Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne javítani...

Hogyan lehetne javítani édesanyám hozzáállásán a feleségemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden megfogalmazni. A feleségemmel 5 éve ismerjük egymást, 1 éve vettem feleségül. (Mindenben támogattak a szüleim, bár édesanyám megjegyezte hogy nem kedveli, de nem ellenezte és nem próbált semmilyen formában sem közénk állni.) Nyilván neki is megvannak a jó és rossz tulajdonságai, mint minden embernek. Anyukám kezdettől fogva nem bírta (ezt szóvá tette nekem) de elfogadta, hogy én boldog legyek. Le szeretném szögezni, hogy nem gonosz anyós, sose sértette meg semmivel a feleségem, nem beszél csúnyán vele, nem viselkedik csúnyán, látszólag jó a viszonyuk. A feleségemtől nem kaptam róla soha negatív visszajelzést, tiszteli anyukámat. Többször is kérdeztem erről, de nem beszélt ilyen problémákról. De én tudom, hogy anyukám nem kedveli. Nincs meg az az anya-lánya viszony, amit szerettem volna (mert ilyen viszony volt anyukám és nagyapám között vagy apám és nagyanyám között). Többször mondta nekem vagy apámnak, hogy nem hozzám való vagy kritizálta, de elfogadja es nem szól bele. Azt mondta, ha nekem jó akkor ő is elfogadja. Vele nem is érezteti, csak nyilván közvetetten érződik. A feleségem szüleivel nekem se sikerült kialakítanom szoros kapcsolatot, de ők az ország másik felében élnek, ezért érthető is és nem is érint minket ez annyira. Viszont nagyon szeretném, ha valahogy rendbejönne anyukám viszonyulása a feleségemhez.

Nem tudom, ha világos volt, amit mondani szerettem volna, vagy maga a probléma. 😅 Ha esetleg nem, nyugodtan kérdezzetek. Minden hasznos választ nagyon köszönök és nagyra értékelnék!



2022. dec. 13. 15:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell erőltetni a jó viszonyt, mert még jobban elmérgesedik.. Amúgy miért zavar ha nem cseszegetik egymást? Nem anyádnak kell szeretni a nődet, hanem neked.
2022. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
94%
Ha szerinte nem hozzád való és kritizálta az nem az elfogadás jele. Felnőttként hadd ne szóljon már bele, kivel vagy. 0 köze van hozzá és nem kell kedvelniük egymást, elvégre nem anyádhoz ment hozzá.
2022. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
21%
Az hogy véleményt mert mondani , nem beleszólás.
2022. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:
12-esnek: a 13-as válaszolónak igaza van. Elfogadta, nem cseszegeti és nem akarja kitúrni a családból. Nem akar beleszólni a kettőnk kapcsolatába, sőt. De nem tudunk tökéletesen egy család lenni így, ezt mindenki érzi.
2022. dec. 13. 16:34
 15/61 anonim ***** válasza:
92%
Ennél ugy sem elsz jobb, amx rosszabb ha emg van bolygatva.
2022. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
95%

De fogd már fel, hogy nem kell tökéletesen egy családnak lennetek. Sőt. Két külön család vagytok. Ez volna az egészséges

Le kéne válnod anyádról, nem pedig azt várni, hogy a feleséged a testvéreddé váljon...🤦‍♀️

2022. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
93%
Könyörgöm mondd, hogy nem anyádékkal éltek...
2022. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
14%
Majd az idő sok mindent megold. Magtanulják majd egymást úgy szeretni hogy a férjem anyukája,vagy a menyem akit a fiam szeret, majd hoz nekem unokákat. Ez egy hosszú folyamat, majd megszelídül minden az évek során és ez úgy megy ha kitartotok egymás mellett. Mert a szüleid akkor látják majd a bizonyosságot hogy a házasságotok sziklára épült és nem homokvárra. Gondolom nem olyan a viszonyotok mint az "Anyád napja" című filmben, de ott elég durván fejezik ki az ellenszenvüket. Szeresd a két nőt, azzal meg ne törődj hogy nincsenek "összhangban". Majd alakul.
2022. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
90%
Majd. 😆😆 Sírok, a sok ködösített agyún.
2022. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
93%
De mit mond anyukád, miért nem kedveli a feleségedet? Van rá valami oka?
2022. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!