Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a sógornőm?

Miért csinálja ezt a sógornőm?

Figyelt kérdés
Úgy érzem direkt beszologat. Tegnap is át jöttek hozzánk én is sütöttem főztem,de igaz mirelit is került az asztalra. Megkinaltuk,de azt mondta nem kér ő is sütött otthon,illetve hogy az mirelit na az jó lehet. Miért csinálja ezt állandóan. Több féle képpel bánt engem,illetve beszól . Legszivesenben én vissza válaszoltam volna neki,de nem akartam elrontani a hangulatot.
2023. jan. 1. 13:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%

Márpedig egy ilyen helyzetben két lehetőséged van:

1. Kiállsz magadért és meghúzod az énhatáraidat, ami azzal jár, hogy konfrontálódsz.

2. Lenyeled a piszkálódást és hagyod, hogy keresztül gyalogoljanak rajtad.

Te döntesz.

2023. jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Önbizalomhiányos és konfliktuskerülő vagy. Azért, mert úgy neveltek és te magad is nem tudsz azon a gondolaton túllépni, hogy "mit fog szólni a másik, ha határt húzok". Senki nem fog tudni tanácsot adni, csak azt, amit ő csinálna, a saját6 eszköztárával. Neked nincs eszközöd a bántásokra, ezért a kérdés. Sajnalom. Ez a rossz hír.

A jó pedig, hogy nagyon könnyen lehet eszközöket szerezni, ha ott tart a szemelyiséged, hogy motivált.

2023. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Ő mit mond, miért? A férjed szerint miért?

Ha ti nem tudjátok, mi honnan tudhatnánk?

2023. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Azert, mert egy mergezo, bantalmazo karakter es meg senki nem mutatta meg neki, hol a helye. Az mas kerdes, hogy miert nem.
2023. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Ugye ez volt az utolsó alkalom, hogy a lábát betette hozzátok, és te is hozzájuk? A férjed mit szól?
2023. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Lehet tényleg nem kér,mert ő is sütött-.főzött. De ha valami bántót mond vagy nem értesz vele egyet akkor azt kapásból kérdezd meg mert lehet nem rendesen komminikáljátok le, és ez félreértéshez adhat okot. A multat meg már felesleges megkérdezni, mert a temetésnek nincs másnapja. Ezt ott helyben kell tisztázni,mert a bizonytalanság, vagy a meg nem értés, hogy ki mit mondott, további nézeteltéréshez, haraghoz vezet.
2023. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Hogy ő is sütött-főzött, abban nincs semmi bántó szerintem.

Nekem is vannak olyan rokonaim, akikkel néha tudatnom kell, hogy szoktam főzni, van kajánk, mert elég tukmálósak.

Az viszont, hogy leszólja az ételt, amit készítesz úgy, hogy nem is kóstolta, nagyon bunkóság. Elég önbizalomhiányos lehetsz, különben tudnád, hogy a hangulatot ő rontotta el, nem te. Ha visszaszólsz, az teljesen jogos védekezés.

Én olyasmit mondtam volna, hogy otthon lehet pocskondiázni azt, amit te főztél!

2023. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Mert hagyod neki, nem szólsz érte erélyesen.
2023. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Ezt csinálta az én sógornőm is.


Egy csomó ideig (évekig) tűrtem, hogy ne legyen konfliktus a férjem családja és köztem. (biztos volt, hogy ha visszaszólok, akkor ellenem hangolja anyosékat) Aztán, egyszer csak megelégeltem a szemétkedéseit. Engem azzal bántott legtöbbször, hogy szar anyja vagyok a gyerekeinknek mert az ő barátnői sokkal jobban csinálnak mindent. (Azért nem magával peldálozott, mert neki nincs senkije.. se pasi, se gyerek)

Szóval egyszer csak meguntam és elküldtem a bánatos p.c.ába. De egy ilyen jó 30 perces szónoklatot lenyomtam neki a kocsiban amikor jöttünk haza rokonlatogatásból. Nem tudott elmenni, mert a pályán nem lehetett megállni így kénytelen volt végighallgatni. Meg sem mert mukkanni.


Érdekes módon senki sem kérdőjelezte meg az igazamat utána és egyáltalán nem piszkáltak a szüleik.



Azota (szerencsére) megvan a 3 lépés távolság és nem kritizált, de ha meg is tenné, akkor újra elküldeném a francba.


Tégy te is így.

2023. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A párom nem igen foglalkozik vele. Hiába mondtam hogy nekem szarul esik. De azt a én is sütöttem otthon kijelentést is úgy mondta,le néző hangnemben.
2023. jan. 1. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!