Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy tovább...

Mit csináljak, hogy tovább maradhassak kint?

Figyelt kérdés
13 éves,lány vok.Mostanában csak este 6-ig engednek ki.Én viszont szeretnék egy kicsit tovább maradni.Nem szoktam elcsvarogni,ált. a házunkhoz 5 percre egy barátom udvarán vagyok,ismerik a barátaim is,tudják mindíg h kivel vagyok.A baráti körömben mindenkinek később kell hazammeni.mit tegyek,hogy tovább engendjenek kint maradni?
2010. okt. 3. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hallgass anyadra es menj haza idoben. hidd el, nem veletlenul feltenek este kint az utcan.
2010. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még bőven iskolás vagy, nem mindegy, hogy hétköznap, vagy hétvégén szeretnél tovább maradni. Este 6-ig valószínű azért engednek, mert utána vacsora, fürdés, lecke átnézés, egy kis segédkezés anyunak, apunak (elmosogatni vacsi után, kivasalni a holnapi ruhát...), és este a sötétben nem szeretnék, hogy akár csak 5 percet is eltölts az utcán, amíg haza nem érsz. Féltenek.

Beszéld meg velük, hogy hétvégén 7-ig, 8-ig maradhass, ajánld fel, hogy ellenőrizhetik, hogy kész van a leckéd, és mielőtt elmennél otthonról, segíts egy kicsit a ház körül, segíts kistesónak a leckében...stb, így látják majd, hogy érett gondolkodású vagy, nem kell annyira félteni, vigyázol magadra

2010. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szoktam segíteni,nem sokat,de amit rám bíznak vagy alapból az én feladatom azt mindíg mgcsinálom,a hugomnak is segítek a házijában.Egyedül sosem lennék az utcán,mindíg van velem vki.(haza is szoktak kisérni).

A házim is mindíg kész van.Még is ha elmegyek itthonról félóránként kell felszólnom,h hol vagyok és 6-ra itthon kell lennem.

2010. okt. 3. 12:44
 4/10 anonim válasza:
58%

hát igen tényleg másabb most h jön a tél és hamar sötétedik.

engem se sokáig engedtek még ennyi idős koromban, de aztán hetek alatt egyre jobban emelkedett a határ:D

csak kitartás:D

2010. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Emelkedett a határ? Nekem azt mondják ahogy telik az idő (és ugye egyre korábban sötétedik) annál hamarabb kelll hazamennem.:S Azért köszi:)
2010. okt. 3. 12:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom, 13 évesen nem könnyű, de próbálj egy picit a szüleid agyával gondolkodni. A lányuk vagy, akit 13 éve féltve nevelnek. Irgalmatlan mennyiségű borzalomról hallanni. Bárhol, bármikor, bárkivel megtörténhet gyakorlatilag. Féltenek téged, nem szeretnék, hogy bármi történjen veled. Ezt kb. akkor fogod te is megérteni, mikor már lurkód lesz. Ez mind sablon duma, amit leírtam, de picit gondolj csak bele. :) Próbáltál már beszélni velük erről az egészről? Kérdezd meg higgadtan (ne duzzogva), hogy van-e vmi, amivel el tudod érni, hogy tovább maradhass kinn. És esetleg utalj is arra, tudod, hogy féltésből teszik.
2010. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
nem a télre gondoltam, hanem arra h nővekedsz:D
2010. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Yah,csak azért értettem félre,mert,hogy azt írtad,h hetek alatt.:)Bocsii.
2010. okt. 3. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
sztem nyugi.. majd mehetsz haza későn.. de télen tényleg nem jó kinn mászkálni a sötétben, főleg nem egy 13 évesnek..
2010. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudod, azért nem szeretnék a szüleid - teljesen jogosan -, hogy este 6 után még máshol legyél, mert félnek, hogy téged is megerőszakolnak és megölnek a tudjukkik, mint Horák Nórit. Én a szüleid helyében este 6-ig se engednélek, nemhogy még megforduljon a fejedben, hogy később menj haza. 13 éves vagy, úgyhogy nem csodálom, ha most nem lettem a szíved csücske, de hidd el, hogy nem irigylésre méltó dolog az, hogy a barátnőid tovább maradnak. Mostmár egyre korábban fog sötétedni, menj haza minél hamarabb.


Ja és a korodra való tekintettel, ezt lehet, hogy érdemes még leírni: ha cigivel, alkohollal vagy droggal kínálnak később, vagy hülyén kacsintgatnak és azt mondják, hogy próbáld ki, nem lesz gáz, akkor rúgd tökön vagy vágd pofán - nemenként változó - őket és szaladj haza. Ha anyukádék nem engednek el később valahová buliba, akkor ne utáld őket. Azért nem fognak elengedni mert féltenek. Pont.

2010. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!