Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az jogos, hogy azért nem...

Az jogos, hogy azért nem tudhatok a testvérem haláláról, mert össze voltunk veszve és nem beszéltünk?

Figyelt kérdés

Az öcsém meghalt, öngyilkos lett.

Nyolc éve nem beszéltünk, mert össze voltunk veszve: nem akarta kivenni a részét sehogy se a szülők gondozásából, a hagyatéki tárgyaláson meg verte a mellét és követelte a jussát. Csak rokonoktól, közös ismerősöktől tudtam róla ezt azt: hogy feleségül vette a sógornőmet meg gyerekük is született (kettő gyerekük van, de a kicsiről csak most tudtam).

Sógornőm nem akarta nekem elmondani, hogy miért lett öngyilkos, mondván ha eddig nem érdekelt a testvérem, akkor ezután se érdekeljen (mintha ők nagyon kerestek volna engem). Attól, hogy haraggal váltunk el, és ott tett nekem keresztbe, ahol csak tudott, mert egy mocsok számító dög volt, attól még a testvérem volt, akivel együtt nőttem fel, együtt ökörködtünk és rosszalkodtunk, stb.


2022. dec. 29. 09:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

Nem nekem címezted az üzenetet, de:


Az örökös lemondhat a másik javára az örökségből. A kérdező elhunyt testvérének meg morálisan úgy kellett volna cselekedni, hogyha mindent a testvérére hárított, holott őt is felnevelték a szülők, akkor hátrébb lép és odaadja a tesónak, aki család mellett még ápolta meg eltartotta a szülőket.

2022. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az meg a másik, vajon hány öngyilkosról tudja bárki is, hogy valójában miért lett öngyilkos? Az úgy megy, hogy asszony, feladom, mert a testvérem 8 éve nem áll szóba velem? Vagy miért akarja bárki azt hinni magáról, hogy belelát a másik ember gondolataiba, érzéseibe?
2022. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%

"A kérdező elhunyt testvérének meg morálisan úgy kellett volna cselekedni, hogyha mindent a testvérére hárított, holott őt is felnevelték a szülők, akkor hátrébb lép és odaadja a tesónak"


Csak a kérdező szemszögét ismerjük. Nem is tudhatjuk, kellett-e tényleg gondozni az öregeket.

2022. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%
11, az öröklést a jog írja elő, nem a moralitás.
2022. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%
Arról nem beszélve, lehet, hogy pont a szülők távoztak lelkiismeretfurdalással, ezért nem intézték úgy, hogy az öcsire ne maradjon semmi. Lett volna rá mód, ha ezt akarták volna.
2022. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
Jogos.
2022. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
Jogos
2022. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%
Anyám sem szólt a bátyjának mikor az apjuk meghalt. Már vagy 10 éve nem beszélt akkor a báty sem az apjukkal, sem az anyámmal. Akkor meg minek? Értesült a haláláról mikor kezdődött a hagyatéki. De aki az életében le sem szarja az elhunytat, az a halála után mit műsorozik mintha amúgy érdekelte volna?
2022. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
34%
9-es, te nem érted, hogy simán benyújthatja az igényét a hagyatékin, ha ő gondoskodott a szüleiről, és ezt bizonyítani tudja. Ha nem tudnak megegyezni, perelhet is akár.
2022. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
53%

"Ha más nem, peres úton kényszeríthette volna a kérdező anyagi hozzájárulásra,"


Ha nincs miből, akkor kényszerítheti. De megsúgom, hagyatéki tárgyaláson is benyújthatja az igényét. Nálunk így volt, gyermektelen nagynénémet hárman láttuk el a negyedik unokahúg szart az egészbe, hagyatékin előálltunk a költségekkel, nem sokat örökölt.

2022. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!