Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a sógornőm?

Miért csinálja ezt a sógornőm?

Figyelt kérdés
Úgy érzem direkt beszologat. Tegnap is át jöttek hozzánk én is sütöttem főztem,de igaz mirelit is került az asztalra. Megkinaltuk,de azt mondta nem kér ő is sütött otthon,illetve hogy az mirelit na az jó lehet. Miért csinálja ezt állandóan. Több féle képpel bánt engem,illetve beszól . Legszivesenben én vissza válaszoltam volna neki,de nem akartam elrontani a hangulatot.
2023. jan. 1. 13:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell meghívni, probléma megoldva. Jogod van kizárni az életedből a kellemetlen, gonosz embereket. A párod most akkor a férjed (sógornőd csak ebben az esetben van!) vagy csak a párod? Utóbbi esetben felülbírálnám a párkapcsolatot, mert nem szeret. Mit ad hozzá az életedhez ez a pasi? Ha jobban belegondolsz, kiderül, hogy semmit. Csak úgy vagytok, érzelemmentesen, megszokásból.
2023. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%
De nem értem, milyen képekkel bántott meg téged? Mutatott magáról valami fényképet, vagy mi? Soványabb esetleg mint te, vagy szebb a bőre? De annak meg mi köze a mirelithez?
2023. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

Sajnálatos, hogy a párod nem reagál sehogy, mert az ő rokonságát az ő dolga lenne rendezni.

Ilyenkor muszáj lenne mégis neked megvédeni magad, és visszavágni. Nézd a jó oldalát. Azt legalább nem mondhatják, hogy hergeled.

2023. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Jaj, 12-es, ne űzz már gúnyt saját magadból! TöbbféleképpeN, akkor is ha nem ez van odaírva. Ehhez azért a Csipkerózsikánál több fantázia nem kell!
2023. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Félre írtam bocsi. Nyilván az lett volna,hogy többféleképpen. Mindketten soványabb vagyunk szóval ilyennel nincs baj. A férjem,az egyszerűen nem akar engem megérteni. Többször jeleztem neki azt,hogy érzem hogy állandóan engem marcingol. Úgy értem,hogy valahogy mindig beszól. Én már 1 éve nem voltam náluk pont ezért,ő is ritkán jön szerencsére,de akkor mindig ez van.
2023. jan. 1. 17:34
 16/25 anonim ***** válasza:
96%
Hát akkor még ennyiszer se kell hívni. Neki se hiányzol. És újragondolni a házasságotokat, még amíg nincs gyerek!
2023. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Van gyermekünk már. Régen jóba voltam a hugával,csak azért romlott meg,mert nekünk akkor már családunk volt,gyesen voltam,volt dolgom aki anya tudja milyen. Nos ugye én azt csináltam,ő meg csak ott ült minden egyes nap. Neki nem tetszett,hogy már nem tudtam vele mit kezdeni,és már nem volt téma. Így olyan volt mintha ott se lett volna számomra. Emiatt is vitaztam a férjemmel anno,hogy én miért nem foglalkozom vele. Hát de mondom már ne haragudj de ez a mindennapos jöves már nem normális. Majd ott is érkezett a hátam mögött magyarázni,hogy nekem nincs munkahelyem,sose dolgoztam még egy jót. Mindezt a hátam mögött. Ezt én számon kértem tőle,de ő lemaradta. Na jó nyeltem egyet. Aztán jött nekik a gyerek. Azóta itt tartunk. De ő mindig küld valamit a férjemmel,ha el megy hozzájuk,persze csak azt amit ő sütött vagy főzött. Ha nagy ritkán meg el jön akkor ez van.
2023. jan. 1. 18:17
 18/25 anonim ***** válasza:
70%
És mi tart a férjed mellett?
2023. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Miért a férjét kell minősíteni?


Saját tapasztalatból tudom, hogy vannak olyan helyzetek amikor valakit egy életen át megaláz, bánt, elnyom a családja és az a valaki hamar rájön, hogy ő azt csak úgy tudja túlélni ha rájuk hagyja. Én már így évek nagyon rég óta. Gyakorlatilag nem is ismernek.


Van amikor okosabb hagyni és magadban tudni azt, hogy úgysem igaz, nem érdekel az, hogy valaki azért mond rám valami sértő dolgot, hogy a saját szar kis énjét, életét emelje ezzel. Ez csak az ő dimenziójában létezik, az enyemben nem, így nem is az én bajom.


Én egy olyan közegben nőttem fel ahol az apám egy önkényes diktátor módjára viselkedett velünk (talán nárcisztikus). Megalázott, bántott engem is es a testvéreimet is. Anyámat is, őt főleg szavakkal. Az egyik tesóm uilyen lett felnőtt korára. Kar velük vitatkozni. Sosem lesz igazam, de nekem nem is kell az, hogy szerintük igazam legyen. Nekem elég ha szerintem nekik nincs igazuk. Az egyetlen módja annak, hogy őket el lehessen viselni az az, hogy nem keressük a társaságukat és ha mégis össze kell valamiért velük találkozni akkor rájuk kell hagyni a dolgaikat.


Én nagyon szeretem a páromat de a legelején megmondtam neki, hogy ezeket sose vegye fel a csaladomtol. Ők ilyenek. Mindannyian valahol meg lettünk nyomorítva ezzel. Különbség az csak, hogy ki hogy kezeli ezt..

Én leszarom, anyám örök vesztes, de élvezettel mártír, már-már függő. Tipikus áldozat. A húgom lázadó és állandó feszültségben él, mindig megy körülöttük a balhé, anyám próbálja áldozattá tenni és megtörni őt is, de ellenall. A nővérem meg átment ugye apamhoz hasonló zsarnokba.


Tehat... a parommal vagyunk mi, és vannak ők. Mi nélkülük élünk és a lehető legkevesebb személyes dolgunkat mondjuk el nekik.


Gyakorlatilag akármit is tesznek egyik fülünkön be, másikon ki. Ha nagyon sértőek, akkor maximum felállunk hogy "bocs, elmant az idő, mennünk kell". Aztán mi jól kibeszeljuk őket otthon, hogy mennyire szanalmasak, mennyire fogalmuk sincs és addig a legjobb ha ők élnek egy hitben mi meg élünk egy valóságban aminek köze nincs az ő általuk gondolt dolgokhoz.


Én nem gondolom hogy mindig meg kell védeni a másikat, mert van amikor direkt módon nem lehet. Bár azt gondolom indirekt módon is meg lehet azzal védeni valakit, hogy felkészítjük arra a parunkat hogy mire számítson és hogy majd ne vegye magára más szarsagat.

2023. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne lehetne mindig megvédeni, pontosabban nem megvédeni, mert nem gyámolításra szoruló gyerek, hanem kiállni mellette? És mért kell ilyen lehúzó emberekkel egyáltalán találkozni, mint a te családod, 19-es? A mérgező embereket nem leszarni kell, vagyis magunkat megalázni, hanem kiiktatni, az életet pedig élni, nem túlélni! Merthogy gyorsan elmegy, mire rájössz, hogy máshogy is lehetett volna!
2023. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!