Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy mindig másokhoz kell alkalmazkodni? (Csak mert hazajön családtag külföldről)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy visszatérő problémával érkeztem most. Testvérem és családja Németországban élnek, a gyerekek kisiskolások, kinn születtek. A COVID alatt nehezebb volt találkozni, de ettől függetlenül ezek a találkozások sosem feszültségmentesek. Nemsokára itt a karácsony, amit tervezett család, valamint mi is az ünnepeket. Eddig nem tudtunk róla, hogy jönnének haza erre az időszakra, most viszont bejelentették. A legtöbb esetben úgy zajlik a hazalátogatásuk, hogy egy-két héttel korábban jelentik be, hogy jönnek négyen, ilyenkor a szülői házba érkeznek. Természetesen szívesen látunk mindenkit, de gyakorlatilag ezek mellett nem lehet tervezni. Ilyenkor a korábbi megtervezett program borul és gyakorlatilag minden körülöttük forog. Az idén tavasszal ugyanezt csináltuk végig. Más is tapasztalt ilyet?



2022. dec. 6. 17:38
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem "ez nem egyszer napi "ellátást" jelent 10-14 napig, "??? Miért? Nem tudnak bevásárolni, főzni, ágyneműt húzni stb. ?????

A szülői házban jönnek, ahogy te is haza mész. Nem szállodába mennek. Az anyagi részét nem is értem.


A ti fix programjaitokat minek lemondani? Mentek programokra, aztán ha van időtök nyilván a testvéreddel is vagytok.


Sőt ha otthon vannak az idős szülőkért sem kell annyit aggódnotok, segíteni bevásárlás, takarítás esetleg, hisz ott lesznek, még ha gondolom mennek erre-arra is. Nyilván nem otthon ülnek, de akkor is más. Neked kevesebb a gondod.

2022. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!