Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hibásnak gondoltok egy olyan...

Hibásnak gondoltok egy olyan családot ahol az anya van irányítóbb szerepben?

Figyelt kérdés
az apa megkeresi pénzt, de kevesebb rálátása van mire mennyi pénz megy el pl., milyen döntések születnek a családban, mi hogy valósul meg, nyugtassatok meg hogy nem csak én kaptam egy ilyen családképet. rossznak éreztek ilyesmit?
2022. dec. 19. 21:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Ez a dinamika. Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, úgyis lesz, akinek nem jó. Nem lehet megfelelni mindenkinek, ennek ellenére az ilyen mintát hozott nők megpróbálják. És csodálkoznak 50 évesen, hogy nem boldogok.
2022. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek minden kapcsolatban valaki irányító? Szerintem igen. Nincs teljes egyenlőség.
2022. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a magyar társadalomban jórészt igen. De attól még a boldogsághoz vezető életpályamodell nem ez. Csak ebben vagyunk évtizedek óta szociálódva és csak a megszokott, látott minta az egyetlen elfogadható. Nem tudunk nyitni.
2022. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
94%
nálunk mindkettönknek saját számlåja van saját fizetése.ėn fizetem a gyerekek dolgait és a háztartåsi dolgokat ,férjem meg kocsit tartja fent meg számlåkat töle vonják le .
2022. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Sot lehet jobbnak is tartom oket :))

2022. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Hibásnak gondolok minden olyan felállást, ahol az egyik fél teljes mértékben kihúzza magát életben maradáshoz szükséges, alapvető dolgokból, mondván "a másik úgyis jobban ért ehhez", ezzel aránytalanul nagy terhet és felelősséget rakva a másik nyakába.


Az én szüleimnél is ez volt a helyzet, és hát nem azért, mert anyám annyira szeretett osztani-szorozni, Excel táblát vezetni, csekket befizetni, kalkulálni, pénzt beosztani, bevásárolni stb., hanem mert apám egy bántalmazó volt, aki amit lehetett, anyámra nyomott, mondván, ő keresi a pénzt. Hozzáteszem, anyám is teljes állásban dolgozott mindig, plusz otthon is ő végezte a több munkát. Ha anyámmal történne valami, apám nagy szarban lenne, mert azt hiszi, az élet abból áll, hogy bemegyek a munkahelyemre, ott elvégzem a munkám, aztán hazajövök és ennyi az élet. Észre sem veszi, mennyi rengetek munka és szervezés van abban, hogy az élet úgy működjön, ahogy.

2022. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!