Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy mindig másokhoz kell alkalmazkodni? (Csak mert hazajön családtag külföldről)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy visszatérő problémával érkeztem most. Testvérem és családja Németországban élnek, a gyerekek kisiskolások, kinn születtek. A COVID alatt nehezebb volt találkozni, de ettől függetlenül ezek a találkozások sosem feszültségmentesek. Nemsokára itt a karácsony, amit tervezett család, valamint mi is az ünnepeket. Eddig nem tudtunk róla, hogy jönnének haza erre az időszakra, most viszont bejelentették. A legtöbb esetben úgy zajlik a hazalátogatásuk, hogy egy-két héttel korábban jelentik be, hogy jönnek négyen, ilyenkor a szülői házba érkeznek. Természetesen szívesen látunk mindenkit, de gyakorlatilag ezek mellett nem lehet tervezni. Ilyenkor a korábbi megtervezett program borul és gyakorlatilag minden körülöttük forog. Az idén tavasszal ugyanezt csináltuk végig. Más is tapasztalt ilyet?



2022. dec. 6. 17:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
95%

Ez nálam úgy történne, hogy megbeszélném a testvéremmel, (ha már magától nem veszi észre) a szüleink megöregedtek, így ők már sem fizikailag, sem anyagilag nem bírják a több hetes vendéglátást, ezért ha jönni szeretnének, semmi gond, de úgy készüljenek, hogy vásároljanak be, vagy rendeljenek kaját.

Amikor én meglátogatom az idős szüleimet, mindig felpakolva érkezem, vagy gyakran én főzök, mosogatok, eszem ágában sincs elvárni, hogy kiszolgáljanak.

Amikor hozzám jön a távolabb élő felnőtt gyerekem több napra, ő ide haza jön, nem pedig vendégségbe, ezért nem borítja fel a programjaimat, hiszen el tudja magát látni akkor is, ha épp nem érek rá (süt-főz, ha épp ahhoz van kedve, nekünk ez így természetes.)

2022. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Darius- ***** válasza:
35%
A Karacsony a csalad unnepe, ilyenkor nem utazik senki, igy nem tudom mi lehetett a programotok, de ha tobben vagytok csaladtagok annal jobb lesz az unnep. Persze ha ok problémas személyek és veszélyeztetik a csaladi békét, akkor mas a helyzet.
2022. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
62%

Hatalmas mártír vagy..


Ha úgy is tudod, hogy minden évben karácsonykor jönnek haza, minek tervezel bármit?


Figyelj, te is ugyan úgy megtudod kérdezni időben a testvéred jönnek e vagy sem. Nem kell ezen drámázni..


Ha szüleidnek terhes, nyissák ki a szájukat.

De gyanítom legtöbb esetben közel sem igaz, vagy a szülő szeret a másik gyerekének ugyan úgy mártírkodni mint a kérdező, vagy a harmadik verzió, hogy igazából a testvérnek (jelen esetben a kérdezőt) a szemét szúrja az egész.


Bár eleve nagyon gáz, hogy családon belül képtelenek vagytok nyíltan és őszintén kommunikálni.

2022. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, mi abban a meglepetés, hogy a Németországban dolgozó rokonok karácsonyra hazajönnek a szüleikhez. Erre eleve így kell készülni. Ha meg annyira fontos a síelés, akkor meg elmentek és nem mondjátok le.
2022. dec. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élünk. Egyszer megyünk haza egy évben. Persze a család tudja elöre, mikor megyünk.

Anyukámnál szállunk meg ilyenkor. Az utóbbi pár évben tesóm is ott lakik, mert tönkrement a házassága.

Néha sokan vagyunk, jönnek a gyerekei minden 2. hétvégén. De ez inkább buli, mint nem.

Mi ilyenkor bérelünk magunknak autót. Miattunk nem kell senkinek semmilyen programot lemondani. Söt! A kaját rendeljük vagy kinnt eszünk. Nem akarjuk, hogy a 74 éves anyukám miattunk fözzön egész idö alatt. Mindenki intézi a saját dolgát. Csak többen vagyunk egy fürdöszobára. Ezt bele kell kalkulálni.

Mondjuk, mi vagyunk olyan viszonyba, hogyha anyukám azt mondaná, ne lakjunk nála, mert ez neki sok és nem tud pihenni, akkor simán hotelbe mennénk.

Volt, hogy befizetett nyaralása volt, amikor mentünk. Simán elutazott. Nem mondta miattunk le. Mi meg elmentünk addig máshová.

Szerintem nyugodtan menj el sielni. A tesódék megértik. Nem kell senkinek lemondani semmi programot.

2022. dec. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
74%
Mi is Németországban lakunk évente 1x 3 napra mügyünk vissza igaz van saját lakásunk így mi ott alszunk , viszont szólok anyukámnak hogy mikor leszünk Magyarországon és akkor egyik nap átmegyünk anyukámhoz beszélgetni ,nincs karácsonyi kaja mert már egyedül él.ilyenkor átviszem a karácsonyi ajándékát oda adjuk és beszélgetek vele. Aztán másik nap a barátaimal tracspartizunk akkor amikor ők rá érnek ha délután akkor akkor .de mindig nagyon örülünk ha találkozunk .
2022. dec. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, egyszerűen csak látogasd meg őket, ha jönnek. Nem neked kell ellátni őket. Felnőtt emberek, oldják meg maguk. Ha nekik kell vásárolni, főzni stb amíg itt vannak, lehet, hogy feleszmélnek, hogy ez bizony marha nagy meló annak, aki csinálja, és nagy buli annak, akit kiszolgálnak. A szüleid meg majd rájönnek ugyanerre.

Üdv egy külföldön élő, aki nem szolgáltatja ki magát és az egész családját amikor hazalátogat.

2022. dec. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%

Külföldön élek, igen, olyankor igyekszik a család összejönni - viszont nekem alap, hogy nem egyhéttel előtte szólok, hanem minimum 1-2 hónappal előbb.


Bárki, aki egy héttel előbb szól, hogy érkezik - legyen családtag, barát - oké, bocs, akkor éled az életed nálunk, mert én már nem szervezek át semmilyen programot.


Egyszer állítottak be rokonok tök váratlanul, azt hittem, agyvérzést kapok, és csak illemből nem dobtam ki őket abban a pillanatban (800+ km-t utaztak, hogy meglepjenek :D).

2022. dec. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én sógornőmék nem egyszer megcsinálták, hogy a 84 éves nagyszülőkhöz szó nélkül beállítottak négyen, hogy "Meglepetés". Nemcsak karácsonykor, az év bármely szakában.
2022. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%
Na ezért nem megyek haza karácsonykor. Az ember csak azt érzi, hogy teher.. Sajnos nehéz fél évvel korábban biztosan kijelenteni, hogy megyek. A melóm olyan, hogy vagy sikerül szabid kapni vagy nem. Függ mennyire van hajtás. Idén pl. nem kapok szabit, mert januártól átvesz minket egy másik cég és addig minden függő munkát elkell végezni. Amikor mentem haza akkor is csak azt kaptuk, hogy “megpróbáljuk megoldani, bocs de nem érünk rá stb”.
2022. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!