Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan tettem szóvá a szüleim...

Jogosan tettem szóvá a szüleimnek, hogy úgy érzem kivételeznek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy az öcsém és én is otthon élünk, van munkánk, keresetünk..Az öcsémnek másfél éve kereső (23 éves) , én pedig öt éve (28 vagyok) . Az öcsém eddig semmit sem adott haza, én pedig rendszeresen, havi 25 ezer forintot, már fél éves munkaviszony után kezdtem haza adni (egyébként jutányos összeg, szóval nem szeretnék hálátlan lenni , ennél akár többet is kerhetnenek). Kezdett zavarni, hogy ő adómentes, jobban is keres, és nem kell haza adnia semmit velem ellentétben..


Nem vagyok irigy és az öcsémnek sem szeretnék rosszat, legszívesebben elköltöznék már, de olyan albérlet-és lakás árak vannak, hogy kilátástalannak látom az egész életem ..


Ezt a helyzetet pedig úgy éltem meg, hogy vele kivételeznek és velem szemben ez nem korrekt, ráadásul jóval kevesebbet keresek.


Más családoknál ez hogy működik? Köszönöm szépen előre is a véleményeket.



2023. jan. 29. 21:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Jogosan,és mit szóltak mikor szóvá tetted????gondolom magyarázkodtak hogy nem így van
2023. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
20%
Hogy szereztél hozzáférést más bankszámlájához...?
2023. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%
Kitalálom: csaj vagy, a szüleidnek meg a tesó az isten mert pöcsösen pottyant a világra.
2023. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Anyámnak az volt a reakciója, hogy eleinte én sem adtam haza (hat hónap után már fizettem, erre jól emlékszem) és hozzátette, hogy már egyébként is tervezték, hogy beszélnek az öcsémmel...
2023. jan. 29. 21:44
 5/32 A kérdező kommentje:
Igen, nő vagyok..
2023. jan. 29. 21:44
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Az érzéseidhez jogod van. Kifejezni őket (kulturáltan) jogod van. Ők erre válaszolhatnak valamit, neked az ő válaszukat kell értékelned. És lehet, hogy akkor is ugyanazt érzed, és ehhez is jogod van. Kérdés, hogy mi lesz az eltéréssel a te észlelésed és a szüleid narratívája között.
2023. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

aza 25 igencsak kevés, de még mindig jobb mint ha semmit nem adnál haza.

Annyira rossz nem lehet otthon ha 5 éve dolgozol és még ott laksz..

Öcséd pofátlan, hogy van képe élősködni a szülőkön, de a szülők is hibásak, hogy hagyják.

2023. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
13%
Nem jogos, legfeljebb érthető. Tudomásul kell venni, hogy családon belül is létezik ilyen "kivételezés", a gyerekeket a szülő nem grammra pontosan egyformán "szereti", mert a szeretetet sem lehet grammra mérni, legfeljebb másképp szereti és azt is tudomásul kell venni, hogy nem vagyunk egyformák, nem mindegyik emberben van benne ugyanaz a belső "kényszer", hogy hozzájáruljon a közös háztartási kiadásokhoz.
2023. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
Kedves,8 as de kivételezni se kéne nekem ne gyere étel a baromságal hogy nem szerezhet egyformán de akkor ne látványosan kivétlezen vél,világos?????
2023. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Ne izgulj, amint megöregszenek, te leszel az akitől elvárják a gondoskodást. Addig tesódat segítik, utána te segíthetsz nekik. Hú, de sok helyen van ez így.
2023. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!