Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már várjátok a karácsonyt?

Már várjátok a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én eddig sose vártam,de most valahogy igen várom.
2010. okt. 2. 12:35
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
Számomra olyan mint a többi nap. Elmúlt a varázsa, legalábbis nekem.
2010. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
66%

Én nem is konkrétan az ajándékozást várom, hanem magát a hangulatot (jó, persze, így is belevetem magam az ajándékkeresésbe :D). Az illatok, a fények, a hó.. annyira hangulatos... és karácsony előtt leszünk egy évesek a párommal :$ Remélem, hogy le tud majd jönni hozzánk és együtt tudunk ünnepelni :)

19L

2010. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
58%

Én több okból sem várom

- külföldön más a karácsony...(sajna nem leszek otthon)

- minden a pénzről szól

-minél drágább annál érdekesebb az ajándék

- csak a kereskedők húznak hasznot

- Utálom a hideget/telet,és a karácsony evvel jár

- a havat is utálom

- sok családban a karácsony nem más mint képmutatás..Hogy is szólhat egy családban a karácsony a szeretetről ha egész évben üti-veri a gyereket,más családtagot..Hogy mondhatja az bárki is,hogy ez a szeretet ünnepe ha egész évben nem vagyunk képesek szeretetet mutatni mások iránt?

2010. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:

Pár napja kezdtem el gondolni a Karácsonyra, és már nagyon várom. De előtte még itt az ősz, a hulló levelek, a sült gesztenye, és tök időszaka.:D Amit szintén imádok. Bár nem szeretem a hideget, most valahogy még az is jól esik.(bár sajnos nyáron nem töltődhettünk fel túl sok melegséggel)

Este sétálni miközben esik a hó. Nézni a díszkivilágítást..utána haza menni a mézeskalács és fenyő illatú lakásba...nincs is annál jobb.:)

2010. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
7%

igen, de csak önzésből, kapok pénzt és akkor végre elhúzhatok vásárolni

tudom szemét dolog, számomra semmit nem jelent a karácsony, volt amikor szép volt, de most már tudom, hogy van jobb dolog is ennél

azt szeretem ami ezzel az egésszel jár, ajándékok, illatok, fények

ami nem tetszik az egészben az a család, utálom őket, mindig el kell mennünk mindenhová kajálni amikor ki nem állhatom őket és órákig ott vagyunk, szörnyű

16L

2010. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
Várom is meg nem is. A Karácsonyt azt igen, de ez egyben azt is jelenti, hogy vizsgaidőszak lesz :S Karácsony előtt szeretem kitakarítani az egész lakást alaposan, de ez vizsgaidőszakban nem a legjobb elfoglaltság. Egyszerűen nincs ilyenkor időm készülni a Karácsonyra, pedig az hozná az ünnepi hangulatot.
2010. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a karácsonyt,de most annyira nem várom:(Kezd szétesni a család,és félek,hogy karácsonykor csak megint veszekedés lesz:(Pedig egyébként imádom az ajándék vásárlást,a karácsonyi illatokat,a sütést-főzést,a forralt bort,a hóesést nézni este a kandalló mellett egy bögre jó meleg kakaóval a kezedben,takaróval bebugyolálva,és közben együtt lenni a szeretteiddel:)Az adventi vásárt is imádom,a karácsonyfa díszitést,a szánkózást,a hólapátolást,a karácsonyi fényeket:))

Remélem hogy idén szép karácsonyunk lesz:/:)

16L

2010. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is ne várnám!:)

Igaz,nem tudom még hogy hol fogok karácsonyozni,hiszen vagy apukáméknál leszek vagy anyuékkal,de mindenhol nagyon jó lesz!;)

Nagyon szeretem a telet,a havat,a karácsonyfa és mézeskalács illatot,és a meghitt szentestét.(ami még 2esélyes hogy hol töltöm)

A várakozásiidőt is nagyon szeretem hiszen mikor már díszíteni kezdjük a lakásunkat annál jobb sincsen.:] Nagyon szeretek ajándékokat vásárolni a szüleimnek,a testvéreimnek,a nagyiéknak,és az unokatesóknak is.Nameg persze kapni se rossz.:D Sajnos családi összejövetelre nem nagyon számítok,csak apáéknál,mert anya és a mamáék össze vesztek össze,és így a család e része nem jön majd össze ezen a karácsonyon(feltételezhetőleg) Ez nem épp jó,de semmi nem ronthatja el ezt a pár napot amit mindennél jobban tudok várni!Szeretem a karácsonyi fimleket is amiket éppen tegnap este néztem DvD-n.;)

Kívánok mindenkinek boldog karácsonyt előre is!:)

2010. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
13/L lemaradt:)
2010. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:

Még nem gondolkodtam az idei karácsonyról. Persze, minden ember várja valamiért.

Én azért szeretem, mert ilyenkor többet lehetünk együtt a szeretteinkkel, beszélgetünk, társasozunk.

Nálunk megszokott menetrendje van a karácsonynak, s a sok munka miatt mindig az utolsó pillanatban kezdünk el magunknak készülni (másoknak szoktunk süteményt sütni, s így a miénk marad utoljára).


Az elmúlt két karácsony is gyönyörű volt számomra, pedig nem voltak méregdrága ajándékok. Mivel munkanélküli voltam tavaly karácsonykor, így mindenkinek csak valami apróság jutott. (csak a gyerekek kaptak nagyobb értékben)

Nem a pénz, az értéke a lényeg, hanem a szeretet, amellyel adod. Most elhatároztam, hogy kihasználom az Adventet, s tényleg készülök a karácsonyra lélekben is többet. (Ez szerintem fontos, hogy ne essél be a szentestére úgy, hogy "ja, már 24.-e van? Akkor boldog karácsonyt"


Még november végén meg szoktam venni a képeslapokat, megírom őket, egy-két héttel karácsony előtt feladom őket. (Tudom, hogy régi módi szokás, s lehet, hogy pénzkidobás is, de én szeretem)


Azt is, amikor odakint esik a hó, mi bent ülünk a meleg szobában, kedvenc könyvemet olvasom s közben forró teát iszogatok.


Csak tőlünk függ, hogy jó lesz-e a karácsony vagy sem. Mert nem mindegy, hogy hogyan várjuk.


Jó várakozást mindenkinek!


27 N

2010. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!