Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy mindig másokhoz kell alkalmazkodni? (Csak mert hazajön családtag külföldről)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy visszatérő problémával érkeztem most. Testvérem és családja Németországban élnek, a gyerekek kisiskolások, kinn születtek. A COVID alatt nehezebb volt találkozni, de ettől függetlenül ezek a találkozások sosem feszültségmentesek. Nemsokára itt a karácsony, amit tervezett család, valamint mi is az ünnepeket. Eddig nem tudtunk róla, hogy jönnének haza erre az időszakra, most viszont bejelentették. A legtöbb esetben úgy zajlik a hazalátogatásuk, hogy egy-két héttel korábban jelentik be, hogy jönnek négyen, ilyenkor a szülői házba érkeznek. Természetesen szívesen látunk mindenkit, de gyakorlatilag ezek mellett nem lehet tervezni. Ilyenkor a korábbi megtervezett program borul és gyakorlatilag minden körülöttük forog. Az idén tavasszal ugyanezt csináltuk végig. Más is tapasztalt ilyet?



2022. dec. 6. 17:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%
De nem fognak szólni, sok szülő ilyen, ha beleszakad se szól. A tesó meg pofátlan hogy nem szól időben mikor mennek, leszarja hogy a kérdezőékkel mi van.
2022. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%

11!


Nyilván elsősorban a szülőkhöz mennek. Én is anyaghoz megyek, a tesóm csak plusz. Ha meg 80km-re élne anyamtol, nem is nagyon jutna eszembe, hogy egyáltalán bármit is terveznem kellene vele. Jön, jön , szuper, ha nem jön az is szuper. Alapból anyámmal akarok lenni, tőle kérdezem meg, neki mikor jó ha megyünk. Hozzá megyünk. A kerdezovel is ez a helyzet. A szulokhoz mennek q testvereek. Neki semmi dolga velük. Pontosabban annyi, amennyit akar. Ha szerinte nem bírják a szülők, akkor hagyja szépen rájuk, majd rajonnek. Amíg segít, addig nincs miért vaktoztatni

2022. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%
De mármint nem értem, milyen programokat mondasz vissza és miért? Azért, mert mennek, nem kell egymás fenekében lenni egész nap.
2022. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, nem neked kell ugrálnod a testvéred miatt, én nem értem, minek mártírkodsz? Ha anyádék nem bírják, majd nem készülnek és szólnak nekik ennyi.
2022. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem majd ha a szülők nem fogják bírni,jelzik,azt nem írtad le,hogy a szüleid kérik tőled hogy menj az előkészületekben segíteni vagy te sajnálod őket,mivel idősek és magadtól segítesz nekik?
2022. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%
Minden évben jönnek, akkor minek szerveztek programot ha ezt úgyis tudjátok?
2022. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt vagy, külön élsz a szüleidtől és ugyanúgy hazamész, mint ahogy a tesóid. Saját magadnak csinálod a problémát, teljesen feleslegesen. Sz"rd le, az idegeskedésed nélkül is lesz Karácsony.


A fixált programokat meg nem kell lemondanod, ha nem akarod, menj el és kész, nem kell egész héten a tesód körül tapsikolni.


Tippem szerint ilyenkor főzöl, megterítesz, mosogatsz, pakolsz és lesed mindenki kívánságát. Ez teljesen felesleges, minimális többletenergia befektetéssel a többiek részéről ugyanolyan gördülékenyen menne minden és te is jól érezhetnéd magad. Az elején lehet, hogy döcögős lesz, de hidd el, bele fognak jönni.

2022. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
20%
Volt rá példa.
2022. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ha a kérdező besegít a szüleinek, megfoghatná szépen a testvére kezét, és segíthetnének együtt. Neki sem fog leszakadni a keze. Ő sem különb "vendég" mint te, csak mert te közelebb laksz a szüleidhez.
2022. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
28%
A vendegnek 2x orul az ember. Ha megjon es ha elmegy
2022. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!