Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy mindig másokhoz kell alkalmazkodni? (Csak mert hazajön családtag külföldről)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy visszatérő problémával érkeztem most. Testvérem és családja Németországban élnek, a gyerekek kisiskolások, kinn születtek. A COVID alatt nehezebb volt találkozni, de ettől függetlenül ezek a találkozások sosem feszültségmentesek. Nemsokára itt a karácsony, amit tervezett család, valamint mi is az ünnepeket. Eddig nem tudtunk róla, hogy jönnének haza erre az időszakra, most viszont bejelentették. A legtöbb esetben úgy zajlik a hazalátogatásuk, hogy egy-két héttel korábban jelentik be, hogy jönnek négyen, ilyenkor a szülői házba érkeznek. Természetesen szívesen látunk mindenkit, de gyakorlatilag ezek mellett nem lehet tervezni. Ilyenkor a korábbi megtervezett program borul és gyakorlatilag minden körülöttük forog. Az idén tavasszal ugyanezt csináltuk végig. Más is tapasztalt ilyet?



2022. dec. 6. 17:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Külföldön élek, évente egyszer megyek haza a családommal a csaladomhoz. Igen, ők szoktak alkalmazkodni hozzánk. Mondjuk hónapokkal korábban tudják, hogy mikor érkezünk. Olyankor mi vagyunk a program, nekünk, velünk terveznek. Örülnek nekünk, várnak bennünket. A testvérem is, aki amúgy külön él a férjével.

Mondjuk mi szeretjük egymást, ti, vagyis te láthatóan nem szereted a testvéredet.

Te vagy az, aki máskor is féltette ezt a kérdést, ugye? Feltestver az apa oldaláról

2022. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Elszállásolod őket, és mellette teszed a dolgod, a betervezett programokat. Nem kell 0-24 asszisztálni mellettük.
2022. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Korábban nem tettem még fel. Nem is arról van szó, hogy ne örülnénk nekik. Ez természetes. Ha jönnek, a program értelemszerűen velük van. De nem egyszer fordult elő, hogy szinte egyik napról a másikra tudtuk meg. Lekötött programokat mondtunk nem egyszer vissza.

Miért ne szeretném őket? Inkább arról van szó, hogy ez a hirtelen igazodás visszatérő jellegű.

2022. dec. 6. 17:46
 4/31 anonim ***** válasza:
24%

"Ilyenkor a korábbi megtervezett program borul és gyakorlatilag minden körülöttük forog"


Úristen, mesélj, milyen program borul?? :O Mit nem lehet letervezni a tesód családja miatt, akik anyádékhoz mennek? Vagy anyádékkal laksz és idegesítenek a kölykök, mert nem tudsz 10-ig aludni?

Jajj olyan xar neked, tisztára sajnállak!! :(((

2022. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
56%

"Lekötött programokat mondtunk nem egyszer vissza."


Karácsonykor lekötött program? Miért, hová készülsz anyuciékkal, amit tesódék miatt lekell mondani? 1 hetes síelés Ausztriában?

2022. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

Én is külföldön élek,évente kétszer,háromszor megyek haza,én is a családommal,a családomhoz,mi harman vagyunk,a gyerekünk kint született.Sose éreztem ,hogy teher lenne az ottlétünk(anyósnál vagyunk pedig,plusz sógor meg a családja).

Kérdező,szerintem nem jól fogalmazod meg a kérdést,nem körülöttük forog minden,csak örülnek a szülők a ritkábban látott gyereküknek és az unokáknak.Ha te a szülői házban vagy,a testvérednek is joga van,ameddig a szülők élnek.Ha már nem lesznek,akkor ha zavar fizesd ki a tesódat a házból.

2022. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%
Az meg hogy miattuk borul minden program,fura,gondolom nem a szüleiddel mész mindenhova felnőtt létedre,vagy igen?
2022. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem írtam le minden információt, valószínűleg nem volt érthető a kérdésem. Szülők élnek, de idősek. Nem tízig való alvás miatt merült fel. Hárman vagyunk testvérek, ebből egyinkőnk él külföldön, ahogy írtam. Amikor Magyarországra jönnek látogatóba, akár karácsony - akár máskor, mindenféle előkészület mi szoktunk végezni a párommal (mi kb. 80 km-re lakunk a szülői háztól). Nem kevés anyagi és egyéb teendő merül fel, és ez nem egyszer napi "ellátást" jelent 10-14 napig, ami nem kevés. A szülők nem győzik....
2022. dec. 6. 17:58
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
De kérdező, ha a szülők nem győzik, akkor majd szólnak.
2022. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi napi/heti kapcsolatban vagyunk messengeren a külföldön élőkkel. Általában előre tervezik a programot, de nem mindig jön össze.

Idén pl. a "gyerekek" csak külön tudtak jönni, a szülők csak 2 héttel később.

Van ilyen...

2022. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!