Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora tulajdoni hányadot...

Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?

Figyelt kérdés
A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe, én rokonként a másik házasfél számára, aki a vételárat adja, ezt előnytelennek érzem. De ismerek olyan házaspárt, akik azért mentek szét, mert hasonló helyzetben csak a pénzt adó szerzett tulajdont és utána a társa nem érezte magáénak az ingatlant és nem csinált benne semmit. Én egy méltányos megosztás híve lennék. Véleményetek?

2022. dec. 18. 14:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
100%

9!


Az örökség kulonvagyon Magyarországon. A havi bevétel, bárhonnan is folyik be, közös vagyon - hacsak nincs házassági vagyonjogi szerződés, ami máshogy rendelkezik. Tehát ha Kati és Jani házasok, Kati keres 100ezret, Jani 200at, akkor 300 a bevételük, ha osztozni kell hivatalosan, akkor 150 jár mindkettőnek. Ha Kati nem dolgozik és a bevétele 0, Jani pedig havi 1 millát keres, akkor 1 milla a bevételük es ha osztozni kell, 500e jár mindkettőnek.

2022. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
98%
9, azt nem írtad, hogy de én azt akartam, hogy legyen felesben. Itt pedig házasság előtt meglévő vagyonról van szó, nem a házasság alatti örökségről és keresetről. Sokan ilyenkor elvárnák, hogy a másik azonnal adományozzon, ha nem jön össze a házasság meg jön a ha valaki ekkora hülye...
2022. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 anonim ***** válasza:
68%

9, ez mind szép és jó, ha nem váltok el, amúgy rohadt nagy előtelátás hiányára utal.


Ha elváltok, te tényleg úgy gondolod, hogy jogosan tartod a markod a férjed fele örökségére meg a 4x-es fizujának a felére?


Tudom, nem fogtok elválni. Senki sem fog, soha.

2022. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 anonim ***** válasza:
92%
Egyiknek 0% a másiknak 100%.
2022. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
58%
Bizony nagyon sokan vannak, akik nem válnak el ÉS mellette még boldogok is. :) Nem az számít, ki mennyit keres. Ha én keresnék 4x annyit, mint ő, akkor is 50-50-ben állapodtunk volna meg. Tudom, ezt nehéz megérteni olyannak, aki csak a válásban, meg a pénzben gondolkodik, meg hogy kinek mi JÁR.
2022. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim válasza:
90%

11. Nem ez volt a kérdés, bár amit írtál az úgy van. A havi bevétel nem összekeverendő a házasság előtt megszerzett vagyonnal.

A lányom férjhez ment, családi házat építettem neki saját erőmből. Kizárólag az én pénzemből. Ennek megfelelően a vejem tulajdonrésze 0. Örüljön, hogy nem hitelből kellett a lakhatást megoldani. Nem is problémázik rajta.

2022. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 anonim ***** válasza:
43%

9.


Joggal azt mondaná mindenki ebben a mai világban, hogy nekem semmi közöm a házunkhoz. :)


Hát tényleg nem sok közöd van hozzá, azon kívül, hogy beköltöztél a kényelmesbe és segged alá rakták a fele tulajdonjogot.

2022. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 anonim ***** válasza:
84%

14.24, etikátlan volt részedről elfogadni az 50% tulajdoni hányadot a férjed különvagyona, azaz öröksége miatt, de mindenki úgy él, ahogy akar. Meg tudnád indokolni, miért tartod ezt az elosztást igazságosnak?


Azt kívánom, hogy sose legyen ebből később jogi problémátok, de ha a statiszikákat nézzük, a házasságok több, mint fele felbomlik, nem csodálom, hogy az ügyvédek ezekből a helyzetekből vígan élnek.

2022. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
98%
Én házasság előtt vettem a lakásom, ha valaki ebből hisztériázna, hogy "nem érzi a sajátjának" és adjak tulajdonjogot, tuti kibacnám. Azért pofátlanságnak is határa.
2022. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 anonim ***** válasza:
93%

Az 1:1 az jogilag értelmezhetetlen. Egy az egyben egyedül akar tulajdonos lenni, vagy mi?


A fele-fele az 1/2-1/2. Erre gondoltál?

2022. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!