott lenni annyi empátia legalább a szeretteik iránt (és ha a nővére hiányzik neki, akkor biztos szereti), hogy a boldogságuknak akkor is örüljenek, ha számukra (természetes jellegű és mértékű) hátránya is van.

Szóval ha itt tényleg csak annyiról van szó, hogy "nem szólok hozzád, mert miattad ment el Gizi, és utállak", akkor a csajszi nem fér be a normális keretbe még tinik között sem.

2022. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, nem foglalkozni vele.
2022. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Darius- ***** válasza:
100%

Miért akarsz neki megfelelni, miért fontos kedveljen ?

Nem éltek egyutt, lehet akar idegenné is minositeni igy.

2022. nov. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#7

Nem tudom :D nem hiszem. Élettársa van neki is.


#8

Hogy hány éves? Bőven abba a korba van 25 évesen, hogy ez ne okozzon problémát..


#9

Ez úgy néz ki,hogy a párom tőlem elvárja, hogy teperjek továbbra is,legyek faszagyerek, de tűrjem szó nélkül a bunkóságot, mondván maaaaajd egyszer biztos jóba leszünk. Hiú naiv ábránd, szerintem ha ennyi év után nem sikerült akkor már nem is fog.

Egyébként a család összes többi tagjával elég jó viszonyban vagyok,van egy nővére is, tehát másik sógornő, neki semmi baja velem,bár vele az asszonynak se volt ilyen toxic összenőtt gyerekkora. Ezért merem azt gondolni,hogy nem velem van a baj.


#10

Párommal beszéltem már elég sokat,de ő csak hiteget azzal hogy majd kialakul.

A hölggyel egyszer próbáltam beszélni erről,de csak annyit mondott hogy hát igen,eleinte nagyon szokatlan volt neki az új élethelyzet.. meg azzal "vígasztalt :D",hogy azért annál jobbnak tartja ezt minthogy a testvére az exêvel maradjon. Ezt nem teljesen értem mit takar,de többet nem tudtam kicsikarni belőle, nagyon gyorsan elterelte a témát.


Egyszer amúgy volt egy nagyon rövid időszak amikor azt hittem valami elindult, néha még keresett is párszor magától amin nagyon meg is lepődtem de aztán mindenféle ok nélkül megint itt tartunk régóta. Nem értem én ezt,de már én is azt mondom mint ahogy Te javaslod #10, innentől kezdve szarok bele,ráhagyom az egészet,az asszony duzzogása se tud érdekelni.


#15

Egyszerűen csak zavart,nem értettem miért van ez vele így,amikor a család többi részével elég gyorsan jóba sikerült lennem.

Méghát ő asszony egyik szeme fénye, én a másik(ezek a sajat szavai)tehát napi szinten hallok róla,azaz jelen van az életemben ha akarom ha nem, egyszerűbb lett volna ha nincs ez a szar szájíz hozzá.

2022. nov. 30. 08:08
 17/22 Darius- ***** válasza:
100%

Kérdezo.

Értem, tehat akkor mégis hat a csaladra a jelenléte. Lehet mas embert képzelt el a huga mellé, nem téged. Na de miért ? Tud mondani erre nyomos okot, hogy miért nem lennél megfelelo par ? Munkahelyed, rossz szokas- altalaban ezek a problémak. Ha ez nincs meg, akkor o egy primitiv gondolkodasu eloitéletes egyén, akire nem kell figyelmet adni semennyit, mégkevésbé megfelelni.

2022. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen fogalom, hogy "a párom elvárja" nem létezik. Aki tőled elvár valamit, az ne legyen a párod.
2022. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#17

Ezt szeretném én is megtudni,hogy miért. Én igyekszem normális életet élni. Ezzel mondjuk volt is baja, nekik a párjával egészen a válság előttig csak a hülyeségből,csavargásból állt az életük. Mi meg elkezdtünk együtt jövőt építeni, és egyre kevésbé tudtunk velük tartani. Párom is hasonlóan céltalanul élt az exével, és elég sokat bandáztak együtt 4en. Mellettem ilyen szempontból sokat változott a párom, még az iskolapadba is visszaült,szerzett egy szakmát,amit anyósom például elképzelhetlennek tartott,hogy valaha valamelyik közülük ilyesmibe vág bele, és ezt az én pozitív hatásomnak tudja be. Az egész család szerint jó hatással voltam rá,ezt ki is fejezték már sokszor. Kivéve a kisasszonyt.

2022. nov. 30. 19:03
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
Mit izgatod magad ennyire a sógornődön? Ennyire fontos neked, hogy szeressen?
2022. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!